Zoals ik de tekeningen lees (maar ik ben geen deskundige), draagt het rookkanaal geen vloeren of dakconstructie.
Maar ik zie wel dat ter plaatse van het rookkanaal de fundering breder gemaakt is. Dat duidt er mijns inziens op dat de constructie zo ontworpen is dat het hele rookkanaal zelfdragend is vanaf de fundering.
Wat TS wil is het slopen van het rookkanaal op de begane grond. Met als resultaat dat de delen van het rookkanaal daarboven alleen nog aan de woningscheidende muur hangen. En daar lijkt het dus niet op ontworpen.
Wel verwacht ik dat je probleemloos het hele rookkanaal vanaf dak tot aan fundering kunt slopen wanneer je bovenaan begint. Alleen dan moet je daarna wel een gat in je dak dichten. En omdat het aangezicht van je woning daardoor wijzigt, is een omgevingsvergunning daarvoor nodig.
Een andere optie is om (bijvoorbeeld op zolder, vlak onder het dak) met een driehoekige staalconstructie aan te brengen waar het stuk schoorsteen wat door het dak naar buiten steekt goed te laten afsteunen op de muur.
Zomaar alles weghalen lijkt hier in elk geval een slecht plan.
Vorige woning sinds 2017 gasvrij zonder rekening van Liander. 2022 Doen we het kunstje opnieuw bij Enexis.