Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

  • itsjohan
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 00:20
Ik wil een nieuwe (nog aan te schaffen) radiator aan gaan sluiten op een bestaande verdeler. Ik denk dat ik voor de Betherma Forza ga maar ik zie dat ook bv de bekende Jaga Tempo dezelfde aansluiting biedt: 15mm knel of 16x2 meerlagenbuis. Nu lijkt het me slim om, als voorbereiding op LTV, een 20x2 meerlagenbuis te gebruiken maar kennelijk is dat niet zodanig gebruikelijk dat de standaard aansluitsets dit ook bieden (?).
De afstand tot de verdeler is +/- 6m. Ik zit echter te puzzelen wat ik dan nodig heb qua koppelingen om dit te doen, dat kan vast op verschillende manieren maar ik zie nog niet wat hier gebruikelijk/verstandig is.
  • Radiator aansluitsets: 15mm of 16x2
  • 20x2 MLB - allerlei koppelingen voor beschikbaar
  • Verdeler - 22mm aansluiting (3/4" is dat denk ik?)
Radiator
Aan de radiator kant leek me zoiets logisch:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/fABqoM5YLFyDge2FTkfTwtoVq00=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/2oxHzlkMDR3qaGHGrqBZVDGe.png?f=user_large

of kun je ook direct op de aansluitset koppelen met euroconus? dat wordt me niet helemaal duidelijk:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Bzgq-Dd_3zv922B9b6Dfv_tg0nE=/800x/filters:strip_exif()/f/image/Lpm1oHzmZwvVLhl85nkY3Epa.png?f=fotoalbum_large

Verdeler
op de verdeler zitten nu 22x2 MLB (Hep2O) buizen. ik zou dus een stukje 22x2 kunnen gebruiken naar deze koppeling:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/02JpUOE5fcAdC_Fx--cfWcGB9y8=/800x/filters:strip_exif()/f/image/bghJmTmHjCEg7UeXc2CBQkOR.png?f=fotoalbum_large

of zou met deze koppeling de MLB direct op de verdeler aangesloten kunnen worden?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/IQ-yrF6SLUd7xr_H2z8A6n6dRLM=/800x/filters:strip_exif()/f/image/SlIc3WGewECcAQlz7pfLf3LK.png?f=fotoalbum_large

  • Tombuurman88
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 14-11 12:43
ze zijn ook beschikbaar in 16 x 22 zoals onderste foto werkt dan prima.

[ Voor 3% gewijzigd door Tombuurman88 op 01-12-2023 15:29 ]


  • Noutie
  • Registratie: December 2020
  • Laatst online: 15-11 12:43
Let op: De standaard Jaga aansluitstel is M24. Daar zal de Euroconus niet op passen, 3/4 inch draad ook niet. Ik zou daar gewoon met de normale knelset gaan werken. Dan maar 16 mm. Dan weet je dat het past.

Ik weet niet hoeveel meter je hebt, maar de weerstand zit in het ventiel en niet in de 16 mm meerlagenbuis. tenzij je het over echt grote lengtes hebt.

Panasonic 7kW J-Series Split op radiatoren. SWW: Remeha Tzerra CW4. PV: 6.3 kWp op Growatt 5000TL3-X en 1500TL-X