Smart home energie load balancing (ook voor sauna)

Pagina: 1
Acties:

  • HansWegman
  • Registratie: Oktober 2022
  • Laatst online: 09-10-2024
Hallo,

wie kan mij helpen aan informatie over apparatuur waarmee ik thuis een smart grid kan inrichten zodanig dat mijn 3x25A niet overbelast wordt zonder dat ik daar zelf druk mee moet zijn.

De huidige situatie:

Enphase smart metered 35 panelen 440 Wp
Wasmachine, Droger en Vaatwasser bestuurbaar via Miele@Home
Electrische oven
Daikin Altherma 3 hybride warmtepomp met smart grid optie
Sauna 9kw 3 fasen
Home Assistant

Wat er nog bij gaat komen binnenkort
Kookplaat inductie >7kw
Laadpaal binnen voor elektrische auto

En tot zodra dat interessant wordt een accu.

De auto op een loadbalancer is niet ingewikkeld, hoewel de combinatie met slim laden als de zon schijnt nog wat complexiteit toevoegt, de uitdaging is met name om de sauna te knijpen zodra de oven en straks de kookplaat aanstaat.

En ik wil graag voorbereid zijn om ook straks slim te kunnen laden als de zon schijnt en mogelijk de warmtepomp aan te sturen als er met zon lagere temperaturen verwacht worden.

Dus concreet, is er iets om de stroom door de sauna te beperken dat samenwerkt met een laadpaal (soja welk merk) en mogelijk ook iets om te voorkomen dat de Daikin vol aan gaat als de oven en de kookplaat aan staan.

Wie u wie wijst mij de juiste weg?

  • 99ruud99
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 00:38
Bijvoorbeeld homewizard kan gewoon kijken wat je vwrbruikis.

Dat is zelfs beter, want stel je zonnepanelen wekken 10 kW op, dan maakt het niet uit dat je 3 kW oven aan staat.

  • bbbrumbrum
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Zolang je laadpaal loadbalanced is zit je goed.
Met de overige loads krijg je in theorie wel >17kW bij elkaar, in de praktijk niet.
Wel goed naar je faseverdeling /belasting kijken.