Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _moh
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 03-09-2024
Hallo,

Sinds een tijdje heb ik problemen met het uitlezen van mijn Omnik (omnik 3000tl) omvormer via Home Assistant. De WiFi verbinding werkt prima en kan ook op de web interface komen van de omvormer alleen komt er geen data meer binnen. Stroom wordt wel opgewekt want dit is weer te zien in de meterkast. Als ik de omvormer uitzet en weer aan dan werkt het weer een aantal dagen (Het is random wanneer hij weer stopt met werken.). Temperatuur is niet het probleem deze blijft onder de 50 graden. Nu word ik hier een beetje moe van om het systeem uit en weer aan te zetten en weer een deel van mijn meting te missen. Firmware kan ik niet meer updaten gezien dat Omnik failliet is gegaan ergens in 2020. ☹

Nu zat ik te denken om maar een energie meter ertussen te zetten. Nu lees ik veel over smart-plugs of Shelly pm1 ertussen te zetten. Maar dit lijken mij niet de juiste oplossing?

Ken iemand het probleem met de Omnik en wat kan ik als alternatief gebruiken om de energie te meten van mijn zonnepanelen?

Alvast bedankt,

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • AUijtdehaag
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online
Ik zou investeren in de spullen van homewizard.
Een p1 wifi dongle (als je een slimme meter hebt) en een kWh meter van hun.

Dan heb je het mooi in een app en in home assistent bijvoorbeeld.

Als de omnik het verder nog doet prima maar anders wat anders ophangen
Heb nog een sma 3.0 liggen eventueel
Die kan je op vele manieren uitlezen

[ Voor 5% gewijzigd door AUijtdehaag op 14-11-2023 14:46 ]

PVOutput Github - Div ESP TK: MHI - Clack - Ecodan