De beste oplossing voor dit rookkanaal van houtkachel?

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • emdecy
  • Registratie: April 2023
  • Laatst online: 30-09-2024
Dag allemaal,

Mijn buurman heeft sinds kort een houtkachel in zijn veranda geinstalleerd met een te korte afvoerpijp. De rook komt nu oa mijn huis binnen. Heb wat research gedaan en kwam erachter dat zo'n kanaal volgens de regels minimaal zo hoog moet zijn als de nok van het huis + 50 cm. Das nu dus flink te kort.
Lastige hier is dat er een balkon tussenzit dus doortrekken via de muur me lastig lijkt.

Hij wil zelf erg graag zijn kachel in de veranda houden, dus ik ben nu samen met hem aan het kijken of er een oplossing te verzinnen is.

Ik wil zelf een oplossing waarin ik geen last heb van rook, en een constructie die veilig is. Een lange pijp heeft trouwens niet mijn voorkeur omdat het het uitzicht geen goed doet, zoals te zien op de foto's.

Hebben jullie tips wat zou kunnen? Begreep dat een filter misschien kan helpen?

alvast bedankt!


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/GGhLc6Zy7ypA32J5KI-dnU0CGoM=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/Fhy7qtTm60A3DhMXWo4qHUbv.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/wo1-reBb-WkJJxjDOOIJq8UNNyw=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/Wne8mz3NExVQHQmc5kSPPPMK.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/v4k3Tnr4vjzXRajQc7CN0NUnX-k=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/8LBMcd3uI338KaMv3Bs6HD9g.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jack zomer
  • Registratie: Oktober 2020
  • Niet online
de pijp verplaatsen naar de ''echte'' schoorsteen?

dus van veranda naar in het huis de koof in waar hopelijk ruimte is voor een houtkachel afvoer

The problem with communication is the illusion it has taken place.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zatervan
  • Registratie: September 2022
  • Laatst online: 14-07-2023
Dubbelwandig rookkanaal aanleggen binnenshuis
Dat dan wordt aangesloten op de schoorsteen

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Ozzie
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 19:14
Dat vurenhouten latje wat er nu zit om die buis omhoog te houden is sowieso geen goed idee. Buiten dat het erg lelijk is lijkt het me ook enorm brandgevaarlijk, op deze manier.

[ Voor 31% gewijzigd door Ozzie op 28-04-2023 14:44 ]

"Write code as if the next maintainer is a vicious psychopath who knows where you live."


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • TommyGun
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 03-10 14:51

TommyGun

Stik er maar in!

Ozzie schreef op vrijdag 28 april 2023 @ 14:43:
Dat vurenhouten latje wat er nu zit om die buis omhoog te houden is sowieso geen goed idee.l
Sowieso, wat een beunhaas :+

“In a world without walls and fences, who needs Windows and Gates".


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Admiral Freebee
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
Een mooie oplossing is hier niet voor maar hopelijk wil je buurman wel meewerken want dit soort constructies geven veel overlast en daar wordt niemand gelukkig van :X

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Stef87
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 30-09 18:46
Wow… Mega asociaal…

Voor mij een reden on bijvoorbeeld je huis never nooit niét te kopen..

Ik hoop dat de buurman deze gewoon weg gaat halen!

*edit*
Een filter gaat nooit helpen.. Aan de kleur van de rook zie je al dat buurman papier/nat hout aan het stoken is..

Fijnstof van 50 pakjes shag kan je zo niet aan ontkomen helaas…. (Ook niet als die 4m hoger is)

[ Voor 42% gewijzigd door Stef87 op 28-04-2023 14:46 ]

Model Y -P, Hyundai Inster, Daikin FTXM & 5kW Monoblock. Ex-Autotechnisch Specialist. www.GewoonDuurzaamAdvies.nl


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • matk89
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 14:25
Ajeto, ziet er uit als een oplossing waar buurman en buurman tevreden mee zouden kunnen zijn..

Ik zie zo snel 2 3 opties:
- Ofwel je buurman gaat (al dan niet via binnen zoals @Zatervan voorstelt) naar de nok van het dak toe. Buitenom zal het er niet fraaier op worden.. Een dure en bewerkelijke optie waar je buurman waarschijnlijk niet op zit te wachten.
- Ofwel je gaat juist naar het schuurtje achter toe. Minder bewerkelijk/duur. Heb je met de verkeerde wind echter alsnog last vermoedelijk.
EDIT: - optie 3: weghalen. Dit wordt waarschijnlijk nooit een situatie waar jullie allebei mee blij gaan zijn

Sowieso een belachelijke situatie die hij hier heeft gecreëerd. Succes ermee!

[ Voor 9% gewijzigd door matk89 op 28-04-2023 14:48 . Reden: 3e optie toegevoegd ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RocketKoen
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 20:15
Dat de schoorsteen 50cm moet uitsteken is overigens niet eens tegen rook overlast. Maar als de wind nu uit de richting van het huis komt dan heeft de schoorsteen geen trek. Dan zit je buurman zelf in de rook en/of koolmonoxide.

TheS4ndm4n#1919


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • PROnline
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 12:16
Samen met :

TommyGun in "De beste oplossing voor dit rookkanaal van houtkachel?"
Ozzie in "De beste oplossing voor dit rookkanaal van houtkachel?"

Onbehandeld hout, als 't niet weg fikt, dan rot 't wel weg in twee of drie jaar.
Daarnaast, op deze manier is 't rode stuk wel een mooie verticale springplankconstructie. Dat is geen solide basis. Dat gaat lekker wrikken en wiegen in de wind.
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/cnXPXX8.png

Al met al, als 't niet binnendoor kan, dan is IMHO de juiste conclusie dat 't misschien gewoon niet haalbaar is, om op deze manier een houtkachel op je veranda te plaatsen. In het verlengde daarvan, ik ben voor 99% zeker dat schoorsteen van dit formaat aan de gevel vergunningsplichtig is....

Dus als je er niet uit komt, melden bij de gemeente, want de relatie met je buren hebben ze toch al in rook op laten gaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lollercopter
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 09:24
Lol die kachelpijp steekt precies bij het balkon uit ? Hoe krijg je dit verzonnen.
Mij lijkt de enige optie afbreken dit gaat nooit wat worden.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Terpen Tijn
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 18:54
En wat is er aan de hand met die regenafvoerpijpen?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • TwingyTwingy
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 20:19
Hier kun je met alle liefde van de wereld niet iets fatsoenlijks van maken. Er is geen huiseigenaar of gemeente die dit accepteert. Dit moet afgebroken worden. Je bent te lief voor deze buurman. Hij maakt daar gruwelijk misbruik van.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Makkelijk
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 09:17
Afbreken, meer tips heb ik hier niet.

[ Voor 35% gewijzigd door Makkelijk op 29-04-2023 23:08 ]

Badieboediemxvahajwjjdkkskskskaa


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • mierenfokker
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 13-12-2024
W….T…..F is dit 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • redwing
  • Registratie: Juni 1999
  • Nu online
Ozzie schreef op vrijdag 28 april 2023 @ 14:43:
Dat vurenhouten latje wat er nu zit om die buis omhoog te houden is sowieso geen goed idee. Buiten dat het erg lelijk is lijkt het me ook enorm brandgevaarlijk, op deze manier.
Dubbelwandige pijp wordt niet echt warm aan de buitenkant. Hier loopt ie via de zolder en na een avondje hard doorstoken is dat ding zo'n 50 graden. En ook bij een schoorsteenbrand wordt ie volgens de schoorsteenveger nooit zo warm dat isolatie/hout in de buurt vlam kan vatten.

Dat het enorm beunwerk is lijkt me wel logich, en of dit hout over een paar jaar niet weggerot is vraag ik me ook heel erg af.

[removed]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 18:47
Haha wtf is dit inderdaad.

De schoorsteenveger hier in Duitsland zijn super streng, ben ik normaal niet zo happig op maar die had hier zo korte metten mee gemaakt.

Ik denk dat je buurman pech heeft en dat hij het normale rookkanaal moet gaan gebruiken. Op die hoogte rook uitblazen is echt asociaal, en die beunhaas oplossing ziet toch ook niet uit?

Die andere buurman kan z’n wasrek ook wel weghalen met die stookbaas als buur _O-.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Amtelode
  • Registratie: Juni 2022
  • Laatst online: 27-07-2023
Jezus man
Waarom

Laat anders even iemand langs komen om te kijken hoe het beter kan?

(Dat ding op het balkon en dan) via de luchtafvoer als ie ongebruikt is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EJonk
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 02-10 13:52
Terpen Tijn schreef op zaterdag 29 april 2023 @ 15:59:
En wat is er aan de hand met die regenafvoerpijpen?
Die over het dak loopt doet me vermoeden dat het of anders niet werkt/lekkage geeft, of de boel opgevangen wordt?

Hoe dan ook, wat een zooi!

You can't be happy all the time, they will come and break your legs!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gramser
  • Registratie: Juli 2020
  • Laatst online: 20:00
Wat versta je onder “veranda”? Komt dat ding echt van binnen of is dit gewoon een terrashaard?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dre
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

Dre

Een elektrische haard op groene stroom lijkt me een betere oplossing :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stormfly
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 19:34
Dre schreef op zondag 30 april 2023 @ 08:51:
Een elektrische haard op groene stroom lijkt me een betere oplossing :)
Nou zeg dat :9
De_Bastaard schreef op zaterdag 29 april 2023 @ 21:38:
Die andere buurman kan z’n wasrek ook wel weghalen met die stookbaas als buur _O-.
Meesterlijk :9 en mogelijk en partner om samen mee te sparren over de gedeelde fun buurman.

Je komt hier niet mee weg, je zou bijna een test willen starten met een pijp tot maximaal schutting hoogte. Deze pijp blaast nu uit bij de slaapkamers van jullie naar binnen, mogelijk heb je er minder last van als dit op schutting hoogte verwaaid.

Gezien de witte pluim is het geen droog schoon hout, of een zuinige smoor-stoker wat de omgeving niet ten goede komt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Admiral Freebee
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
stormfly schreef op zondag 30 april 2023 @ 08:58:

Gezien de witte pluim is het geen droog schoon hout, of een zuinige smoor-stoker wat de omgeving niet ten goede komt.
Maak je geen illusies. Zelfs bij droog hout en veel aandacht voor de stookmethode komt er véél fijn stof vrij bij houtverbranding. Een dieselgenerator in de tuin zouden we niet accepteren maar houtverbranding vindt een deel van de mensen oké? Acceptabel als het eens een keertje is bij een gezellig feestje maar op frequente basis is het gewoon ongezonde overlast als je het doet in een woonwijk.

Als ik naar de situatie kijk denk ik niet dat er een mooie betaalbare oplossing is die alle partijen tevreden stelt. En zelfs met een lange pijp gaan er mensen in de omgeving last ondervinden. En die gaat nooit meer weg als de buurman er een grote investering voor heeft moeten doen. Ik denk dus dat je realistisch vier keuzes hebt: de overlast accepteren, afspraken maken over hoe vaak de buur stookt en de overlast op dat moment accepteren, vragen dat de buur de kachelplannen opbergt of verhuizen.

[ Voor 7% gewijzigd door Admiral Freebee op 30-04-2023 10:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Makkelijk
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 09:17
Admiral Freebee schreef op zondag 30 april 2023 @ 10:30:
[...]

Maak je geen illusies. Zelfs bij droog hout en veel aandacht voor de stookmethode komt er véél fijn stof vrij bij houtverbranding. Een dieselgenerator in de tuin zouden we niet accepteren maar houtverbranding vindt een deel van de mensen oké? Acceptabel als het eens een keertje is bij een gezellig feestje maar op frequente basis is het gewoon ongezonde overlast als je het doet in een woonwijk.
Toch is het een groot verschil hoor. Want met mijn normale rijtjeswoning met schoorsteen komt er weinig naar beneden zolang er iets van wind staat. Ook omdat ik als enige van de straat een opbouw heb en dus nog eens ruim 3 meter meer schoorsteenhoogte heb. Als ik echter een keer per ongeluk te nat hout stook dan slaat de fijnstofmeter binnenshuis ook gewoon aan op de lucht die buitenom komt. Met vochtig hout komt alle troep gewoon weer naar beneden.

Maar verder heb je gelijk, ik hou van mijn houtkachel, maar het is tijd dat hij gaat :P

Bij zo'n kort pijpje als de buurman is dat sowieso het geval, wat je ook stookt.

Badieboediemxvahajwjjdkkskskskaa


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nutral
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 22-09 13:05

Nutral

gamer/hardware freak

Admiral Freebee schreef op zondag 30 april 2023 @ 10:30:
[...]

Maak je geen illusies. Zelfs bij droog hout en veel aandacht voor de stookmethode komt er véél fijn stof vrij bij houtverbranding. Een dieselgenerator in de tuin zouden we niet accepteren maar houtverbranding vindt een deel van de mensen oké? Acceptabel als het eens een keertje is bij een gezellig feestje maar op frequente basis is het gewoon ongezonde overlast als je het doet in een woonwijk.

Als ik naar de situatie kijk denk ik niet dat er een mooie betaalbare oplossing is die alle partijen tevreden stelt. En zelfs met een lange pijp gaan er mensen in de omgeving last ondervinden. En die gaat nooit meer weg als de buurman er een grote investering voor heeft moeten doen. Ik denk dus dat je realistisch vier keuzes hebt: de overlast accepteren, afspraken maken over hoe vaak de buur stookt en de overlast op dat moment accepteren, vragen dat de buur de kachelplannen opbergt of verhuizen.
Een dieselgenerator zou inderdaad minder fijnstof geven, omdat hij maar heel weinig hoeft te draaien om het huis op temperatuur te houden.

FIjnstof in de lucht gooien a-la 300 CV ketels zou niemand ok vinden als ze er naast wonen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mierenfokker
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 13-12-2024
Admiral Freebee schreef op zondag 30 april 2023 @ 10:30:
[...]

Maak je geen illusies. Zelfs bij droog hout en veel aandacht voor de stookmethode komt er véél fijn stof vrij bij houtverbranding. Een dieselgenerator in de tuin zouden we niet accepteren maar houtverbranding vindt een deel van de mensen oké? Acceptabel als het eens een keertje is bij een gezellig feestje maar op frequente basis is het gewoon ongezonde overlast als je het doet in een woonwijk.

Als ik naar de situatie kijk denk ik niet dat er een mooie betaalbare oplossing is die alle partijen tevreden stelt. En zelfs met een lange pijp gaan er mensen in de omgeving last ondervinden. En die gaat nooit meer weg als de buurman er een grote investering voor heeft moeten doen. Ik denk dus dat je realistisch vier keuzes hebt: de overlast accepteren, afspraken maken over hoe vaak de buur stookt en de overlast op dat moment accepteren, vragen dat de buur de kachelplannen opbergt of verhuizen.
En inmiddels zat heel onze wijk lekker hout te stoken deze winter om gas (wat heel duurzaam is!!!) te besparen... wereld op zijn kop

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Slappyjoez
  • Registratie: Juni 2018
  • Laatst online: 19:12
Wat vindt de buurman hier zelf van? 8)7

15x Astronergy 325Wp Full Black || SMA Sunny Boy 4.0 1-fase || Zuid 40°


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • De_Bastaard
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 18:47
mierenfokker schreef op maandag 1 mei 2023 @ 09:05:
[...]


En inmiddels zat heel onze wijk lekker hout te stoken deze winter om gas (wat heel duurzaam is!!!) te besparen... wereld op zijn kop
Als je naar je beurs kijkt dan kan hout stoken zeker goedkoper zijn dan gas, vooral als je op t verkeerde moment je contract moet verlengen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mrc4nl
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 19:37

mrc4nl

Procrastinatie expert

ik denk ook dat binnendoor richting de gemetselde schoorsteen de enig goede oplossing is.
Schuin langs het dak zou misschien kunnen maar ook dan heb je een flinke toeter in het zicht.

Deze constructie op deze manier is geen lang leven beschoren zo, denk niet dat dit een storm gaat overleven. dat moet echt beter.

ora et labora

Pagina: 1