LG A2 Oled tv vs onze LG lcd tv uit 2022

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mennoza
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 22-11-2024
Ik heb een LG 4K LED (lcd) 50UQ75006LF uit 2022 - 50 inch- Europees model. Ik wil eigenlijk nu een oled tv proberen. Nu twijfel ik om de aanbieding in Duitsland deze OLED TV die ik heb gevonden te kopen ( LG OLED48A29LA ) , is deze veel beter qua beeld dan mijn lcd of maakt het niet erg veel uit? Wij hebben deze pas vorig jaar gekocht, het is er dus een uit 2022 , maar wil weten of deze oled tv echt veel beter is. Wij kijken alleen tv dus niet gamen ofzo, en vaak niet in donkere kamer maar met lamp aan of overdag. Ons budget is 700€. Hier nog wat gegevens van onze tv : https://www.bol.com/nl/nl...s-model/9300000105068157/ en de aanbieding oled : https://www.saturn.de/de/...mit-lg-thinq-2788198.html

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Freshouttheoven
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 23:55
De LG A2 biedt een veel betere beeldkwaliteit dan jouw huidige 50'' LG met VA paneel, je gaat er met name op voorruit qua contrast en helderheid daarnaast krijg je er een TV voor terug die capabel is om HDR weer te geven (zij het in relatief beperkte mate vergeleken met bepaalde andere mid-range TV's).

Of het de juiste stap is, is een andere vraag;

- Jullie huidige TV is pas een jaar oud.

- Hoe goed is het verschil zichtbaar voor jullie en is dit verschil het waard om 600 euro uit te geven?

- Wat ga je met je huidige TV doen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mennoza
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 22-11-2024
Als ik beide tv s op deze site vergelijk zie ik niet heel veel verschil, wat denken jullie ? https://www.displayspecif.../en/comparison/682628735b

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Freshouttheoven
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 23:55
Daarmee vergelijk je enkel de specificaties, wanneer je kennis op het gebied van TV's beperkt is zul je er niet echt wijzer van worden.

Hier kun je de verschillen beter zien, jouw LG TV is vergelijkbaar met de Noord-Amerikaanse UQ8000, kanttekening hierbij is dat 50'' altijd een VA paneel heeft en hiermee een beter contrast.

Je kunt hierdoor beter deze vergelijking aanhouden, de geteste UR8000 heeft net als jouw LG TV een VA paneel. Enige score die niet klopt in de vergelijking is bij HDR, de A2 kan HDR veel accurater/ duidelijker weergeven door het OLED paneel vergeleken met jouw TV of de geteste UR8000 waarbij HDR enkel marketing is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mennoza
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 22-11-2024
Oja ok zal even kijken dank je

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • alex3305
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 22:11
mennoza schreef op vrijdag 17 november 2023 @ 15:06:
Als ik beide tv s op deze site vergelijk zie ik niet heel veel verschil, wat denken jullie ? https://www.displayspecif.../en/comparison/682628735b
Een Audi heeft ook vier wielen en een stuur, maar is toch echt iets anders dan een Skoda. Maar het zijn allebei auto's van VAG (Volkswagen).

VA (of IPS of TN) LCD panelen werken echt compleet anders dan OLED. Bij OLED zijn de pixels in het beeld afzonderlijk verlicht. Dus naast de normale 16,7 miljoen kleuren kan elke pixel ook een afzonderlijke helderheid hebben. Daardoor kun je dus gitzwarte achtergrond hebben met daarop felle, oplichtende kleuren.

Een OLED is echt veel beter en mooier dan welke LCD dan ook. Maar er zit ook een keerzijde aan. OLED is gevoeliger voor afbeeldingsretentie. Dat is de laatste jaren wel beter, maar het is er nog steeds. Ook is OLED gevoelig voor direct zonlicht. En is OLED wat minder goed zichtbaar met veel licht. Of dat voor jou (of jullie) een probleem is, is moeilijk te bepalen. Maar wij kijken heel graag films met HDR en dan is OLED zoveel mooier dat wij bovenstaande compromissen op de koop toe nemen.
Pagina: 1