DutchWing schreef op zaterdag 6 januari 2024 @ 11:47:
[...]
Je kan toch zien welke vloer en ondervloer je gekocht hebt of was de woning al aangekleed?
Volgens mij rekenen ze voor nieuwbouw rond de 30Watt/m2 dus met 1500W / 30 = 50m2 oppervlakte. Met 1700W / 30 = 56m2 oppervlakte.
Door een grotere delta T krijg je niet ineens meer afgifte. Je vloer is namelijk een vastpunt. Helaas lijken heel veel mensen in het vak dit nog steeds niet goed te begrijpen. Alleen als de vloer zelf de isolerende factor is kun het oplossen door een vloer + ondervloer te nemen welke geschikt is voor vloerverwarming.
Vloerverwarming afhankelijk van hoe gelegd is dit gewoonweg veelal een traag systeem.
Ook naregeling heeft in deze type woningen helemaal geen zin bij loftwoningen.
Als je van een koele slaapkamer houdt zijn deze type woningen gewoonweg niet echt geschikt. Overigens is het met nieuwbouw icm WTW ventilatie altijd al lastig om de slaapkamer koel te krijgen binnen de thermische schil.
Tekst onder de technische gegevens is ook opgemaakt door de warmtespecialist. Uiteraard was toen ook al duidelijk welke vloer en ondervloer gebruikt zijn. Conclusie van specialist houdt geen steek: t grootste gedeelte van de appartementen heeft laminaat geschikt voor vloerverwarming. Toch zijn er veel verschillen in opwarmtijd tussen de verschillende appartementen
Van bijna 1 graad per uur tot 0.2 graad p/u....
Maar je hebt helemaal gelijk: het is een prachtig pand, maar totaal ongeschikt om in 1 ruimte te wonen en slapen. Problemen in de winter met opwarmen en de vele storing en in de zomer extreme hittestress vanwege grote en hoge ramen.... Dank voor je antwoord !
Ps dit stond er ook nog in de rapportage van de specialist:
Bevindingen:
Laagtemperatuur distributienet (LT-net):
Het LT-net is uitgevoerd in een 3 pijpsysteem, aanvoerleiding verwarming, aanvoerleiding koeling en gezamenlijk retourleiding, de aanvoerwatertemperatuur voor verwarming is ingesteld op een vast waarde van 35°C ongeacht de buitentemperatuur. De aanvoertemperatuur voor koeling is ingesteld op een vaste waarde van 18°C.
Bij het beoordelen van de opwekkingsinstallatie en het distributiesysteem is direct opgevallen dat de retourtemperatuur van het laagtemperatuur systeem relatief hoog is, gemiddeld 31°C. In het beeldplaatje van het GBS staat een vaste aanvoer en retourtemperatuur weergegeven van respectievelijk 35 en 28, er wordt aangenomen dat dit de ontwerptemperaturen zijn van het LT-net.
De hoge retourtemperatuur geeft een weergave van verminderde afgifte in het systeem of kortsluiting.
Een snelle (theoretische) berekening van het afgegeven vermogen ten opzichte van het ontwerp geeft een verschil van 57%.
Berekening:
Volumestroom: 5000 liter per uur (2,77 kg/s) Delta T ontwerp: 7K Delta T gemeten: 4 K
Vermogen: qv C* AT (massastroom * soortelijke warmte * temperatuurverschil)
AT 3K: 2,77* 4,19 * 4 = 23,28 kW
AT 7K: 2,77 * 4,19 *7= 40,74 kW
[
Voor 27% gewijzigd door
dekker1975 op 06-01-2024 12:15
]