Situatie/f/image/blmFGsph2dLLNwux0dWXXVFt.png?f=fotoalbum_large)
ps. Simrig, staat dus in de middelste ruimte.
Pano foto (zojuist genomen, don't mind the mess)
https://photos.app.goo.gl/C1xZsbE3S9h4rfrm6
- Huis (zelf) gebouwd in 2017.
- Zolder verdieping in 3 delen verdeeld, middelste moet verwarmd worden.
- Ruimte werd tijdens de koude dagen recent zo'n 16c zonder verwarming.
- Eerste verdieping heeft geen verwarming (op badkamer na ofc)
- Geen buitenmuren in deze ruimte, enkel schuindak met 2 grote dakramen (oost/west) ~100x150cm. De tuin ligt pal op het zuiden
- dakisolatie: Recticel 150mm PIR platen (Rd=6,50 – Lbw=0,023). Dak zelf is van hout gemaakt
- Ruimte is 5,2m breed, 3,7m breed, 3,7m hoog. Schuindak is 45c. Heb aan de zijkanten wandkasten gemaakt die ongeveer 1.1m hoog zijn
- Bestemmingen voor deze ruimte: werkplek & race sim
- Verwarmen & verkoelen wanneer nodig.
- Ik verwarm momenteel met een electische kacheltje met een slimme stekker ertussen. Op de laagste stand verbruikt deze 800W en laat deze elke 15min aan en uit gaan omdat het anders te warm/koud wordt.
- Losse airco. Goedkoop, maar altijd bezig met slang in/uit het raam in de achterste ruimte en dan moet die deur open staan (ziet dom uit op webcam voor werk). In de zomer is die ruimte warm omdat die pal op het zuiden ligt.
- IR Panelen. Doelgericht voor werkplek, maar indien bestemming veranderd niet erg praktisch.
- Airco Monoblock. Geen optie vanwege geen directe buitenmuur verbinding.
- Airco Split unit. Unit op de garage/overkapping of evt aan de muur (veer?) en leiding over de muur. Idee was om de unit in de achterste ruimte uit te laten komen, over de muur te laten lopen en dan door de muur in de middelste ruimte uit te laten komen (zie profischets
). - ???
- De ruimte is ~45m3 (3.7*5.2*1 + 3.7*5.2*(3.7-1)*50%)
- Daarmee kom ik rond de 2KW / ~7000 BTU uit, het zal dus een vrij lichte unit worden.
- Degelijke kwaliteit (hoeft geen top of the line, maar wil ook geen prul)
- Wat is de meest efficiente / aangename manier van verwarmen?
Ik verwacht een split unit, maar hoor graag wanneer jullie dit anders zien. - Welk merk/model/type zijn aanraders (en welke juist afraders) iets met bomen en bos?
Daikin (Sensira 2.5kw / Perfera 2.5kw), MHI (SRK/SRC 20ZS-W 2.0kw), LG (Standard 2.5kw / S09ET), Panasonic, Samsung?
- Het liefst eentje die 'milieuvriendelijk' is, dus geen zware koelmiddelen en beetje energiezuinig
- Een smart app is handig (kan ik vanuit bed alvast voorkoelen/verwarmen) of check of ik hem niet perongeluk aan heb laten staan
- Enigzins stil, zowel binnen als buiten unit
- Looks maken niet al te veel uit, een beetje 'stylish' is niet erg uiteraard.
- Aangezien ik begin dit jaar voor mezelf ben begonnen kan ik een eventuele investering via de zaak kopen wat kostentechnisch interessant is.
- The usual; zuinig, stil, goede kwaliteit, alle opties, goedkoop

/f/image/blmFGsph2dLLNwux0dWXXVFt.png?f=fotoalbum_large)
ps. Simrig, staat dus in de middelste ruimte.
Pano foto (zojuist genomen, don't mind the mess)
https://photos.app.goo.gl/C1xZsbE3S9h4rfrm6