Vocht in de muur - badkamer buren

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dean87
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 24-11-2024
Hallo allemaal,

Ik zit met een vraag omtrent vocht in de muur, zoals de titel al doet vermoeden.

Eerst maar eens een contextuele schets: In januari 2020 ontdekte ik dat het pleisterwerk van een muur op een leegstaande kamer in mijn koopwoning langzaamaan losliet. Midden op de muur waren plekken ontstaan, stukjes muur brokkelde los, etc. Deze muur grenst aan de badkamer vd buren. Ik heb toen mijn woonverzekering gebeld die mij op hun kosten een lekdetectie hebben laten uitvoeren (later nog een keer een tweede laten uitvoeren) maar die konden niks vinden behalve inderdaad beamen dat in deze muur het vochtgehalte hoog was. Maar ze hebben dus niks gevonden aan eventuele leidingen oid van mijn kant. Mijn eigen badkamer zit aan de andere kant, CV ketel op zolder ook aan de andere kant, beneden zit de woonkamer, ver weg vd keuken. Ik heb toen uiteraard de buren hiervan op de hoogte gebracht, ze de boel ook laten bekijken binnen en aangegeven dat de badkamer van hen zeer waarschijnlijk debet is aan de schade. De plek zit namelijk ter hoogte van waar een kraan van een badkuip zou zitten. Zij hebben toen, zeggen ze, ook een lekdetectie laten uitvoeren maar daaruit zou naar voren zijn gekomen dat er bij hen niks aan de hand is. Ik heb de rapportage gevraagd aan hen, maar die hebben ze nooit willen geven.

Kort daarop ontdekte ik dat het vochtgehalte wel daalde (heb zelf een metertje aangeschaft om het bij te houden), maar nu 4 jaar later, blijft het vochtpercentage op die plekken hangen tussen de 8-12%. Op overige plekjes het vochtgehalte wel tot 0% gedaald, maar helemaal opgelost is het probleem niet. Dit doet mij vermoeden dat ze wellicht eea bij hebben werkt aan naad- en kierwerk, maar ze hebben verder denk ik niks gedaan.

Nou denk je misschien: waarom heeft ze 4 jaar gewacht? Nou, ik was in het verleden wat simpel van geest en heb de dodelijke fout gemaakt om op moment van schadeclaim indienen, geen rechtsbijstandverzekeringn nog te hebben gehad. Maw: Ik heb geen poot om op te staan richting mijn buren omdat zij beweren dat….en ik niet kan hard maken dat….en voor de reeds ingediende schadeclaim, kon ik mijn inmiddels wél afgesloten rechtsbijstandverzekering niet en nooit meer gebruiken helaas.
De buren hebben aangegeven dat ze de badkamer zouden gaan verbouwen waarmee wellicht het leidingwerk ook vervangen kon worden, maar ook dit is er nu, 4 jaar later, nog steeds niet van gekomen.

Inmiddels wil ik graag op kosten vd woonverzekering (waar de claim eigenlijk na 3 jaar zou verjaren maar ze toch zo aardig zijn om mij nog financieel eenmaal te helpen omdat ze begrijpen dat ik afhankelijk was vd buren) de muur toch eens laten opknappen om te kijken of het goed blijft gaan. Vast niet, maar ik weet niet wat ik anders nog moet doen. De plek breidt zich niet uit, maar het wordt ook nooit helemaal droog. Hebben jullie advies en tips om de muur zo optimaal mogelijk toch te repareren (door een stukadoor)? Is er een vochtwerend iets te bedenken, zodat de problematiek aan hun kant blijft? Of…..? Ik ben een leek, een n00b, dus vandaar dat ik hier om advies vraag.

Alvast bedankt!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 99ruud99
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 06:42
Vraag je verzekering of zij de kosten van reparatie van je buren ook betalen. Vaak snapt de verzekeraar dat dit op de lange duur voor hun gunstig is, zolang de bron niet weg wordt gehaald blijven de claims binnen komen

Je buren zullen geen kosten willen maken, maar als het op kosten van jou(w verzekeraar) is zijn ze heel wat bereidwillig er schat ik zo in.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dean87
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 24-11-2024
Maar waarom zou mijn verzekering daarmee instemmen, aangezien de buren beweren dat er bij hun niks aan de hand is en het rapport vd lekdetectie dat ook ondersteunt? We hebben tot op heden geen bron kunnen vinden, alhoewel iedere idiot natuurlijk wel weet wat er daadwerkelijk aan de hand is. Maar bewijs heb ik niet. Dus ik ben benieuwd hoe ik mijn verzekering zo ver kan krijgen dat zij tot vergoeding van hun reparatiekosten overgaan en hoe ik uberhaupt meerdere claims dan kan blijven indienen op éénzelfde probleem?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jeroenkb
  • Registratie: November 2020
  • Niet online
Dean87 schreef op zondag 31 maart 2024 @ 11:22:
Maar waarom zou mijn verzekering daarmee instemmen, aangezien de buren beweren dat er bij hun niks aan de hand is en het rapport vd lekdetectie dat ook ondersteunt? We hebben tot op heden geen bron kunnen vinden, alhoewel iedere idiot natuurlijk wel weet wat er daadwerkelijk aan de hand is. Maar bewijs heb ik niet. Dus ik ben benieuwd hoe ik mijn verzekering zo ver kan krijgen dat zij tot vergoeding van hun reparatiekosten overgaan en hoe ik uberhaupt meerdere claims dan kan blijven indienen op éénzelfde probleem?
Je weet niet of hun rapport van de lekdetectie dat ondersteunt, want je hebt het nooit gezien.

Het simpele feit dat de buren het niet willen delen betekent, wat mij betreft, dat ze nooit een detectie hebben laten uitvoeren (of het resultaat was niet gunstig voor hun)

Ik zou dus nogmaals aan de buren vragen of je dat rapport kan krijgen (misschien met smoesje dat je verzekeraar dat nodig heeft om jouw schade te betalen)

[ Voor 8% gewijzigd door jeroenkb op 31-03-2024 11:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dean87
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 24-11-2024
Om eerlijk te zijn en geen reacties te willen negeren: Ik moet toegeven dat ik dat eng vind.
Ik heb in het begin geregeld bij hen aangebeld om te praten op nette manier en ben altijd beleefd gebleven, maar ik kreeg al heel snel door dat ik bij hen niks gedaan kreeg. Sterker nog, de buurvrouw gaf op gegeven moment geen antwoord meer en begon me te negeren. Buurman bleef altijd doen alsof er geen vuiltje aan de lucht was, maar positief reageren op mijn verzoek tot rapportage inzien (idd ook gezegd dat mijn verzekering dit wilde als smoesje), kreeg ik niet. De redenatie was: rapportage is vanuit lekdetectie rechtstreeks naar hun eigen verzekering gegaan, en daarmee was de kous af. Ik ben een alleenstaande vrouw en wil geen problemen met mijn buren, en omdat ik verder ook niet weet met welke stok ik kan slaan, hoopte ik altijd het probleem aan mijn kant zelf te kunnen oplossen. Vandaar ook de vraag om ideeen en tips qua reparatie. Als die er al zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RonnieKo
  • Registratie: December 2020
  • Laatst online: 08:11
Dan zou ik eens vragen of je het niet via de woonverzekering kan spelen. Of zij misschien de rapportage willen opvragen.

De kaart spelen van "alleen staande vrouw en wil geen problemen": Niet doen. Je bent zelf conflict mijdend. Dat niet erg. Sommige mensen zijn dat gewoon. Ik houd ook niet van conflicten. Alleen als ik denk dat ik gelijk heb of recht er op heb dan zal ik daar voor staan. Dan probeer ik ook het binnen het redelijke geregeld te krijgen. Ook toen ik alleen was. Nu vindt mijn vriendin het ook niet leuk om dat soort klusjes te doen. Dan mag ik het ook doen. Goed, dan moet het maar. Omdat je alleen bent zal je als het niet leuk vindt om te doen hulp moeten vragen. Vrienden e.d. kan je daarmee ook wel helpen. Je kan hulp krijgen zoals het juridisch loket e.d. Eventueel informeren bij je nieuwe rechtbijstandverzekering kan ook wel. Gewoon vragen wat zij zouden doen. Dat soort dingen.

Vraag een bouwkundige of het probleem niet bij jou terugkomt. Zorg dat dat op schrift komt. Geef dat ook aan bij je woonverzekering. Kijk dan hoe je verder wil.

[ Voor 84% gewijzigd door RonnieKo op 31-03-2024 17:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheInsider
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 21:47
Bij mijn moeder is dit ook gebeurd. Leiding in de badkamervloer van de buren was kapot, en daardoor is de hele vloer verzadigd
De verzekering heeft de lekdetectie bij de buren ingeschakeld dacht ik mij nog te herinneren omdat er bij mijn moeder niks werd gevonden.
Als ze bij jou niks vinden, kan het alleen nog buren zijn toch?

De eerste keer dachten de buren aan een kit rand, maar het bleek veel erger, ze moesten echt met de badkamer vloer aan de gang.
Ze moesten totdat het herstel begon, de hoofdkraan in de meterkast steeds dichtdoen na douchen etc om het niet erger te maken.
Heeft lang geduurd totdat het uiteindelijk droog en de muren en vloer weer hersteld waren.
En eigenlijk kon niemand er wat aan doen, alleen soepel ging het als buren niet helaas.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Toke_gt
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 09:07
Hier moeten de buren zelf toch ook last van hebben? Of kan het via het dak in de spouw lopen?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dean87
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 24-11-2024
Mijn logica zegt dat het dak niet het probleem kan zijn omdat het echt alleen midden op de muur zit, zo’n 1,5 meter vanaf de grond, gecentraliseerd. Dus als het dak het probleem zou zijn, zou ik denken dat het bovenaan ook nat moet zijn?

Het moet ook wel zo zijn dat zij er ook last van hebben, maar gesteld dat zij tegeltjes tegen de muur hebben en het een kwestie is van een nog lekkende/zwetende kraanaansluiting/leidingwerk achter die tegeltjes, dan zoekt het vocht een uitweg bij mijn muur. En dan zien zij er denk ik dus niks van. Ik heb hun badkamer nooit mogen bekijken.

Vwb dat het dan wel bij de buren MOET liggen: dat weet ik ook wel zeker, maar rechtmatig gezien heb ik geen poot om te staan als zij een lekdetectie hebben laten uitvoeren, die niks hebben ontdekt (of doen alsof richting mij dat er niks is ontdekt) en hun verzekering daar ook genoegen mee neemt. Ik heb zelf ook een lekdetectie over de vloer gehad die zei: “mevrouw, ik zal het niet in het rapport leggen maar doe ook uw voegen/naden maar even bijwerken voor de zekerheid” (kan alleen niet het probleem zijn, want mijn badkamer ligt niet in de buurt van deze muur). Om even te illustreren hoe bedrijven soms te werk gaan en dingen weglaten en onderhands oplossen. Wellicht dus ook bij mijn buren. Ik heb het juridisch loket en mijn huidige rechtsbijstand allebei al benaderd en ook zij beamen: lastige kwestie, niks aan te doen als je buren (zogenaamd) de stappen hebben doorlopen en verder niet meewerken. Ik heb zelfs ook juristen benaderd, die met hetzelfde antwoord kwamen. Mijn vader heeft ook met ze gesproken. Maar het leverde verder allemaal niks op.

Vwb de alleenstaande vrouw kaart: Die speel ik eigenlijk nooit en ik ben zeker niet conflictvermijdend aangelegd. Daarom heb ik ze meerdere malen ook benaderd en aangesproken. Ik wil alleen niet in een huis wonen waar ik mot heb met de buren wat stress oplevert, want dat heeft de situatie in het begin wel heel erg veroorzaakt. En ik vind dat dan wel spannend. Ik weet niet hoe ik verder iets moet bewerkstelligen of afdwingen, aangezien ik alle dingen heb geprobeerd die ik kan proberen zonder te gaan dreigen met lucht. Als niemand bevestigt dat het probleem bij hen vandaan komt, dan kan ik ook niet hardmaken bij een advocaat oid dat zij schuldig zijn aan mijn kapotte muur, toch?

Ik waardeer het meedenken absoluut en alle reacties ook, maar de afgelopen 4 jaar heb ik qua uitzoeken/benaderen al een heleboel geprobeerd. Ik ben echt niet bij de pakken neer gaan zitten, maar na vele ronden boksen en tegen een muur blijven aanlopen bij alle hulplijnen, weet ik het ook niet meer. Dus ik probeer nu te kijken of ik de muur kan aanpakken zonder mijn buren daarin te betrekken. Is dat haalbaar? Kan ik de muur laten openbreken door een bouwkundige? Is dat verstandig? Bestaat er iets dat vocht weert? Of gaat dit hoe dan ook slecht aflopen als de bron niet geëlimineerd wordt?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • No Hands
  • Registratie: Maart 2016
  • Nu online
Nog 1 keer naar de buren, uitleggen dat jouw verzekering heeft aangegeven dat ze hen aansprakelijk gaat stellen voor jouw blijvende schade. Om dat te voorkomen wil je ze er nogmaals op attenderen dat er niets opgelost is en dat ze nu nog de kans hebben m dat te doen, ook al is dat vervelend voor ze en kost het ze geld, zij zijn waarschijnlijk ook verzekerd.


Zit er een spouw tussen jouw huis en het huis van de buren? Zo nee, dan komt een loodgieter even een gaatje in jouw muur boren om te bekijken of er lekkage zit, en dan zit je ineens bij de buren in de badkamer..
Die muur was zo nat dat de boor erdoorheen schoot.

Verder kun je hier toch niks mee, als die mensen niet meerwerken zou jij met de ellende blijven zitten. Dat kan en mag niet zo zijn.

Veroordeel niet, verwonder u slechts


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Murkmans
  • Registratie: April 2018
  • Laatst online: 09-07 17:59
Dean87 schreef op maandag 1 april 2024 @ 07:50:
Mijn logica zegt dat het dak niet het probleem kan zijn omdat het echt alleen midden op de muur zit, zo’n 1,5 meter vanaf de grond, gecentraliseerd. Dus als het dak het probleem zou zijn, zou ik denken dat het bovenaan ook nat moet zijn?

Het moet ook wel zo zijn dat zij er ook last van hebben, maar gesteld dat zij tegeltjes tegen de muur hebben en het een kwestie is van een nog lekkende/zwetende kraanaansluiting/leidingwerk achter die tegeltjes, dan zoekt het vocht een uitweg bij mijn muur. En dan zien zij er denk ik dus niks van. Ik heb hun badkamer nooit mogen bekijken.

Vwb dat het dan wel bij de buren MOET liggen: dat weet ik ook wel zeker, maar rechtmatig gezien heb ik geen poot om te staan als zij een lekdetectie hebben laten uitvoeren, die niks hebben ontdekt (of doen alsof richting mij dat er niks is ontdekt) en hun verzekering daar ook genoegen mee neemt. Ik heb zelf ook een lekdetectie over de vloer gehad die zei: “mevrouw, ik zal het niet in het rapport leggen maar doe ook uw voegen/naden maar even bijwerken voor de zekerheid” (kan alleen niet het probleem zijn, want mijn badkamer ligt niet in de buurt van deze muur). Om even te illustreren hoe bedrijven soms te werk gaan en dingen weglaten en onderhands oplossen. Wellicht dus ook bij mijn buren. Ik heb het juridisch loket en mijn huidige rechtsbijstand allebei al benaderd en ook zij beamen: lastige kwestie, niks aan te doen als je buren (zogenaamd) de stappen hebben doorlopen en verder niet meewerken. Ik heb zelfs ook juristen benaderd, die met hetzelfde antwoord kwamen. Mijn vader heeft ook met ze gesproken. Maar het leverde verder allemaal niks op.

Vwb de alleenstaande vrouw kaart: Die speel ik eigenlijk nooit en ik ben zeker niet conflictvermijdend aangelegd. Daarom heb ik ze meerdere malen ook benaderd en aangesproken. Ik wil alleen niet in een huis wonen waar ik mot heb met de buren wat stress oplevert, want dat heeft de situatie in het begin wel heel erg veroorzaakt. En ik vind dat dan wel spannend. Ik weet niet hoe ik verder iets moet bewerkstelligen of afdwingen, aangezien ik alle dingen heb geprobeerd die ik kan proberen zonder te gaan dreigen met lucht. Als niemand bevestigt dat het probleem bij hen vandaan komt, dan kan ik ook niet hardmaken bij een advocaat oid dat zij schuldig zijn aan mijn kapotte muur, toch?

Ik waardeer het meedenken absoluut en alle reacties ook, maar de afgelopen 4 jaar heb ik qua uitzoeken/benaderen al een heleboel geprobeerd. Ik ben echt niet bij de pakken neer gaan zitten, maar na vele ronden boksen en tegen een muur blijven aanlopen bij alle hulplijnen, weet ik het ook niet meer. Dus ik probeer nu te kijken of ik de muur kan aanpakken zonder mijn buren daarin te betrekken. Is dat haalbaar? Kan ik de muur laten openbreken door een bouwkundige? Is dat verstandig? Bestaat er iets dat vocht weert? Of gaat dit hoe dan ook slecht aflopen als de bron niet geëlimineerd wordt?
Zit er een spouw tussen? Muur openbreken is mijn inziens niet nodig. Ik zou een gat boren op de betreffende plek, ter grootte van de vochtmeter. Misschien kan dit formaatje 68mm zijn, standaardinbouwdoos formaat. Vervolgens heb je toegang tot de spouw en kan je met inspectie camera de spouw onderzoeken.

En eventueel de achterkant van de muur van de buren meten met de vochtmeter.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dean87
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 24-11-2024
Oke bedankt voor de tips! Wat voorn soort bedrijven doen dat werk, gaten boren + inspectiecamera? Ga ik daarvoor naar een lekdetectiebedrijf of dus een loodgieter? Kan een loodgieter zowel boren als inspecteren?
Ik voel me nu wel een tikje dom, maar weet niet zeker of er een spouwmuur zit. Hoe kan ik dat zien? Het zijn huizen uit ‘64. Weet niet of dat iets zegt?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • technopeuter
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 08:29
Er is geen spouw. Met een spouw ( gewoon een luchtlaag tussen jouw muur en de muur van de buren) zou je überhaupt geen problemen hebben.

Voor je boorwerk zou ik de eerste de beste beun aanraden. Hoe onbenulliger hoe beter!

diskeltische lurker


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • 99ruud99
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 06:42
Techno bedoelt: als je boort en komt er aan de andere kant in de badkamer uit, dan zien de buren de noodzaak dat jij hun badkamer moet laten fixen.
Niemand wilt met een gatenkaas in de tegels omdat de buren te diep hebben geboord.

Niet meest nette oplossing,wel effectief.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Caelorum
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 09-07 21:28
@Dean87 die lekdetectie hebben ze niet laten uitvoeren. Daar gebruiken ze namelijk kleurstof voor en aangezien ze aan hun kant geen schade kunnen zien had die lekdetectiespecialist aan jouw kant van de muur moeten kijken of die verkleurt. Die persoon is nooit geweest, dus is er nooit een lekdetectie gedaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Toke_gt
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 09:07
Heb je al contact gehad met Juridisch Loket? Dat je geen rbv kunt inschakelen betekent niet dat je de stappen niet kunt zetten. Bij JL kun je vragen hoe je in dit geval zelf je buren aansprakelijk kunt stellen.

De muur laten herstellen heeft niet zoveel zin als de bron niet is weggenomen. Dan komt het vroeg of laat terug en kun je weer opnieuw beginnen. Tenzij bij herstelwerkzaamheden blijkt waar het vandaan komt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Murkmans
  • Registratie: April 2018
  • Laatst online: 09-07 17:59
technopeuter schreef op maandag 1 april 2024 @ 09:24:
Er is geen spouw. Met een spouw ( gewoon een luchtlaag tussen jouw muur en de muur van de buren) zou je überhaupt geen problemen hebben.

Voor je boorwerk zou ik de eerste de beste beun aanraden. Hoe onbenulliger hoe beter!
Valspecie in de spouw kan juist zorgen voor vochtdoorslag. Dus een spouw zou zeker kunnen.

@Dean87
Of je een woningscheidende spouw hebt, staat ook vaak wel in de bouwtekeningen. Wellicht kan je die opvragen bij de gemeente?

Elke handige harry kan met een boor wel zo'n gat maken. Heb je alleen een handige buurman/oom/vader/kennis voor nodig en dit soort boor. https://www.bol.com/nl/nl...YdNpQ-Qfm8YhoCDlsQAvD_BwE

Voor de camera kan je zelf een endoscoop camera aanschaffen. Die zijn er van 5 (china), 50(lidl) tot 500 euro (professionele).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dean87
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 24-11-2024
Wederom bedankt voor alle reacties.
Ik probeer overal op te reageren.
Juridisch loket heb ik idd gebeld om advies en daar kwamen alleen de geijkte dingen uit zoals hierboven beschreven. Ik sta écht klem qua juridische stappen.
Mijn pa geeft aan dat er geen spouwmuur is. Dus de kans dat het bij de buren vandaan komt is gewoon giga groot. Of er moet iets aan de hand zijn waar werkelijk niemand aan denkt.
Ik heb vanmorgen gevraagd middels een zeer vriendelijke app of er nog plannen zijn tot verbouwen badkamer (zoals 4 jaar geleden aangegeven) omdat ik graag tot reparatie vd muur overga maar dat alleen handig is als de bron is aangepakt, maar ik kreeg als botte reactie geen antwoord op mijn vraag en alleen de mededeling dat ik toch weet dat er leidingen onder druk zijn gezet en daar niks uit naar voren is gekomen. C’est tout. En nee, dat weet ik dus niet exact, want ik heb nooit uitleg gekregen en ook geen rapportage gezien. Maar dit geeft wellicht een beeld van waar ik tegenin boks. Dus ik laat binnenkort een expert langskomen om te kijken naar wat opties en mogelijkheden zijn. En dan probeer ik het vanuit mijn kant op te lossen

Wijze les: Altijd een rechtsbijstandverzekering afsluiten :-)
Pagina: 1