Spacejockey schreef op dinsdag 30 januari 2024 @ 23:28:
Ik woon nu een paar jaar in het buitenland en zit er aan te denken op termijn weer terug te gaan. Aan degenen die mij voor zijn gegaan, hoe deden jullie dat met solliciteren? Eerst terugverhuizen en dan een baan vinden of beter eerst een baan vinden en dan pas terug verhuizen?
Sta je ingeschreven bij de woningbouwvereniging? Zo niet, waar ga je dan wonen? Kan je bij familie/ouders wonen? Zo niet, hoe ga je dan een vrijesectorhuurwoning vinden?
Je kan natuurlijk geen vrijesectorhuruwoning vinden zonder inkomen. Als je naar Nederland komt heb je misschien nog geen baan en wat dan?
Ook als je wel een baan in Nederland vindt, accepteren die dan dat jij solliciteert vanuit het buitenland? Want in mijn ervaring doen alleen grote internationale bedrijven dat, of als jij dusdanig waardevol bent dat jij het gedoe waard bent. Wat voor werk doe je en op welk niveau? Voor customer service gaan ze je niet zomaar vanuit het buitenland aannemen vrees ik.
Zodra je een huurwoning in Nederland vinddt, kan je gaan solliciteren. Of dus als je op hoger niveau werkt of internationale organisaties.
Het heeft mij 9 maanden gekost voordat ik een baan heb gevonden en die is 2 uur enkele reis met het ov. Maar als jij een rijbewijs hebt, is het gemakkelijker om een baan te vinden. Ik mag helaas niet rijden van het CBR.
En ga je in een dure regio wonen, dan kan het überhaupt moeilijk zijn om woonruimte te vinden zelfs als je de huur kan betalen.