Airco als bijverwarming: hoeveel, hoe zwaar en waar?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • needankje
  • Registratie: Juni 2016
  • Laatst online: 29-08 14:55
Wij gaan onze jaren ±1900 tussenwoning verbouwen met een opbouw. Beneden hebben we het inmiddels zo aardig geïsoleerd als dat kan met zo'n oud huis, en ons gasverbruik ligt puur met verwarmen nu op zo'n 500-600 m3 gas per jaar.

We hebben eventjes gekeken naar vloerverwarming met warmtepomp, maar dat lijkt A inefficiënt te worden tenzij je voor een vermogen isoleert en B hoeven de slaapkamers eigenlijk helemaal niet doorlopend verwarmd te worden, liever niet zelfs.

Dus komen we uit op airco als bijverwarming. Lekker in zomer en winter, om de kamers desgewenst warm of koel te krijgen.

Ik heb de topics hier inmiddels flink doorgenomen en ik denk dat ik het beste doe aan een duo/triple split.

Kort de situatie:
- Beneden houden we radiatoren op cv, ook in de badkamer komt een kleine radiator.
- Op de twee vernieuwde bovenverdiepingen willen we airco.
- De verdiepingen zijn in totaal ± 32 m2, met op beide verdiepingen slaapkamers en één werkkamer van ±11 m2 per stuk.
- Liefst zouden we de binnenunits op de overloop hangen, en de deur openen van de kamer waar behoefte is aan warmte/koeling.
- We overwegen ook een unit in de woonkamer, vooral voor koeling en in mindere mate voor warmte.

Dan de hamvragen:
- Is de locatie op de overloop verstandig, of krijgen we daar spijt van? Ik zie dat veel van de kleinste binnenunits al snel geschikt zijn voor ruimtes tot 60 m2, dan zou hooguit de helft van dat oppervlak wel moeten lukken toch?
- Ik denk aan een vermogen van 2 - 2,5 kW voor de binnenunits op de overloop, met een 5 kW buitenunit. De eventuele binnenunit op de begane grond kan dan een 3,5 kW-model zijn.
- Ik twijfel tussen wand- en vloerunits. Vloer verwarmt beter lees ik, maar zou dat werken vanaf de overloop?
- We zullen de twee/drie units vermoedelijk zelden tegelijkertijd aanspreken, tenzij dat natuurlijk een beter/voordeliger resultaat oplevert.

Ik dacht aan een systeem zoals deze Mitsubishi, of vergelijkbaar van een van de A-merken: https://www.kachel-airco....kw-1x-3-5-kw/#description

Alle reacties


  • marvel27
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 11-11 10:45
Geen inhoudelijke input verder, maar je geeft aan een tussenwoning te hebben, dus check ook even of geluid een issue is voor de buren. Zeker als je twee buitenunits gaat plaatsen. Buitenunits zo plaatsen dat ze voldoen aan de geluidseisen is tricky, maar mogelijk, maar dan moet je goede keuzes maken.

  • dreams2
  • Registratie: Mei 2022
  • Laatst online: 10-11 11:18
Bij ons hangt er een 3.5kw MHI wandmodel op de overloop, gericht op 2 kinder kamers. Afgelopen koude maanden de CV ketel niet gebruikt voor verwarming. Je moet zorgen dat je de unit lekker regelmatig op 19° houdt en verder van af blijven.

  • needankje
  • Registratie: Juni 2016
  • Laatst online: 29-08 14:55
@marvel27 goed punt! ik zie dat er op dat vlak nog wat te halen valt door single versus multi-split te overwegen. Ik denk aan plaatsing op het nieuwe platdak, dan zit je op 8,50 meter hoogte – wellicht dat dat ook scheelt.

En als leek: de geluidsdruk van buitenunits varieert in veel brochures tussen de 44 en 50 dB: dat is het volume bij volle belasting toch? Is die geluidsdruk fors lager bij minder zware belasting? En is het dan juist slimmer om een multisplit te nemen die je zelden vol belast, maar juist op een laag pitje twee binnenunits laat aansturen?