Ook op een klus forum kan niemand met zekerheid zeggen of dit asbest is, dat kan enkel d.m.v. een lab onderzoek zoals @
lithoijen al zegt.
Verder is de meest voorkomende reactie op bijna ieder klusforum tegenwoordig "vraag het uw constructeur" of "haal er een deskundige bij". De tijd dat daar goed inhoudelijk op een vraag gereageerd werd is geweest.
@
MWDKing van welk bouwjaar is de schuur? Of weet je wanneer de muur/stuc aangebracht is?
Zover ik weet is er vooral in de beginjaren van asbest (jaren 60) geëxperimenteerd met asbest in allerlei producten, bijvoorbeeld ook in stucwerk. Daarna in ieder geval een stuk minder.
Wat betreft je asbestinventarisatie, die kijken inderdaad alleen maar naar wat je vraagt. Bij ons dus naar het dakbeschot. De rest is amper naar gekeken of naar gevraagd. Enkel in de schouw van de kachel zou ook wel eens asbest kunnen zitten zei hij, maar ja die blijft gewoon zitten.
Ik zou me er in ieder geval niet druk om maken. Mocht het asbest zijn, dan lijkt het in ieder geval hechtgebonden en daarbij is het buiten. En het risico bij zelf verwijderen is sowieso erg klein danwel nul:
https://dkvwg750av2j6.clo...TNO-e-a-februari-2019.pdf
Gemeente hoef je je verder ook niet druk over te maken, je hebt tenminste een inventarisatie.