PVC over tegels met vloerverwarming

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CinX
  • Registratie: Maart 2024
  • Laatst online: 22-03-2024
Goedemorgen,

In mijn nieuwe huis ligt een natuurstenenvloer met vloerverwarming in een kleur die ik echt niet mooi vind.

Nu zou ik er graag iets anders over willen leggen en volgens mij is PVC dan de beste keuze. Het wordt dan of egaliseren en plak PVC of direct over de vloer click PVC.

Nu is het eerste uiteraard duurder vanwege het egaliseren, maar het laat (zoals ik al gehoord heb) ook beter de warmte door omdat er geen laag lucht tussen zit.

Ik zou graag willen weten wat het scheelt qua warmte, laat plak PVC veel beter de warmte door of is het verschil minimaal. Zo kan ik betere inschatting maken of de kosten het waard zijn.
Hopelijk is er hier iemand die er iets over kan zeggen.

Bedankt alvast!

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Ik heb geen ervaring met click-PVC of plak PVC en vloerverwarming, maar we zijn op Tweakers.net, dus wel met CPU-coolers. Een CPU-cooler werkt veel slechter zonder thermische pasta dan met. Dit terwijl een CPU-cooler hard op de CPU wordt gedrukt. Een klik PVC vloer zal vooral losjes op de vloer liggen.

Een goede warmteoverdracht is belangrijk bij het gebruik van een warmtepomp. Dus als je een warmtepomp hebt of overweegt kun je het beste egaliseren.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RobKJ
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 13:52
In ons oude huis hebben we het hetzelfe gehad. Vloerverwarming met plavuizen waar we op uitgekeken waren. De vloerlegger heeft dit geëgaliseerd en plak PVC op gelegd. Werkt perfect en we hebben niks gemerkt van minder warmte op de vloer.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • daniel14
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 13:32
Hoe vlak is je natuurstenenvloer? Misschien een foto ervan?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Cr3ator
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 26-06 16:23

Cr3ator

1 bar is geen bar

Ook bij klik-pvc kom je meestal niet weg om eerst te egaliseren, tenzij je vloer verrassend vlak is voor natuursteen. Egaliseren en plak-pvc is de beste optie. Plak-pvc is ook 2-3x zo dun, dus betere warmteoverdracht, je hebt geen luchtlaag, dus ook betere warmteoverdracht... Op termijn scheelt dit een hoop energie en zou het zichzelf wel eens terug kunnen betalen.

Panasonic WH-MDC05J3E5 | 5120Wp @ WZW | 3645Wp @ ONO | NoM met woning uit 1926


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sport_Life
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 12:52

Sport_Life

Solvitur ambulando

Ik zou op een mooie natuurstenen vloer altijd los leggen, mocht je ooit verkopen of zelf pvc zat zijn dan kan de lelijke pvc er weer makkelijk uit gehaald worden :)

Voor de warmteoverdracht is plak pvc veel beter/efficiënter, wel afhankelijk van de vloerisolatie. Hoe beter de isolatie des te minder is het effect.

[ Voor 48% gewijzigd door Sport_Life op 20-03-2024 09:37 ]

PV: 9360 WP WZW/ONO | Warmtepomp: Toshiba Estia 11KW 3fase | A+++ | Zappi v2.1


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 15:07
Met ^, welke isolatie zit er onder de vloer? En hoe goed geïsoleerd is het huis (als de verwarming nauwelijks moet draaien, dan is er ook minder hinder van lagere efficiëntie van de vloerverwarming).

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • mmniet
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19-06 09:59

mmniet

De beetje weter

zoals eerder gezegd is hoogteverschil van natuur stenen vloer wel iets om rekening mee te houden, als dat namelijk betekend dat je op plekken een cm omhoog gaat, ga je dat daar wel enorm merken.

Je kunt (mits je genoeg geld hebt) ook andere dingen overwegen. Je kunt egaliseren en een gietvloer leggen of je kunt een microcement vloer doen. Is allemaal heel dun en een mooie uitstraling. Gietvloer heb je in diverse soorten en sterktes, microcement is voor het normale gebruik perfect in hardheid. Stoelen en kasten verschoven zonder een enkele kras.

It's me Mario

Pagina: 1