Je hebt mediaspelers: en die heben verschillende functionaliteiten, zoals streamen en/of afspelen van bestanden en/of overige apps.
Een chromecast is een enigszins beperkte mediaspeler (interne opslag is beperkt) die voornamelijk leunt op streaming en casting.
De Shield en Apple TV zijn eigenlijk higher end mediaspelers die ook streaming en casting ondersteunen, maar daarnaast zo krachtig zijn (+meer interne opslag hebben) dat ze ook andere functionaliteit ondersteunen, zoals gaming.
Streaming is een techniek.. een ‘streamer’ is de naam zoals die in de volksmond gebruikt wordt, maar niet duidelijk de functionaliteit van een device benoemt

hardware-lover schreef op woensdag 23 augustus 2023 @ 15:21:
[...]
Ook die Chromecast met Google TV 8GB bruto aan opslag is ook uit te breiden met extra opslag, kwestie van de juiste spullen daarvoor gebruiken, hoewel het nog steeds verre van ideaal is.
Nvidia Shield is er nu in 2 modellen, de tube heeft ook maar 8GB bruto aan opslag, dat schiet eveneens niet op. De Pro heeft bruto 16GB maar als deze als media opslag gebruikt gaat worden zit ook deze binnen no time vol. De Pro is wel gemakkelijker uit te breiden met extra opslag, sterker, ik gebruik er ééntje alleen maar als huis server met 2x 2TB SSD aangesloten.
De Shield Tube heeft ook gewoon een SD slot waar je makkelijk een 256GB-kaartje inknalt.. het verschil tussen Tube en Pro zit hem voornamelijk in werkgeheugen. (Dus bijvoorbeeld inzetten als Plex server, kan alleen goed op de Pro).
[
Voor 41% gewijzigd door
Michael Knight op 23-08-2023 15:32
]