gorgi_19 schreef op dinsdag 24 oktober 2023 @ 19:58:
Kan je het scheiden, die twee werelden? Eigenlijk heeft hij zijn keus al diep gemaakt, maar durft het wellicht niet? Hoe dicht sta je nog bij hem?
Stel hem vragen wat hij zoekt, wat hij wil, waarom hij twijfelt. Voorkom dat je jezelf in zijn positie verplaatst ("Ik zou, als ik jou was....")
Afhankelijk hoe dicht hij bij je staat, help hem alles op een rijtje te zetten.. wat heb je hier? Wat heb je daar? Hoe zijn je collega's hier, hoe ziet jouw toekomst er hier uit, hoe ziet het er daar uit? En daarmee moet hij uiteindelijk alles op een rijtje kunnen zetten.
Wat hij ook kiest, het moet zijn keuze zijn. Als een vestiging sluit, komt er een sociaal plan. Wellicht kan hij in een andere functie blijven. Let op dat je later geen verwijten krijgt, en let op dat je niet je eigen positie in gevaar brengt.
Het voordeel voor jou is dat er geen keuze is gemaakt, en dat het over een tijdje pas plaats vindt.
Werk en prive kan ik goed scheiden. en tja wat dat betreft is het redelijk zwart wit. Verwijten van zijn kant verwacht ik niet, ben niet meer dan de uitvoerder
Het is een jeugdvriend en drink er regelmatig een biertje mee.
Sluiting duurt nog wat maanden, maar verwacht wel snel een aankondiging. Vandaag de finale cijfers moeten geven, en snel zal er ook vanuit supplychain/ict etc.etc. geacteerd moeten gaan worden.
Andere functies zijn er niet, alles verdwijnt naar elders (niet nl). Sowieso dan nog 4 maanden aanzegtermijn met overdracht en afsluiting. (volgens cao). Sociaal plan zal er zeker zijn, maar met 5 werkjaren geen grote pot om een topbaan voor te laten schieten.
KnoxNL schreef op dinsdag 24:
Ik weet niet of bij jullie de bedrijfsresultaten ook gedeeld worden intern of openbaar, maar als het bedrijf het financieel moeilijk heeft zou je dat argument wellicht kunnen gebruiken om hem over de streep te trekken, zonder te hoeven spreken over het sluiten van een vestiging.
Verder aanmoedigen door aan te geven dat verandering van werkgever heel goed en gezond kan zijn voor een nieuwe blik op zaken, geen ploegendienst meer, etc.
Uiteindelijk zal hij de knoop zelf door moeten hakken.
Zelf zou ik ook met mijn directeur bespreken of in dit specifieke geval geen openheid van zaken gegeven mag worden. In een bedrijf wat goed wil zijn voor zijn medewerkers zijn degenen die geraakt worden de eerste die geïnformeerd zouden moeten worden, en het klinkt redelijk definitief zoals je het zegt.
Desnoods met een geheimhoudingsverklaring of zo.
Hij zal jou (en het bedrijf) dankbaar zijn.
Ons moederbedrijf is beursgenoteerd, in die zin gewoon in te zien. Geen idee of ze op de werkvloer actief de groeps/vestigingsresultaten zien.. maar dat het financieel een dal is, zal voor niemand een verassing zijn.
Over het algemeen zijn de mensen die het betreft in dit soort situaties een van de laatste die het horen.
Eerst moet de toekomst/plan uitgewerkt zijn. (Btw ik denk dat veel mensen op de werkvloer slecht zouden slapen als ze ieder jaar alle mogelijke toekomst scenarios zouden krijgen)
Ondernemingsraad is vandaag geïnformeerd voor een advies. De schil van mensen die "vertrouwelijk" geïnformeerd worden omdat ze moeten gaan anticiperen op de nieuwe situatie zal komende dagen groeien, dus verwacht snel dat het uitlekt/actief gecommuniceerd gaat worden.
Vogels60 schreef op dinsdag 24 oktober 2023 @ 20:43:
"Ondanks dat ze al ruim een jaar op <60% capaciteit draaien" Dit is gewoon een gekend feit binnen het hele bedrijf?
Dan
Als je zegt dat dit natuurlijk niet kan blijven duren en hij beter zelf op tijd kan uitstappen zeker nu hij al een aanbod heeft dan kan hij toch niet blijven twijfelen.
Ik denk dat dit momenteel voor ongeveer de helft van de bedrijven in de (chemische) industrie het geval is. Op zich niet uitzonderlijk, maar wel dat het al een jaar duurt (europese hoge energieprijs die niet meer gaat dalen).
Dat was ook een beetje hoe ik het aan wil vliegen.
Delay schreef op dinsdag 24 oktober 2023 @ 20:54:
Andere mensen advies geven is lastig. Ook met insider kennis is de toekomst niet goed te voorspellen.
Zo kan de werknemer op locatie A blijven, een ontslag premie opstrijken, en gelijk ergens anders werk vinden. Of hij kan meeverhuizen naar locatie B en nog vele jaren meewerken. Zijn overstap naar het andere bedrijf kan goed bevallen. Of hij kan na de overstap binnen een jaar weg zijn.
Hoeveel informatie je deelt is een balans tussen het risico voor jezelf en hoe graag je de ander wilt helpen. Die afweging kan je alleen zelf maken.
Locatie B is geen optie, dat zit niet meer in europa. Ontslagpremie/sociaal plan is leuk, maar geen vetpot om een leuke baan te laten schieten.