Eigenaardig dat de Ioniq6 van TS maar 2,6 kW vermogen kan leveren.
Volgens mij staat deze op hetzelfde platform als mijn EV6 en die levert max. 3,6 kW AC vermogen.
De EV6 V2L levert tussen november en maart hier ook terug aan de woning. Is voor mij goedkoper dan PV uitbreiden en/of de stationaire accucapaciteit nog eens uitbreiden.
Grosso modo heb je drie mogelijkheden:
- Je zet een aantal kritische groepen op de ingang van de V2L. Dat vraagt bijkomende automaten en een transferswitch tussen de groepen op het net en deze op de V2L. Ik weet niet hoe het wettelijk in Nederland geregeld is maar hier in Vlaanderen mag een aggregaat nooit gelijktijdig functioneren met groepen parallel aangesloten met het net.
- Je zet tussen je voeding vanuit het net richting thuisaccu/verbruikers een lastomschakelaar (al dan niet automatisch) zodat je of van het net afneemt of vanuit de auto. Maar dan ben je zonder net beperkt tot max. 3,6 kW vermogen (of in jouw geval 2,6 kW?).
- Je plaatst op je thuisaccu een inverter die kan werken in eilandmodus (gezien je vorige uitleg heb je die nu niet want je schrijft dat zonder net ook je thuisaccu en PV niet functioneert wat, mijn mening, sowieso een gemiste kans is als je toch al investeert in een thuisaccu met twee onafhankelijke ingangen (AC IN 1 en AC IN2 - bv. een Victron Quatro II) en die een zuivere sinus kan produceren.
Sluit je de V2L (voedingskabel) dan aan op de AC IN 1 van de inverter heeft deze altijd prioriteit. Het net zit dan op de AC IN 2 en levert stroom aan huishouden en thuisaccu wanneer er onvoldoende PV vermogen beschikbaar is en de V2L niet is gekoppeld. Wordt de laadpoort van de EV dan via de V2L adpater (en vervolgens een schuko ----> CEE 32A) aangesloten op de inlet (bv. een CEE stopcontact/Victron walconnector) richting AC IN 1 van de inverter schakelt de relais in de inverter automatisch het net fysiek af (en ben je wettelijk in orde).
Volgens de gekozen instellingen kan de accu van de EV dan de thuisaccu bijladen (tot de gewenste SoC) en/of de kringen van de woning van stroom voorzien. Dankzij de inverter en het gecombineerd vermogen is dit dan geen 3,6 kW meer maar het vermogen dat de gekozen inverter kan leveren (3,5, 8, 10,.... kW).
Bijkomend voordeel is dat zo'n inverter ook twee uitgangen heeft (AC OUT 1 en AC OUT 2). Alle huishoudelijke kringen die op OUT1 hangen blijven gewoon doorwerken wanneer er geen net is (dus ook wanneer je de V2L aansluit). De kringen die op de AC OUT 2 hangen schakelen dan gewoon af (de zogenaamde niet kritische verbruikers).
Nog een bijkomend voordeel is dat wanneer het net uitvalt (of je overschakelt naar V2L als aggregaatbron) PV en thuisaccu gewoon blijven doorwerken als was er een net (de eilandinverter geeft aan het PV deel dan een virtueel sinussignaal door waardoor deze "denkt" dat er een net aanwezig is).
De laatste optie is de meest performante (ook geschikt voor off grid) maar uiteraard ook de meest kostelijke.
Je EV functioneert in dat geheel dan gewoon als een aggregaat (zonder de nadelen van een fossiele aggregaat).
De oplossing die jij zoekt, een gewoon lijntje vanuit de laadpoort van de EV om meerdere kringen te voorzien is volgens mij niet zo eenvoudig reglementair te installeren. Toch niet wanneer je dan het net niet wil uitschakelen en/of met wel een heel beperkt vermogen komt te zitten.
Eén stopcontact (of verbruikers tot 2,6/3,6 kW) gewoon van stroom voorzien is uiteraard altijd mogelijk want daar is V2L juist voor bedoeld. Dat is de adapter in de laadpoort inpluggen en een stroomlijn binnen de woning brengen met één of meer aftappunten waar je vervolgens verbruikers op aansluit. Voor toestellen met een vaste verbinding is het uiteraard niet geschikt want ze hebben geen schuko stekker.
Ter info: ik gebruik de laadpoort van de EV6 (16A/3,6 kW) in combinatie met een in de buitenmuur ingebouwde driepins walaansluiting (met afdekklep) verbonden met een Victron Quatro II 5 kVA en een BYD 15,3 kWh stationaire accu.
En daar draaien zonder problemen al mijn verbruikers op (ook wasmachine, vaatwas, SWW, inductie, oven,.....).