Laptop voor studie

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jassy
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 10-10 11:16
Wat ga je met je laptop doen?
Mijn vrouw gaat de studiebanken weer in en daarvoor is haar HP Probook uit 2014 niet meer zo geschikt. We zoeken een betrouwbare vervanger. Ze zal vooral Word, Powerpoint gebruiken. In elk geval geen zware toepassingen

Wat is je budget?
Voor rond de 700 euro wil ik wel klaar zijn maar als ik voor iets meer een duidelijk betere laptop kan scoren is dat te overwegen.

Ben je van plan je laptop veel mee te nemen?
We zijn er al over uit dat het een 15,6 inch model moet worden. Accu vind ik belangrijk, hij moet het redelijkerwijs met dit gebruik toch minstens een halve dag, liefst een dag uit kunnen houden.

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren
Van Acer gaan van oudsher mijn haren rechtop staan, daar wil ik niet aan beginnen. In dit segment vind je vooral veel HP, Lenovo en Asus. Van HP ben ik wel gecharmeerd.

Ik wil geen oude meuk, dat wil zeggen, minimaal 2022 Processor. 16GB RAM vind ik ook minimaal. Ik koop deze laptop om lang mee door te kunnen. Eventueel een 4G modem achteraf kunnen plaatsen zou fantastisch zijn, maar is geen must en denk ik ook erg lastig in dit segment.

Verder heb ik tot nu toe altijd Intel laptops gehad, maar ik zie dat AMD Ryzen in opkomst is. Ik heb totaal geen gevoel bij prestaties tussen bv een i5 12th gen en een Ryzen 5 uit de 6xxx serie (Als die al te vinden zijn voor dit geld). Hier kan ik echt wat hulp gebruiken.

Gevonden heb ik tot nu toe deze laptops:

https://www.mediamarkt.nl...-15-eg2847nd-1727516.html --> Best oké, maar er zit een Mediatek Wifi chip in... beetje jammer. Deze is er ook met een Ryzen 5 5625U. Welke zou het beter doen?

--> https://www.bol.com/nl/nl...-6-inch/9300000126389145/ Hier zit een heel mooi OLED scherm in, maar volgens mij 2021 hardware.

https://www.dell.com/nl-n...on-15-3520-laptop/cn32012 --> Ik heb zelf een Latitude 7490 en ben altijd wel gecharmeerd geweest van Dell.

De Lenovo Ideapad 5 zie ik ook veel voorbij komen in de redelijk bekende hardware varianten die ook in de HP en ASUS notebooks zitten.

Waar doe ik goed aan... Intel of AMD? Nu kopen of later omdat er wellicht nieuwe generatie hardware, die is aangekondigd, zal worden geintroduceerd?

Alvast bedankt voor jullie hulp!

Bekijk op www.dabmonitor.nl informatie over diverse Nederlandse DAB Ensembles.

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • joke_name
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 03:52
Als ze de studie banken weer in gaat.
Is dan een 13 inch laptop niet veel handiger eventueel in combinatie met een 22 inch scherm thuis?

Als die accu’s echt belangrijk zijn.
Misschien een Lenovo thinkpad:

https://www.lenovo.com/nl...ries/E15-G2/p/22TPE15E5N2

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jassy
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 10-10 11:16
Zulke dingen lopen altijd anders dan je had gedacht...

We zijn bij de Mediamarkt geweest en hebben daar naar het assortiment gekeken, maar ook vooral naar scherm maten en andere opties. Mijn vrouw heeft nu een 14 inch maar ze wil graag een slag groter. We zaten al te kijken naar een 15,6 inch maar haar oog viel ook op 16 inch vanwege iets meer hoogte wat ze toch ook wel prettig vind.

Tenslotte viel de Lenovo Ideapad flex bijzonder in de smaak omdat je met het scherm de andere kant op geklapt op een groot scherm ook literatuur kan lezen.

Uiteindelijk is het een Dell Inspiron 2-in-1 16 inch geworden. Deze overtuigd door de betere bouwkwaliteit, beter scherm, en de enorme 87Wh accu die een ruime werkdag zonder stekker beloofd.

Dat het ding allicht wat lomp is is een minder groot probleem. Immers zit die in een tas en reist ze niet met het OV dus is het geen belemmering.

Bekijk op www.dabmonitor.nl informatie over diverse Nederlandse DAB Ensembles.