Verwarmingsaansturing Advies

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarbHarmsen
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 12-06 14:28
Beste MedeTweakers,

In mijn huis hebben we stadsverwarming, en op de begane grond de radiatoren vervangen met vloerverwarming. Nu willen we de huidige thermostaat ook aanpassen, omdat die op dit moment in de gang, direct naast de voordeur hangt, en een ventiel heeft dat alleen water doorlaat als de gang kouder is dan de doeltemperatuur. Daarna pas kunnen de radiatoren werken.

Voor de aansturing hadden we het volgende in gedachten:
  • De gedeelde woonkamer/keuken is de vloerverwarming, en deze willen we controleren met een thermostaat in de woonkamer. Volgens mij is het mogelijk om met een gemotoriseerde klep (een random voorbeeld) de hele vloer aan en uit te zetten.
  • De stadsverwarming zet op alle leidingen gelijk druk. Dus zouden we de radiatoren boven los kunnen sturen van beneden. Een thermische radiatorknop op elke radiator zou op zich al volstaan omdat we niet per se alles centraal willen regelen.
Voor het voorstel hierboven ben ik op zoek naar een thermostaat en bijpassende klep/ventiel. Heeft iemand advies, ideeën of ervaringen met dit soort installaties?

Verder zijn we met één detail niet blij, met zo een thermostatische radiatorkraan valt geen weekschema te maken. Ik snap dat dit met domotica, Tado, Homematic, Honeywel, ect wel kan. Maar naast dat deze systemen vrij duur zijn maak ik me ook zorgen over de ondersteuning op de lange termijn. Veel van dit soort systemen stuur je aan met een app, en werkt zoiets nog wel als het bedrijf de ondersteuning stopt?

Vriendelijke groeten,
Harmsen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tom_swinkels
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 09-12-2024
Staat bij een thermische radiatorknop de verwarming niet altijd aan?

Ik zou persoonlijk kiezer voor een systeem dat je centraal kunt sturen.
Afhankelijk van hoe technische je zelf bent, zou ik daar een systeem bij zoeken.

Tado is wel heel easy plug-and-play, op Marktplaats wordt er veel aangeboden, dat scheelt al enorm in prijs.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarbHarmsen
  • Registratie: Maart 2022
  • Laatst online: 12-06 14:28
Dank voor de reacie.

Op basis van je advies heb ik de vloerverwarming monteur een klep laten plaatsen, ze wilde namelijk €1200,- omdat ze een evohome wilde installeren met 1 zone vloer verwarming en 4 HR92 knoppen.

Zoals je al aangaf, wordt er op Marktplaats veel aangeboden, en elk systeem dat de zoneklep kan aansturen zou gewoon geschikt zijn. Ik heb geen haast en ga gewoon afwachten tot een goed aanbod langs komt.