marismondria schreef op dinsdag 5 september 2023 @ 12:27:
Ik ben op zoek naar een printer om elke dag minimaal een aantal printen mee uit te draaien, maar dit kan op bepaalde dagen ook heel hoog uitvallen. Dit moet in kleur kunnen. Het is ook belangrijk dat de printer een omline functionaliteit heeft, waar je bijvoorbeeld een mail naar de printer kan sturen en hij het bijgevoegde bestand uitdraait. Nu weet ik dat het bij printers vaak zo is dat duurdere printers goedkopere inkt hebben, en goedkope printers duurdere inkt. Echter als ik nu printers opzoek zie ik vanalles over printer abonnementen.
Heeft iemand hier advies voor de aanschaf van een printer? Kan ik wellicht beter voor een tweedehands model gaan?
Printen vanaf e-mail weet ik niet of dat een gebruikelijke functie is. Lijkt me nogal spam-gevoelig, namelijk... Bovendien, wat voor instellingen moet het apparaat dan gebruiken?
Een beetje moderne multifunctional heeft netwerk functionaliteit, zoals scannen naar e-mail.
Zelf zou ik bijvoorbeeld deze Canon kiezen:
uitvoering: Canon MF752Cdw
Deze heeft alles wat je je maar kan wensen, inclusief automatisch dubbelzijdig scannen. Zelf heb ik één van zijn voorlopers, en toen scheelde het véél om die dubbelzijdige scanfunctie erbij te nemen. Maar de serie eronder is maar €40,- goedkoper, dan zou ik voor deze gaan.
Canon heeft een automatisch toner-bestel-abonnement, maar die hoef je niet te nemen. Je kan gewoon zelf je toners ergens bestellen waar ze goedkoper zijn. Let wel op, dat de eerste cartridges de helft kleiner zijn dan standaard cartridges, dus die gaan sneller leeg.
Een rondje standaard originele cartridges kost zo'n €350,- (zwart 2100 pagina's, kleur 1900 pagina's)
Het meest economisch zijn de grote formaat cartridges, maar dan ben je wel zo'n €780 kwijt voor 4 originele hoge capaciteit cartridges (7600 pagina's zwart 5500 pagina's kleur) , of €540,- voor een rondje huismerk cartridges. (Die huismerk cartridges gaan ook iets langer mee, 8250 en 6000 pagina's). Zelf heb ik onlangs originele cartridges bijbesteld, omdat ik véél minder print dan jij en het daarom de moeite niet vond om voor die ene keer huismerk te proberen. Mijn hoge capaciteit cartridges zijn vergelijkbaar in prijs en capaciteit met standaard cartridges voor deze printer, zie ik.
Je kan nog ff uitrekenen hoeveel prints je per jaar maakt, om te kijken hoe lang je met een cartridge doet. Hoewel een paar jaar ook geen probleem zou zijn.
Prijzen zijn ff schrikken, maar als je per print gaat vergelijken met inkjets, dan is een laser al snel goedkoper per afdruk.
Andere optie zou een printer met inkttank zijn. Op zich zou een inkjet printer geen probleem moeten zijn qua verstopt raken, omdat je dagelijks print. Maar laser is veel minder onderhoudsgevoelig. Ik heb zelf juist laser gekocht omdat ik zelden printte. Inmiddels heb ik echter mijn eigen bedrijfje, waardoor ik meer ben gaan printen. Vandaar dus eerder dan verwacht toch naar nieuwe toners (heb de printer nu 3 jaar, geloof ik...)
Hier heb ik mijn cartridges gekocht, en gekeken voor cartridge prijzen:
https://www.123inkt.nl/To...YS-MF752Cdw-p2305300.html