Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

Vraag


  • Cpt.Chaos
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 16-11 13:15
Goedemorgen,

Na meerdere keren meten kom ik uit op een stilstandverlies van >55W van de interne boiler van de warmtepomp. Hierbij heb ik de temperatuur aan het einde van de sww-run opgenomen en dan na x uren weer en dan q=mcdT. Volgens specs zou dit 60W@65 zijn. Echter staat hij hier op 54, dus theoretisch zou het dan 45W moeten zijn. Waarschijnlijk is het echte verlies nog hoger want tijdens de vakantie zat er ook maar iets van 14 uur tussen de sww runs.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/UbneSuUFZhQUHb7MZYUu5Pxml7o=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/LDtu5ARsgObK87J9lxmwhzgm.jpg?f=fotoalbum_large

Bovenstaand hoe het cv-water door de spiraal gaat, boven warm erin, onder koud eruit. Merk wel op dat hier dus geen thermosifon zit/kan.
Onderstaand waar het leidingwerk warm (>45C) is, uren na de sww run en zonder dat de cv-pomp draait.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/LiGqQP4XTMOaqAkAccUAym4UIlE=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/U8z91j8TyJLbDqoGoMUzeAcx.jpg?f=fotoalbum_large

Zou het isoleren van de ribbelbuis en het horizontale stuk helpen bij het verminderen van het verlies? Door opwarming en afkoeling is er nu volgens mij stroming in de spiraal en dus verlies naar buiten. De driewegklep is een kogelkraan dus die zal niet doorlekken en dat zou meer verlies geven mocht deze stuk zijn.
Bovenop de wp zit al een thermosifon zodat het sww zelf geen verlies door circulatie heeft.

Bedankt voor het meedenken.