Hoe een zwevende muur aan de constructie bevestigen?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Muldert
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 01-06 16:28
Ik maak op zolder 2 kamers, waarvan een (links in de foto) een kantoor wordt.
Vanwege geluid trek ik die kamer in dubbele wanden op, met alle relevante akoestische details (luchtdicht, ontkoppeld bouwen)

Het enige waar ik mee zit is hoe ik de (dubbele) muur aan de dakbalk moet bevestigen. Ik zoek een soort hoekanker met een dempende functie. Ik kon er 1 vinden maar die waren ruim €25 per stuk.

Weet iemand een goedkopere optie? Ik heb voldoende akoestische kit, vloeibaar rubber en rubber pandprofiel om ook zelf iets te maken, maar weet niet wat de beste aanpak is.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/xn1cK3GmXLafi_-Qow0QoylziZI=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/FEO6ADZi8B9I80kIM0AIRbtR.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/SxF9cjM8kQTJWBVeKaWmhJr2gjc=/800x/filters:strip_exif()/f/image/jNuXs7dPdcMBKXrPRrOHZsyF.png?f=fotoalbum_large

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 23:42

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
ik zou niet teveel moeite doen de kap loopt een paar cm hoger via de nokgording ook door.

zorg voor hele goede lucht dichting

rubber of foamband tussen het profiel en de balk en iets van kit langs de eerste laag platen

ontkoppelen doe je met name voor het onderbreken van contact geluid (bv lopende mensen op de vloer erboven) massa toevoegen en kierdichting doe je voor lucht geluid tussen de kamers.
uiteindelijk is de metalstud al de veer in de massa veer massa constructie tussen die kamers die kan je idd nog beter maken door hem te ontkoppelen, maar het is overkill.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/kww443gpYSE20Q4Wb925zUTkmk0=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/lfiVJ9La3xuQ4WOk7I9DqLgw.jpg?f=fotoalbum_large

zolang je goed op de details let is een enkel muurtje echt heel erg goed.

Kierdichting (rondom het frame en na de eerste laag platen)
elektra dozen (en buizen) zijn een geluidslek behandel die dus ook zo.. zo min mogelijk plaatsen waar je de beste geluidsisolatie wil en als je ze toch wil plaatsen bij voorkeur maar aan 1 kant van de muur, moet het toch aan 2 kanten dan niet bij elkaar in de buurt (minimaal 1 stijl veder)
2elaag platen verspingend ten opzichte van de eerste laag zodat naden niet op elkaar liggen


als je helemaal los wil gaan maak dan dit (maar het is gewoon mega overkill)
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/JOdi58EAlpovhDWhqvxW4uz99Kc=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/GRUAkbzgauQkxLvTy3wKAXwW.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 9% gewijzigd door twain4me op 14-02-2023 11:07 ]