Nieuwe computer nodig. Wat is het beste op het moment?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Segert
  • Registratie: Juni 2016
  • Laatst online: 10-01 12:48
Hallo mensen,
Op het moment ben ik op zoek naar een nieuwe computer. Maar weet zelf weinig van bepaalde dingen af als het om computers gaat. Ik vroeg me af of jullie me wilden helpen.

Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Mijn oude systeem begind wat kuren te hebben met de processor. Ik zal het net zo gebruiken als dat systeem. Gaming, en Videobewerking. Ik zoek vooral om de nieuwste games te spelen op de beste kwaliteit

Wat mag het systeem gaan kosten?
2000 euro. Maar dit kan uitgerekt worden naar 4000 euro. Minder mag natuurlijk altijd.

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Monitor, toetsenbord, muis en licentie voor Windows heb ik al. Verder heb ik nog 2 SSD schijven van 1.8TB en 500 GB, Die ik mee wil nemen naar het nieuwe systeem. De rest vooral de processor en moederbord zijn aan vervanging toe

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Ik heb een klein lijstje. Maar deze is nog niet compleet. Gezien ik niet echt weet wat nu goed op de markt is.

GPU: Nvidea GTX 3080 of een 4070(wat betere bang for buck is.
RAM: 32GB of 64GB (Denk 64GB)
Moederbord: Het beste wat nu op de markt is zodat hij lang mee kan gaan
CPU: Intel Core i9-12900K (Processor wil ik graag niet op bezuigen. Want die moet lang mee gaan)
Storage space: 2-4 TB SSD
Kast: Geen idee eentje die past. Hoeft niet een dure te zijn die licht geeft. Als de koeling maar goed is.
Koelsysteem: Eentje die werkt, Ik weet hier het minste van. In combinatie met de kast is het balangrijk dat hij goed koeld en niet oververhit raakt. Ook. Heb ik nu last van rattelende ventilatoren. Mogenlijk is er een systeem die dat niet heeft?
Voeding: Eentje die het doet? En veilig is? Corsair?
Speler: Blueray

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Voor de videokaart Nvidea en voor de CPU een Intel. Verder niet echt. Kwaliteit is voor mij belangrijk

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Zoals je mischien kan lezen. Heb ikzelf niet heel veel verstand van computers. Enige wat ik weet is wat CPU en GPU's zijn. En dat SSD beter is dan HDD opslag. Dus ik heb echt advies nodig voor koelsystemen, Moederbords en voeding. Want daar heb ik helemaal geen verstand van. Heel erg bedankt als je me wild helpen.

Ga je overklokken?
Nee. Ik ga niet overklokken. Heb gehoord dat dat de slijtage van je GPU can versnellen. Dus als het niet nodig is. Doe ik het ook liever niet.

Wat verwacht je van ons?
IHebben jullie suggesties of advies? Waar kan ik het beste kopen? Welke onderdelen raden jullie aan voor de prijs die ik aangeef?. Is het goed dat ik goed investeer in de CPU en Moederboard omdat ik het andere wel kan vervangen later. Als mensen nog vragen hebben naar mij toe. Dan Beantwoord ik die graag. Ik hoor graag jullie meningen en advies hierover. Alvast bedankt

[ Voor 80% gewijzigd door Segert op 14-09-2023 20:42 . Reden: Duidelijker, Meer in lijn hoe de mods het willen zien ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 05:38

br00ky

Moderator Harde Waren
Je topicstart is nu al vrij compleet, maar we verwachten hier ook al een eigen opzetje. Zie ook de volgende passage uit het DAA beleid.
3. Eigen onderzoek is nog steeds vereist (dit is en blijft GoT!) en we verwachten dat je zelf al een idee hebt opgedaan. Als je zelf al een configuratie hebt bedacht, post deze dan met behulp van de wenslijst in de pricewatch hier. Dat geeft je mede-Tweakers inzicht in waar je zelf aan hebt gedacht en hoe er binnen je budget betere of andere keuzes te maken zijn.

Het is dus verplicht eerst zelf met een voorstel te komen en dit voorstel te onderbouwen. Een simpele opsomming van eisen/wensen is niet wenselijk; je topic wordt in dat geval dan ook gesloten. Je kan in dat geval contact opnemen met de moderator die je topic gesloten heeft om te vragen of hij weer open mag, mits je natuurlijk wijzigingen hebt aangebracht zodat het geheel wel aan de eisen voldoet.

Een simpel antwoord als 'Ik heb heb er niet veel verstand van!' óf 'Ik ben veel sneller klaar als jullie het doen!' is uit den boze.
Dit lijkt flauw, maar enerzijds doen we dit om ervoor te zorgen dat je zélf inzicht krijgt in wat er mogelijk is en anderzijds om de kwaliteit van de topicstarts hier te bewaken. Anders vervalt dit subforum in een "ik wil een pc voor x euro, mkay dank je doei" niveau, en dat is iets dat niemand wil :). Je eerste opzet hoeft niet top te zijn, we willen alleen graag dat je er eerst over nadenkt.

Om inspiratie op te doen kun je de verschillende topics in dit subforum en de best buy guides doorzoeken.

Met de Handleiding Pricewatch dien je vervolgens een mooi lijstje te maken (dus géén copy-paste lijsten van andere sites bijv.). Met die informatie kan vervolgens gericht advies gegeven worden om het helemaal aan jouw wensen aan te passen.

Stuur me een berichtje als je een opzetje hebt samengesteld, dan gaat je topic weer open. en weer open

Succes!

  • Segert
  • Registratie: Juni 2016
  • Laatst online: 10-01 12:48
Ik heb mijn topic aangepast. Zodat Het duidelijker is. Wat ik precies vraag. Alvast Bedankt voor jullie reacties.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 00:31
Aaan de onderkant van je budget kom je dan op iets als dit (bedenk dat de dertiende generatie i7 ongeveer gelijk presteert aan de twaalfde generatie i9 uit jouw lijst):
#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i7-13700K Boxed€ 435,-€ 435,-
1MoederbordenASUS TUF Gaming Z790-PLUS WIFI€ 246,-€ 246,-
1VideokaartenInno3D GeForce RTX 4070 Ti ICHILL X3€ 843,99€ 843,99
1BehuizingenLian Li Lancool 216 Zwart€ 89,90€ 89,90
1WaterkoelingDeepCool LS720 Zwart€ 128,87€ 128,87
1Geheugen internKingston Fury Beast KF560C36BBEK2-32€ 105,-€ 105,-
1VoedingenMSI MPG A850G PCIE5€ 137,-€ 137,-
1Solid state drivesLexar NM790 (zonder heatsink) 2TB€ 95,90€ 95,90
Totaal€ 2.081,66

Een waterkoeler is wel aan te raden bij de laatste generatie Intel CPU's, en deze kast heeft een behoorlijk goede luchtdoorstroming. Deze voeding is goed en veilig.

Mocht 64GB RAM echt essentieel voor je zijn is er G.Skill Ripjaws S5 F5-6000J3040G32GX2-RS5K, en mocht je geld echt op moeten dan neem je een RTX 4090 zoals de MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G. Dan zou ik wel een MSI MPG A1000G PCIE5 overwegen.


Voor Blu Ray: neem een extern apparaat, voor die paar keer per jaar dat die tegenwoordig nog nodig zijn, bv LG BP55EB40 Blauw

[ Voor 8% gewijzigd door martyw op 14-09-2023 22:04 ]


  • Thomg
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 23:29

Thomg

Aww yiss

ROG Strix is vergelijkbaar geprijsd.
uitvoering: ASUS ROG Strix GeForce RTX 4090 24GB GDDR6X OC Edition
uitvoering: ASUS ROG Strix GeForce RTX 4090 24GB GDDR6X
(150E cashback)

Koelers performen identiek
https://www.techpowerup.c...rtx-4090-strix-oc/38.html

Dus mogelijk alternatief.

Ook MSI cashback niet vergeten met voedingen.
https://nl.msi.com/Promotion/MSI-BNX-CASHBACK

Of alternatieve moederbord:
uitvoering: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI

Je kan dan kiezen om bijv. MSI of ASUS te matchen.

  • bwerg
  • Registratie: Januari 2009
  • Niet online

bwerg

Internettrol

Segert schreef op zondag 10 september 2023 @ 14:53:
CPU: Intel Core i9-12900K (Processor wil ik graag niet op bezuigen. Want die moet lang mee gaan)
Ik zou d'r wel op bezuinigen omdat een i9 voor gaming echt niks toevoegt. Een i9-12900K/13900K slurpt ook nog eens stroom alsof het limonade is, wat ook weer meer warmte oplevert. Een i5 13400/13500/13600K is wat mij betreft wel echt de sweet spot voor gaming, een i7 als je echt overkill wil hebben. En als je koste wat kost de beste gaming-CPU wil hebben is een 7800X3D wat mij betreft toch echt de winnaar: nipt sneller, goedkoper en heel veel zuiniger dan een 13900K.

De beste en stilste koeling is immers toch gewoon een koeling die weinig te koelen heeft... Al is een stille koeling ook prima mogelijk met hardware die veel verbruikt als je koeling ook high-end is, of met waterkoeling.

[ Voor 8% gewijzigd door bwerg op 14-09-2023 22:57 ]

Heeft geen speciale krachten en is daar erg boos over.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 00:31
bwerg schreef op donderdag 14 september 2023 @ 22:56:
[...]

Ik zou d'r wel op bezuinigen omdat een i9 voor gaming echt niks toevoegt. Een i9-12900K/13900K slurpt ook nog eens stroom alsof het limonade is, wat ook weer meer warmte oplevert. Een i5 13400/13500/13600K is wat mij betreft wel echt de sweet spot voor gaming, een i7 als je echt overkill wil hebben. En als je koste wat kost de beste gaming-CPU wil hebben is een 7800X3D wat mij betreft toch echt de winnaar: nipt sneller, goedkoper en heel veel zuiniger dan een 13900K.

De beste en stilste koeling is immers toch gewoon een koeling die weinig te koelen heeft... Al is een stille koeling ook prima mogelijk met hardware die veel verbruikt als je koeling ook high-end is, of met waterkoeling.
TS doet ook aan videobewerking, dan heeft een i7-13700K meerwaarde tov de Intel i5's en de Ryzen gaming topper. Maar goed, de vraag is wat is het belangrijkst? Gaming -> AMD Ryzen 7 7800X3D, video bewerking? Intel Core i7-13700K, en in gaming komt deze behoorlijk mee.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Slicey
  • Registratie: Oktober 2013
  • Laatst online: 25-07 14:59
Je vermeldde in je topictitel dat je het beste wilt? In jouw budget past makkelijk een RTX 4090 build (~€3000,-)... Match dat met een Ryzen 7 7800X3D en je hebt een beest 4k Gaming PC. Wil je niet alleen gamen ga dan voor i7 13700K of i9 13900k.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Segert
  • Registratie: Juni 2016
  • Laatst online: 10-01 12:48
martyw schreef op donderdag 14 september 2023 @ 21:51:
Aaan de onderkant van je budget kom je dan op iets als dit (bedenk dat de dertiende generatie i7 ongeveer gelijk presteert aan de twaalfde generatie i9 uit jouw lijst):
#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i7-13700K Boxed€ 435,-€ 435,-
1MoederbordenASUS TUF Gaming Z790-PLUS WIFI€ 246,-€ 246,-
1VideokaartenInno3D GeForce RTX 4070 Ti ICHILL X3€ 843,99€ 843,99
1BehuizingenLian Li Lancool 216 Zwart€ 89,90€ 89,90
1WaterkoelingDeepCool LS720 Zwart€ 128,87€ 128,87
1Geheugen internKingston Fury Beast KF560C36BBEK2-32€ 105,-€ 105,-
1VoedingenMSI MPG A850G PCIE5€ 137,-€ 137,-
1Solid state drivesLexar NM790 (zonder heatsink) 2TB€ 95,90€ 95,90
Totaal€ 2.081,66

Een waterkoeler is wel aan te raden bij de laatste generatie Intel CPU's, en deze kast heeft een behoorlijk goede luchtdoorstroming. Deze voeding is goed en veilig.

Mocht 64GB RAM echt essentieel voor je zijn is er G.Skill Ripjaws S5 F5-6000J3040G32GX2-RS5K, en mocht je geld echt op moeten dan neem je een RTX 4090 zoals de MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G. Dan zou ik wel een MSI MPG A1000G PCIE5 overwegen.


Voor Blu Ray: neem een extern apparaat, voor die paar keer per jaar dat die tegenwoordig nog nodig zijn, bv LG BP55EB40 Blauw
Tnx. Ik zal dit als lijddraad gebruiken. Ik ga morgen naar mijn locale PC specialist dan zal ik dit lijstje laten zien. en ook de dingen vertellen die ik zelf het liefste zou willen. Ik wil wel extra RAM want ik heb altijd veel Chrome tabladen open staan. en dat slurpt dat geheugen. De I7 lijkt me ook wel goed genoeg gezien de i9 overkill is. Ik wil hier 8 a 10 jaar mee vooruit kunnen.

Heel erg bedankt voor iedereens reacties.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dhrax
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 22:19

Dhrax

Prog Lord

martyw schreef op vrijdag 15 september 2023 @ 00:05:
[...]

TS doet ook aan videobewerking, dan heeft een i7-13700K meerwaarde tov de Intel i5's en de Ryzen gaming topper. Maar goed, de vraag is wat is het belangrijkst? Gaming -> AMD Ryzen 7 7800X3D, video bewerking? Intel Core i7-13700K, en in gaming komt deze behoorlijk mee.
Bij bepaalde games is de 13700K gewoon sneller dan een 7800X3D en in veel andere games is het stuivertje wisselen. Bij alle andere taken is de 13700 gewoon echt een heel stuk sneller. Maar goed, ik houd dit topic altijd wel in de gaten en blijkbaar doet 90% hier niets anders dan gamen met een PC ...

Intel is de beste keus hier voor een allround systeem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Segert
  • Registratie: Juni 2016
  • Laatst online: 10-01 12:48
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/YcompyVd6FpuzOm2z6Zx6Qv9HSo=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/EhnByqMprhifQY2dgvWDO3To.png?f=user_large

Met al het advies van jullie en anderen(dank jullie!). Heb ik dit nu bij elkaar bedacht. Het idee is dat ik nu een vorige generatie videokaart neem 3070 TI en later een nieuwere aanschaf wanneer mogenlijk is(Prijzen nog verder gedaald). En ik heb hier nu 64GB RAM

Wat denken jullie van deze build? Kan dit? Past dit bij elkaar? Ziet iemand mogenlijke problemen?

[ Voor 1% gewijzigd door Segert op 18-09-2023 23:29 . Reden: Spelfout ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Apart
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 27-07 11:21
In die behuizing gaat geen 360mm AIO passen.

Videokaart is veel te duur en bovendien al een generate oud.

Neem gewoon direct een setje van 2×32GB 6000Mhz CL30-36 ipv. 4×16 op 5600Mhz CL36.

Je gaat niet overclocken, dus is Z790 moederbord ook niet nodig.

Je hebt de keuze voor NVIDIA niet echt ondersteund. AMD is op dit moment betere bang for buck. Anders is 4070 een betere keuze dan 3070 Ti.

#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i7-13700K Boxed€ 441,-€ 441,-
1MoederbordenMSI B760 GAMING PLUS WIFI€ 158,99€ 158,99
1VideokaartenASRock AMD Radeon RX 7800 XT Challenger 16GB OC€ 559,-€ 559,-
1BehuizingenCorsair 4000D Airflow Tempered Glass Zwart€ 89,90€ 89,90
1WaterkoelingDeepCool LS720 Zwart€ 128,87€ 128,87
1VentilatorsDeepCool FC120 3 IN 1 Zwart, 120mm€ 22,-€ 22,-
1Geheugen internG.Skill Ripjaws S5 F5-6000J3636F32GX2-RS5K€ 180,90€ 180,90
1Voedingenbe quiet! Pure Power 12 M 750W€ 116,42€ 116,42
1Solid state drivesLexar NM790 (zonder heatsink) 2TB€ 89,-€ 89,-
Totaal€ 1.786,08

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Segert
  • Registratie: Juni 2016
  • Laatst online: 10-01 12:48
Apart schreef op dinsdag 19 september 2023 @ 00:24:
In die behuizing gaat geen 360mm AIO passen.

Videokaart is veel te duur en bovendien al een generate oud.

Neem gewoon direct een setje van 2×32GB 6000Mhz CL30-36 ipv. 4×16 op 5600Mhz CL36.

Je gaat niet overclocken, dus is Z790 moederbord ook niet nodig.

Je hebt de keuze voor NVIDIA niet echt ondersteund. AMD is op dit moment betere bang for buck. Anders is 4070 een betere keuze dan 3070 Ti.

#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i7-13700K Boxed€ 441,-€ 441,-
1MoederbordenMSI B760 GAMING PLUS WIFI€ 158,99€ 158,99
1VideokaartenASRock AMD Radeon RX 7800 XT Challenger 16GB OC€ 559,-€ 559,-
1BehuizingenCorsair 4000D Airflow Tempered Glass Zwart€ 89,90€ 89,90
1WaterkoelingDeepCool LS720 Zwart€ 128,87€ 128,87
1VentilatorsDeepCool FC120 3 IN 1 Zwart, 120mm€ 22,-€ 22,-
1Geheugen internG.Skill Ripjaws S5 F5-6000J3636F32GX2-RS5K€ 180,90€ 180,90
1Voedingenbe quiet! Pure Power 12 M 750W€ 116,42€ 116,42
1Solid state drivesLexar NM790 (zonder heatsink) 2TB€ 89,-€ 89,-
Totaal€ 1.786,08
Ja dat van die videokaart zag ik al. Hij is zo duur omdat hij lichtjes heeft denk ik. Ik heb hem vervangen voor een 4070. Ik heb persoonlijk gewoon een voorkeur voor Nvidea. Was erg tevreden met mijn oude 1070 kaart. Doet het nog steeds goed.

Ik heb een paar aanbevelingen van jou overgenomen.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/VQgbv9AXUnER78eKfratBUzYt-E=/800x/filters:strip_exif()/f/image/xtkQnNYyL5XVNBwrdRQwKufM.png?f=fotoalbum_large

Zoals het Intern geheugen. Dat is een goeie. Het moederbord ook en de voeding. Is deze voeding voldoende voor een 4070 of moet ik eentje meet weer Watt nemen?

Voor de kast. Ik ben daar nog niet helemaal uit. Ik hoef geen dure kast met licht enzo. Het is belangrijk dat het past en dat er van voren USB poorten beschikbaar zijn. Ook heb ik leiver geen glazen panel aan de zijkant. Dus dat advies heb ik niet overgenomen. Dus ben nog opzoek naar een goede optie voor de kast.

Heel erg bedankt voor je advies trouwens. Heeft heel erg geholpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apart
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 27-07 11:21
Oke, dan kom je al snel uit bij het volgende:

uitvoering: Fractal Design Pop Air Black Solid hier zitten al redelijk goede ventilatoren bij dus die hoef je er niet bij te kopen.

Deze kan alleen voorin maximaal een 280mm radiator, of bovenin een 240mm radiator met maximaal 46mm hoogte (fans+radiator).

Voor de 13700K wil je dus een 280mm radiator voorin plaatsen.

Voeding is voldoende voor een 13700K + 4070. Je zou hierbij theoretisch een 4080 bij kunnen plaatsen en nog ruimte over hebben. De 4070 is een zuinige kaart, alleen de 13700K wil nog wel een energie slurper zijn.

#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i7-13700K Boxed€ 435,-€ 435,-
1MoederbordenMSI B760 GAMING PLUS WIFI€ 158,99€ 158,99
1VideokaartenInno3D GeForce RTX 4070 Twin X2€ 619,-€ 619,-
1BehuizingenFractal Design Pop Air Black Solid€ 80,36€ 80,36
1WaterkoelingFractal Design Lumen S28 v2€ 129,-€ 129,-
1Geheugen internG.Skill Ripjaws S5 F5-6000J3636F32GX2-RS5K€ 181,90€ 181,90
1Voedingenbe quiet! Pure Power 12 M 750W€ 116,42€ 116,42
1Solid state drivesLexar NM790 (zonder heatsink) 2TB€ 89,-€ 89,-
Totaal€ 1.809,67

[ Voor 3% gewijzigd door Apart op 19-09-2023 09:23 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Djarune
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 24-07 18:11
De S28 aio past alleen voor in de kast. Lijkt mij niet ideaal. Bovendien heeft een 13700k niet persé waterkoeling nodig. Dit wil je wel hebben voor bijvoorbeeld Blender of andere hele zware taken. Ik zou de uitvoering: DeepCool Assassin IV pakken. Die presteert hetzelfde als sommige 240mm waterkoelers.

Als kast kun je bijvoorbeeld de uitvoering: Sharkoon M30 Black nemen. Front mesh, gesloten zijpaneel en heeft i.t.t. de Pop Air wel standaard een USB-C aansluiting.
Pagina: 1