Hoewel het een eigen topic zou kunnen maken is het probleem waarmee ik zit zo specifiek dat het mij verspilling van database ruimte lijkt. Benieuwd of iemand dit ooit is tegen gekomen, en even geduld, want het heeft wel degelijk met Entra te maken.
We zijn begonnen met het uitrollen van onze eerste Privileged Access Workstations via AVD. Om hierop aan te melden gebruiken we niet onze standaard gebruikersaccount, maar een admin account. We hebben hierop een conditional access policy geplaatst waarmee we afdwingen dat
- phishing resistant authenticatie gebruikt moet worden
- er elke keer geauthenticeerd moet worden (dus 5 minuten grace period en daarna opnieuw authenticeren)
Dit heeft relatief weinig invloed want als je sessie naar de remote desktop eenmaal is opgezet, wordt er in de basis niet om herauthenticatie gevraagd. Je kan heel de dag in die sessie werken, of totdat je te lang idle bent en dan wordt je er ook af gegooid.
Maar wanneer die verbinding uit zichzelf verbreekt, gaat de Windows App proberen deze verbinding te herstellen, hiervoor heb je een herautenticatie. Als je daar niet op reageert en tot een timeout laat komen, bijvoorbeeld omdat je niet achter je computer zit op dat moment, dan loopt het mis.
Wil je daarna alsnog authenticeren, ongeacht in welke applicatie of met welke gebruiker, met een passkey of Windows Hello for Business, dan opent je browservenster om te gaan aanmelden maar krijg je een relatief generieke foutmelding dat er iets is misgelopen.
Na veel zoekwerk, en met behulp van Copilot gevonden dat het authenticatieprocess ergens vast loopt en blijft hangen. Als ik dan Microsoft.AAD.Brokerplugin.exe kill in taakbeheer, dan werkt de authenticatie opnieuw. Ook wanneer ik CredentialUIBroker.exe de nek omwring kan ik opnieuw verder. Beide processen blijven actief, wat niet hoort.
2 maanden terug een case geopend bij Microsoft, na heel weinig feedback van hun kant uit, vandaag de melding gekregen dat het Directory Services team het ticket niet kan opnemen omdat het foutief zou aangemaakt zijn. Ik moet dus van voor af aan herbeginnen met heel hun support, dat gaat me weer weken kosten om door die first line te zwemmen. Maar het feit dat het dus tot bij het DS team geraakt is, is de reden dat ik de vraag ook even hier stel.
Als test heb ik ook op mijn admin account een passkey aangemaakt en deze opgeslagen in mijn standaard gebruiker zijn Windows Hello for Business container. Als ik dat gebruik om te authenticeren, dan zie ik dit probleem niet, omdat bij herauthenticatie de passkey zelf wel bereikbaar is, althans dat is mijn vermoeden. Maar daar passkeys op dit moment niet in WHfB kunnen in combinatie met attestation is het niet de route die we op dit moment willen nemen. Gebruikers zijn vrij om een fysieke security key te gebruiken danwel de passkey in de authenticator app van Microsoft, ongeacht welke van de 2 methodes gebruikt wordt, het probleem blijft bestaan.
Is er iemand bij wie dit probleem bekend in de oren klinkt?
No keyboard detected. Press F1 to continue.