2 beeldschermen wisselen tussen Gaming PC & Werklaptop

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • soundheroes
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 12-12-2024
Ik ben op zoek naar een oplossing om van mijn bureau een makkelijk te switchen station te maken tussen mijn werk(laptop) en eigen desktop. Hebben jullie ideeën hoe dit het best ingericht kan worden?

De situatie;
Een bureau met 2 schermen (HDMI/DP) speakers (3.5mm jack), toetsenbord en muis (3 USB's).
Een desktop met 2070 Ti videokaart met 1 HDMI uitgang en 3 DP uitgangen.
Een werklaptop met 1 HDMI uitgang, 2 USB-C poorten en 2 USB-A poorten.

Ik hoop zonder kabels om te hoeven prikken te kunnen switchen tussen mijn werklaptop en PC.

Na wat Google'en heb ik mogelijk een oplossing bedacht maar ik weet niet zeker of dat inderdaad zou werken:
Een KVM switch zoals deze die met UCB-C naar de werklaptop gaat en met HDMI naar de videokaart van de desktop. En als output naar een docking station zoals bijvoorbeeld deze waar dan de Muis, toetsenbord en schermen weer op aangesloten zitten.

Mijn twijfels zitten hem bij het aansturen van 2 schermen terwijl er maar 1 poort van de videokaart van de desktop gebruikt wordt. Wordt de videokaart dan minder goed belast? En of deze constructie überhaupt werkt of dat de apparaten met elkaar niet goed functioneren.

Alle tips zijn meer dan welkom! :)

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fightknights
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 23-05 12:36
Hebben je beeldschermen elk 2 inputs? Want dan zou je je desktop op de displayport en de laptop op de hdmi kunnen aansluiten.
Dan heb je alleen nog een usb switch nodig om je muis en toetsenbord te switchen

Ik gebruik zoiets
https://tweakers.net/pric...0-sharing-switch-box.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • soundheroes
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 12-12-2024
Ik moet de schermen nog kopen, dus dat zou zeker wel een goede optie zijn. Bedankt voor de suggestie.

De laptop heeft alleen wel maar 1 HDMI poort, maar daar zou ik dan de docking station tussen kunnen hangen denk ik?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • White Feather
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 20:28
Een HDMI-signaal heeft helemaal geen ondersteuning voor USB. Bovendien heeft het geen ondersteuning voor het aansturen van meerdere monitors.

Je zult dus of een laptop moeten hebben die USB-C met Alternate mode ondersteunt, of een dock aansluiten met een Displaylink-chipset. Die sluit je aan via een USB-aansluiting (USB-Aof USB-C.

Hiermee kun je dan de 2e monitor aansluiten.

Geef eens de totale specs van je laptop en de specs van de monitoren die je op het oog hebt. 2x 4K aansturen is een totaal ander verhaal dan 1080p.