Ik wil mijn schuin dak van binnenuit isoleren met verlijmde pir fermacell platen. Aan de binnenkant zit de fermacell plaat zodat mijn plafond gelijk afgewerkt is. Nu begrijp ik dat de warme kant dampdicht moet zijn. De platen zelf zijn al dampdicht. Hoe kan ik de kieren tussen twee platen het best afdichten zodat deze ook dampdicht is? Alvast bedankt.
Vraag
Alle reacties
Wat zegt de handleiding van de platen?
Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.
1. fermacell gaasband
2. fermacell voegengips
3. fermacell finish
Fermacell heeft overigens ook een uitgebeide handleiding voor je: https://www.fermacell.be/.../nl-BE/0690J0000067qPjQAI
2. fermacell voegengips
3. fermacell finish
Fermacell heeft overigens ook een uitgebeide handleiding voor je: https://www.fermacell.be/.../nl-BE/0690J0000067qPjQAI
Heb de platen van een particulier overgenomen, zat geen handleiding in. Handleidingen die ik online vind zijn niet eenduidig. In de ene staat dat bevestigings pur dampdicht afdicht en je de platen direct op het dakbeschot moet bevestigen in de andere dat een spouw tussen de platen en het dakbeschot moet laten. Mijn voorkeur gaat uit naar rechtstreeks bevestigen. Bedankt voor de handleiding.
Dan gewoon met Fermacell lijm verlijmen.H3C schreef op zondag 16 april 2023 @ 10:03:
Geen van beide. Hebben een rechte kant.
Edit: ik snap je verwarring trouwens, maar Fermacell heeft nooit een ronde kant, en daar doelde ik dus ook niet op.
[ Voor 25% gewijzigd door bbbrumbrum op 16-04-2023 12:41 ]
Lijkt me onmogelijk om dat goed luchtdicht te krijgen.
Fermacell voegengips zou ik niet gebruiken. Dat is meer een lijm dan gips. Dat ruik je en het wordt enorm hard. Mijns inziens kun je beter een gipsvuller gebruiken en met minimaal twee lagen aanbrengen.
Gasloos huis 9kW Panasonic WH-MDC09J3E5 | Atlantic Explorer V4 270L | 8715Wp @ SMA Tripower 6.0-3AV-40 (4150Wp NO, 4565Wp ZW)
De gehele PIR plaat zou je toch moeten verlijmen tegen elkaar met iets van PUR schuim en daarna pas je fermacell afwerken(naden aftapen bijvoorbeeld). Anders hou je een kier waarbij het vocht van binnen in je fermacell naad naar buiten kan lekken.
[ Voor 56% gewijzigd door LED-Maniak op 16-04-2023 12:45 ]
Mitsubishi Electric & Heavy Industries externe temperatuur sensor (Home Assistant compatible): V&A - ClimaControl
Pagina: 1