15-08-2024 had ik een Samsung Galaxy S24 Ultra gekocht bij Ritel Middelburg. Het instellen was best veel werk. Telefoon voelde snel aan in vergelijking met 6 jaar oude Note9 en bellen klonk zoveel helderder. Maar toch heb ik de telefoon na 1 week naar Ritel Middelburg geretourneerd omdat achteraf gezien Ritel geen Benelux modellen verkopen waardoor ik geen aanspraak kon maken op de "
gratis" Watch7 promotie t.w.v. €300. Voor de duidelijkheid ik wist dit ook niet.
Tijdens het registratie proces voor de Watch7 werd namelijk de EAN code foutief bevonden.
Na verhaal bij Samsung Nederland halen kreeg ik 2 30% Loyaliteits kortingscodes toegestuurd waardoor je in de Samsung Shop nagenoeg competief was met Tweakers Pricewatch. Soms was Tweakers met de goedkoopste aanbieder beter af. Maar dan kreeg je weer geen "gratis" horloge erbij. Voor de bij Samsung Shop aangekochte S24 Ultra 256GB heb ik €1009 betaald en voor de S24+ 256GB Geel (goedkoopste kleur qua prijs) uiteindelijk €832,15, welke voor een vriend is. Er is geen oude telefoon op ingeruild.
Nadeel is wel dat de levertijden van de Watch7 3 a 4 weken zijn en mogelijk ook de telefoon.
Mochten de 2 Watch7 binnenkomen dan verkoop ik deze voor €200 per stuk aan bekenden. Dan worden de S24 Ultra en de S24+ ineens vriendelijker geprijst.
Voor de lezers hier, klagen kan helpen zoals je ziet. Laat je niet benadelen door een winkel of Samsung.
[
Voor 10% gewijzigd door
aliberto op 25-08-2024 10:07
]
Kennis begint met informatie vergaren.