Bod via telefoon is niet waard omdat het niet op papier/email staat en kan dus ook niet officieel worden gecommuniceerd naar de verkoper.
Wat je moet zeggen:
Ik zou graag naar aanleiding van mijn bezichtiging, het volgende bod willen uitbrengen op Hoofdstraat 1 te Lutjebroek.
Het volgende bod onder de volgende voorwaarden zou ik willen uitbrengen:
- Koopprijs k.k.: 250.000 euro
- Oplevering: In overleg met verkoper maar is z.s.m. mogelijk na regelen hypotheek.
- Onder voorbehoud financiering van een bedrag xxx.xxx -> Zo laag mogelijk als je eigen geld inbrengt, geeft meer zekerheid maar je moet geen risico's nemen. Als je geen eigen geld bent van betekenis ter hoogt van de koopsom of in overleg.
- Bouwkundige keuring ja of nee. Belangrijk hierin is, voor het kopen van het tekenen van de akte of erna. Ik zou ervoor doen, dan zit je er niet aan vast. Een bouwkundige keuring zonder waarde's is niets waard, behalve voor eigen inzicht.
- Eventuele inboedel kan je nog later regelen.
- Een leuk persoonlijk verhaaltje als je denkt veel concurrentie te hebben.
Overigens de meeste makelaars maken gebruik van een portaal dus de kans is groot dat je daar moet invoeren. In dat geval beter even bellen met hoe de makelaar een bod wil ontvangen.
Ik heb zelf een makelaarskantoor maar je stelt vragen, dat je zeker niet kan overzien wat je doet (je moet dus geluk hebben met eerlijke verkopers) dus laat de documenten checken door iemand die er verstand van heeft (en niet je verre oom die 100 jaar geleden een huis heeft gekocht). Akte's/technische staat etc. Zeker als je iets ouds koopt (voor 1990).
Wat vooral de grote kosten zijn, zijn de kosten die je niet kan zien en de bouwkundige keurder ook niet altijd bekijkt.
Denk aan dak, fundering, vocht in de kruipruimte. Zeker in grote steden en oude huizen zijn hier problemen mee en de markt geeft niet er veel om.
Grote zaken zoals isolatie/ramen (heel duur).
Badkamer/keuken zijn niet zo spannend maar ook zeker 10/15k per stuk.
Vloeren/afwerking is minder spannend ook niet goedkoop.
En dan aan de andere kant de zakelijke kant: Bestemmingsplannen, de aktes helemaal uitlezen bij appartementen gaat het dan om de regels en financiële gezondheid van de VVE, vaak als de vve behoorlijk actief is, is het wel goed maar toekomstig onderhoud is voornamelijk van belang (risico om meer geld bij te storten).
En bij huizen gaat het om rechten, wat koop je (je perceel) en wat voor rechten hangen eromheen met bijv. buren en/of gemeentes.
En nog een stap verder, als je een beetje vooruitkijkt, wat je van het huis kan maken, denk aan muurtjes doorbreken (doorbreken of juist een muur er tussen zetten) of extra waarde toevoegen, bijv. door een dakkapel of uitbouw.
[
Voor 36% gewijzigd door
wm1234 op 09-03-2024 10:44
]