Airco in de koude natte gang, warmte naar open trapgat?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 479106

Topicstarter
Ik heb een airco boven in mijn kantoortje geplaatst. Naar nu blijkt kan ik beter in het kantoor van vriendin gaan zitten, deze is op begane grond. Probleem dat ik heb is dat mijn gang met open trapgat ijskoud en heel vochtig is, druppels hangen aan spotjes en bij het oude kozijn met oud dubbel glas.

Nu is het idee om de airco te verplaatsen van het kantoor boven naar de hal om de kou en vocht op te lossen. Ik verwarm alleen nog met airco's. Ik wil graag een warme en vochtvrije gang en boven enige warmte. Mijn idee is als ik de airco verplaats dan heb ik beneden in de hal geen vocht meer en wel warmte, plus extra warmte zal via het open trapgat naar boven gaan en daar enige warmte brengen. Dit zou €900 kosten. Mijn aannemer zou ook boven in het kantoor de airco kunnen laten zitten (dit wordt een wasdroog hok wat ook vochtig is overigens) maar ook een nieuwe airco kunnen plaatsen in de hal (€1500).

Als ik de airco verplaats van kantoor naar gang, dan ben ik bang dat de warme lucht (alleen maar) naar boven trekt en ik dus de airco aan heb tot oneindig zonder veel effect.

Als ik een nieuwe airco laat plaatsen dan heb ik die in het kantoor als overkill.

Een andere optie is om het oude kozijn en dubbel glas en oude voordeur te vernieuwen en het plafond te isoleren. Boven het plafond zit niets behalve een buitendakje. Dit zou €6500 kosten.

Mijn vraag: hoe krijg ik het goedkoopste de gang en een kleine beetje boven warm en vochtvrij?

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oon
  • Registratie: Juni 2019
  • Niet online

Oon

Is het een huurwoning of een koopwoning?

Je zou voor enkel glas evt. folie kunnen kopen (https://www.gamma.nl/asso...o-cover-2-55-m2/p/B347433), die plak je over het kozijn en trek je daarna met een föhn strak. Werkt absoluut niet zo goed als dubbel glas, maar het scheelt wel echt een hoop met warmte. Wij hebben op een kinderkamer één kozijn met folie en één zonder (omdat het een hoop gedoe was en we het na de eerste nooit meer hebben afgemaakt) en je ziet en voelt het verschil absoluut.

Tochtstrips voor tussen kozijnen heb je ook in alle vormen en maten.

Dat is een oplossing waarmee je voor 50-150 euro voor nu de situatie flink zou kunnen verbeteren.

Als het koop is zou je op zolder ook van binnenuit kunnen isoleren, dat hoeft echt geen €6500 te kosten als je dat zelf doet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Muldert
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 07-05 20:29
Heb je foto's en situatietekeningen?
Ik snap je punt wel, maar krijg niet helemaal in mijn hoofd hoe de verschillende ruimtes samenhangen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 21:25

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
wat bij mij (een soort van) werkte = snachts de deur van de woonkamer open zetten zodat de warme lucht van daar door het huis kan trekken. vocht kan mee nemen en dan vervolgens wordt afgezogen . L/L ging (meestal) uit als we gaan slapen en ging een uurtje of 2 voordat we opstonden weer aan. op de echt koude dagen lieten we de deur niet open staan dan moest de L/L hard genoeg werken om gewoon de woonkamer warm te houden.

Maar heb je je CV instalatie nog? is een kleine L/W wp geen betere aanvulling ipv nog een L/L?
inmiddels draai ik met een L/W wp en dan is het zoveel makkelijker om een klein beetje warmte ergens te krijgen.

[ Voor 11% gewijzigd door twain4me op 11-02-2023 21:39 ]


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Ivow85
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 21:11
Druppels op spotjes en kozijnen met dubbel glas is een losstaand probleem van ofwel te weinig ventilatie, ofwel doorslaand/optrekkend vocht.
Die druppels zijn een symptoom. Dat symptoom kun je wel (grotendeels) bestrijden door je koude gang te gaan verwarmen, maar het neemt de oorzaak niet weg.
Wat die druppels betreft moet je de oorzaak weg zien te nemen. Want die oorzaak zorgt voor ongezonde lucht in huis.

Vorige woning sinds 2017 gasvrij zonder rekening van Liander. 2022 Doen we het kunstje opnieuw bij Enexis.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Toerq
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 10:51
Luchtkanaal (platte buis) aanleggen van boven naar beneden met ventilator erin zodat die wat warmte van boven naar beneden blaast. Zomers heb je weer last dat het te heet is als de airco beneden hangt

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • RocketKoen
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 07-05 17:34
(jarig!)
Vocht krijg je niet door een gebrek aan verwarming, maar door een gebrek aan ventilatie. Tijd voor een afzuiging op je zolder.

TheS4ndm4n#1919


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 479106

Topicstarter
Dank voor de antwoorden.
Het is een koophuis maar ik wil toch graag relatief betaalbaar dit probleem oplossen.
Dit is de gang: Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ZDuKTcwS2oJK_POo-HFXyUdVw4w=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/Rk6Ka3bINIObaoP0dAhmc6lm.jpg?f=fotoalbum_large
Daaronderaan is het echt heel nat nu. De deur is bij koude ook erg nat.
Zo ziet het eruit onderaan het glas, dat is oud dubbel glas:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/W72hc-LUaJaXNiw93_IjzBPhr_8=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/56SR3KdWqEoETEVvQLYuWokG.jpg?f=fotoalbum_large

Bij zeer koud weer ziet het spotje aan het plafond er zo uit:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ohPCH9jQgCFYDBC_M7vpYOb44fA=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/2AsPnLrchJze4DY7zXAy05hN.jpg?f=fotoalbum_large

En de gang en trapgat vanaf het kozijn met glas gezien:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/mBN-C6-LEtVbpe1iypiEIgIVSew=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/68taLSHYyK8KV7mXAqcc0lmn.jpg?f=fotoalbum_large

Ik dacht als ik die airco van boven nou naar beneden haal, dan is het lekker warm en het vocht misschien weg. De trap leidt naar de bovenverdieping, we hebben alleen begane grond + één verdieping met een kleine gang en 5 kamers (incl. badkamers) maar die deuren kunnen allemaal dicht.

[ Voor 7% gewijzigd door Anoniem: 479106 op 11-02-2023 22:21 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 21:25

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
dat spotje is raar. waarom is dat zo extreem koud het grenst nieteens aan buiten?

wat is de relatieve vochtigheid en wat is de temperatuur daar?

[ Voor 28% gewijzigd door twain4me op 11-02-2023 22:24 ]


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
twain4me schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 22:22:
dat spotje is raar. waarom is dat zo extreem koud het grenst nieteens aan buiten?

wat is de relatieve vochtigheid en wat is de temperatuur daar?
Boven dat spotje is het of heel koud of het lekt er hard. In beide gevallen moet je daar iets aan doen.

Als het niet lekt boven het spotje dan lekt het ergers anders. Zoveel vocht komt ergens vandaan.

Bron eerst zoeken en oplossen. Dan pas airco overwegen.

[ Voor 17% gewijzigd door Sethro op 11-02-2023 22:34 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 479106

Topicstarter
Ik ga even meten... Het is overigens geen foto van vandaag he, het is een foto van toen het echt heeel koud was een paar weken terug... Sorry voor de verwarring...

[ Voor 9% gewijzigd door Anoniem: 479106 op 11-02-2023 22:34 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Toerq
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 10:51
Staat die radiator wel aan in de gang dan open zetten en kijken wat er dan overblijft van vocht/kou en zou een dik gordijn neer gaan hangen.

[ Voor 17% gewijzigd door Toerq op 11-02-2023 22:39 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Wilke
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 20:51
Sethro schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 22:29:
Boven dat spotje is het of heel koud of het lekt er hard. In beide gevallen moet je daar iets aan doen.
Came here to post this.

Er zijn hier denk ik minimaal 2 problemen, die je beide niet oplost met een airco: boven je verlaagd plafond is het koud, daar kan buitenlucht komen. Anders is het onmogelijk dat daar zoveel (condens?)water ontstaat.

Of er zit ergens een behoorlijk lek, maar dan zou je meer vochtplekken verwachten.

Het vocht komt idd waarschijnlijk van de kant met oud glas, dat verdampt dan en slaat neer op de koudste plek bij dat spotje.

Kan het zijn dat er vocht domweg langs het glas lekt? Ik heb dit eens gehad met een voordeur, het water kwam bij wind domweg onder het glas door zetten vanwege uitgedroogde kit. Glaszetter langs geweest, glaslatten eraf, ruit opnieuw gekit en opgelost.

Je kozijn heeft hier behoorlijk en zichtbaar te lijden, ik zou daar echt naar laten kijken. HR++ erin liefst (is goedkoper dan een airco aanschaffen hoor!) En dan meteen dat kozijn laten nazien, zou me niet verbazen als het rot is onderaan. Dat is tenzij extreem ver heen meestal goed te fixen, zeker als het glas er toch al uit moet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 21:25

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
Sethro schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 22:29:
[...]


Boven dat spotje is het of heel koud of het lekt er hard. In beide gevallen moet je daar iets aan doen.
even op een bierviltje

bij en Rv van 50% bij 20 graden (warme lucht direct uit de woonkamer) zou het spotje onder de ~9,3 graden moeten zijn voordat het gaat condenseren van dubbelglas in een onverwarmde gang is dat nog wel mogelijk, maar dat spotje eigenlijk niet.

of er moet daar stiekem worden afgezogen door een gebroken ventilatie kanaal. maargoed dat verklaard ook nog steeds niet alles. extreem koud boven het plafond is het meest logische (of een extreem hoge luchtvochtigheid)

[ Voor 12% gewijzigd door twain4me op 11-02-2023 22:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 479106

Topicstarter
Kijk ik wil het sowieso warm hebben daar en de cv gebruik ik niet meer want ik wil/ben/ga van het gas af. Ik wil dus die airco om de gang en boven te verwarmen. Ben alleen bang dat alle warmte naar boven gaat en het alsnog koud is/wordt vanwege trek. Maar toen ik nog met de radiator stookte was het wel warm daar in die gang.

Ik dacht, als ik toch ga verwarmen met de airco, dan is misschien meteen het vochtprobleem opgelost, wat alleen speelt als het echt koud is.

ik heb net gemeten in de gang:
Temperatuur = 13,5 graden.
Luchtvochtigheid = 67%

Ik doe nu de meting in de woonkamer met hetzelfde apparaat. Even update zo....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 21:25

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 22:34:
Ik ga even meten... Het is overigens geen foto van vandaag he, het is een foto van toen het echt heeel koud was een paar weken terug... Sorry voor de verwarring...
Ik heb het ook als ik alleen de woonkamer met de airco verwarm dan condenseerd het woonvocht op koude vlakken zoals de buitenmuur in de wc en op het (oude) dubbel glas van de voordeur ik heb het gewoon even nagerekend en gemeten en het klopte opzich ook gewoon. ook ventilatie klopte sterker nog die hielp het veroorzaken in de wc door de vochtige lucht langs het koude vlak te zuigen. doordat ik nu met de L/W wp verwarm kan ik de gang en wc een klein beetje verwarmen en heb ik er geen last meer van.

Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • eLScha
  • Registratie: Juli 2005
  • Niet online
Sla je niet wat door met van het gas af? Klaarblijkelijk is je huis daar nog niet klaar voor. Extra isolatie, dat oude dubbele glas vervangen, je vochtprobleem aanpakken en daarna nog eens verder kijken? En voor u gewoon lekker die verwarming aan die er toch hangt.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19:58
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 22:58:
ik heb net gemeten in de gang:
Temperatuur = 13,5 graden.
Luchtvochtigheid = 67%
Beide waarden zijn absurd op dit moment. Je moet meer verwarmen en ventileren.

Een gang is vaak een lastig punt, maar wel oplosbaar punt. Kwestie van alle tochtplekken aanpakken, koudebruggen aanpakken, vocht buiten houden en, etc.

Is die voordeur tochtdicht?
Is het raam HR++?
Is die handdoek op de leuning droog?
Zit onder die mat een luik? Is het daaronder koud/vochtig?
Wat zit er boven het plafond?

Hulpmiddelen:
IR-thermometer
luchtvochtigheidsmeter

[ Voor 4% gewijzigd door Rukapul op 11-02-2023 23:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 479106

Topicstarter
Woonkamer is nu 19 graden en luchtvochtigheid 57%.
Gang dus 13,5 graden en luchtvochtigheid 67%.

Is die voordeur tochtdicht? NEE
Is het raam HR++? NEE
Is die handdoek op de leuning droog? BIJNA
Zit onder die mat een luik? Is het daaronder koud/vochtig? JA KRUIPLUIK EN JA VOCHTIG
Wat zit er boven het plafond? DAK

Ik heb houten vloeren dus ik ben bang om vloerisolatie te nemen daar. Een buur heeft tonzon maar merkt amper verschil. Steenwol zuigt vocht op en chips/parels op bodem kruipruimte gaat niet veel doen mbt extra warme voeten schat ik in...

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 479106 op 11-02-2023 23:21 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19:58
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 23:19:
Woonkamer is nu 18,5 graden en luchtvochtigheid 57%.

Is die voordeur tochtdicht? NEE
Is het raam HR++? NEE
Is die handdoek op de leuning droog? BIJNA
Zit onder die mat een luik? Is het daaronder koud/vochtig? JA KRUIPLUIK EN JA VOCHTIG
Wat zit er boven het plafond? DAK

Ik heb houten vloeren dus ik ben bang om vloerisolatie te nemen daar. Een buur heeft tonzon maar merkt amper verschil. Steenwol zuigt vocht op en chips/parels op bodem kruipruimte gaat niet veel doen mbt extra warme voeten schat ik in...
Spring niet meteen naar weer wat anders zoals vloerisolatie. (Is meer iets voor 2e orde.)

Een voordeur tochtdicht maken is namelijk een relatief eenvoudige onderneming met potentieel veel winst. Paar tochtstrips of nieuwe rubbers en eventueel een tochtrubber of tochtvaldorpel aan de onderkant.

Een raam kan ook voor beperkte kosten aangepakt worden.

Dat luik verdient aandacht. Meet bijvoorbeeld eens de temperatuur en kijk of het luik aan onder-/bovenkant nat of vochtig is. Wat er namelijk kan gebeuren is dat de koude lucht van onder de voordeur dat luik ook een onzichtbaar condensatiepunt maakt. (Eventueel kan de onderkant van het luik voorzien worden van plaatisolatie.)

En in zo'n koude ruimte ga je natuurlijk geen zaken drogen. Het vocht kan niet goed door de lucht worden opgenomen en slaat neer op de oppervlakken. Dat is wachten op schimmel.

Als het dak boven het plafond zit dan moet er tzt naar de isolatie gekeken worden. Sowieso zou ik de lamp eens van het platfond halen en daar voelen/meten of er tocht en koud uit de centraaldoos komt. Dat spotje hoort niet het koudste punt te zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 479106

Topicstarter
Ja als het koud is dan voel ik met mijn hand dat er heel veel kou UIT het spotje komt, dus uit dat spotje met die druppels. Kou komt ook door de deur heen. Mijn aannemer heeft de deur al gedeeltelijk geïsoleerd.

Zou ik er zo zijn:
Plaatisolatie luik kruipruimte: €100
Dakje isoleren kost inclsuief opnieuw stucen: €1350
Airco ophangen tbv warmte: €900 verhangen of nieuwe airco: €1500
Tochtstrips deur: €10

Zou het dan opgelost zijn? En 2. Ik moet toch ook ventileren, maar wie ventileert er nou een gang, dat zie ik niet vaak en hoe zou ik dat moeten doen?

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Stef87
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 22-04 02:13
Eigenlijk een type huis waar verwarmen met een Airco gewoon voorlopig niet lekker en comfortabel gaat..

Isoleren van je vloer, deur, ramen, koudebruggen isoleren is belangrijker..

Model Y -P, Hyundai Inster, Daikin FTXM & 5kW Monoblock. Ex-Autotechnisch Specialist. www.GewoonDuurzaamAdvies.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 21:25

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 23:19:
Woonkamer is nu 19 graden en luchtvochtigheid 57%.
Gang dus 13,5 graden en luchtvochtigheid 67%.

Is die voordeur tochtdicht? NEE
Is het raam HR++? NEE
Is die handdoek op de leuning droog? BIJNA
Zit onder die mat een luik? Is het daaronder koud/vochtig? JA KRUIPLUIK EN JA VOCHTIG
Wat zit er boven het plafond? DAK

Ik heb houten vloeren dus ik ben bang om vloerisolatie te nemen daar. Een buur heeft tonzon maar merkt amper verschil. Steenwol zuigt vocht op en chips/parels op bodem kruipruimte gaat niet veel doen mbt extra warme voeten schat ik in...
Woonkamer is nu 19 graden en luchtvochtigheid 57%. => 1252
Gang dus 13,5 graden en luchtvochtigheid 67%. => 1036 => (zal condenseren bij 7,5 graden)
buiten 8 graden RV = 88% => 943

luchtvochtigheid is wat hoog in de woonkamer voor nu maar als je het terug rekend naar 22 graden is het eigenlijk alweer binnen het normale

1252 => 22 =>2645 => ~48% RV veel mensen zouden er een moord voor doen in de winter

het zal boven je plafond tochten dat kan je aanpakken (en het dak isoleren) door nachtelijke uitstraing kan een dakvlak extreem koud worden.

zoals ik al eerder vertelde heb ik een jaartje met de airco verwarmd en had dus min of meer dezelfde klachten. ventileren gebeurd hier echt genoeg. maar een beetje verwarming is wat er miste. in een modern huis worden onbenoemde ruimtes en verkeersruimtes gewoon min 15 graden (bij deze temp zelfs 18) zonder zelf echt verwarming te hebben. dat bereik je in een oud huis door extra isolatie of meer verwarmen. ik denk dat ventilatie wel meevalt. veel harder ventileren zal er ook voor zorgen dat je heel meer moet stoken. dus als je co2 goed is zou ik gewoon een beetje bij verwarmen. en ja ik zou daarvoor ook gewoon de cvketel afentoe aanzwengelen. het gaat echt om het behoud van je huis, dit is slechts wat je kan zien.

of dus een L/W wp voor dat duwtje, dat werkt hier ook op het oude CV systeem. (hangt wel af van je afgifte)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 479106

Topicstarter
De cv ketel aan is een oplossing, maar ik wil zoals gezegd van het gas af. Het enige wat ik wil is de gang vochtvrij en verwarmd. Dat kan ook prima met een airco denk ik. Het enige wat ik me afvraag is of de airco de gang wel gaat verwarmen omdat warmte wellicht door het trapgat naar boven stijgt, ik ben dan bang dat ik het niet warm krijg daar, maar misschien valt dat mee.

Ook wil ik weten of ik die kozijnen en dubbel glas moet vervangen voor nieuwe kozijnen en hr++ glas incl nieuwe voordeur voor €5250. Het zijn lastige keuzes omdat ik niet precies weet wat nou de oorzaak is van de kou... Misschien moet ik een energie adviseur laten komen. Ik had onlangs een warmtescan laten uitvoeren en op dat rapport wacht ik nog...

Ik dacht dat l/w warmtepompen heel duur zijn?

[ Voor 3% gewijzigd door Anoniem: 479106 op 11-02-2023 23:57 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ymaenhout
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 06-05 20:09
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 23:57:
De cv ketel aan is een oplossing, maar ik wil zoals gezegd van het gas af. Het enige wat ik wil is de gang vochtvrij en verwarmd. Dat kan ook prima met een airco denk ik. Het enige wat ik me afvraag is of de airco de gang wel gaat verwarmen omdat warmte wellicht door het trapgat naar boven stijgt, ik ben dan bang dat ik het niet warm krijg daar, maar misschien valt dat mee.

Ook wil ik weten of ik die kozijnen en dubbel glas moet vervangen voor nieuwe kozijnen en hr++ glas incl nieuwe voordeur voor €5250. Het zijn lastige keuzes omdat ik niet precies weet wat nou de oorzaak is van de kou... Misschien moet ik een energie adviseur laten komen. Ik had onlangs een warmtescan laten uitvoeren en op dat rapport wacht ik nog...

Ik dacht dat l/w warmtepompen heel duur zijn?
Voordat je allerhande keuzes gaat maken, wacht eerst dat rapport dan even af.

Zoals andere ook al aangaven, eerst goed isoleren voordat de rest komt ;)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sethro
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 10-04 09:05
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 23:39:
Ja als het koud is dan voel ik met mijn hand dat er heel veel kou UIT het spotje komt, dus uit dat spotje met die druppels. Kou komt ook door de deur heen. Mijn aannemer heeft de deur al gedeeltelijk geïsoleerd.

Zou ik er zo zijn:
Plaatisolatie luik kruipruimte: €100
Dakje isoleren kost inclsuief opnieuw stucen: €1350
Airco ophangen tbv warmte: €900 verhangen of nieuwe airco: €1500
Tochtstrips deur: €10

Zou het dan opgelost zijn? En 2. Ik moet toch ook ventileren, maar wie ventileert er nou een gang, dat zie ik niet vaak en hoe zou ik dat moeten doen?
Ik zou is beginnen met deze zaken aan te pakken. Airco kan eventueel nog later. En dan opnieuw beoordelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19:58
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 23:39:
Ja als het koud is dan voel ik met mijn hand dat er heel veel kou UIT het spotje komt, dus uit dat spotje met die druppels. Kou komt ook door de deur heen. Mijn aannemer heeft de deur al gedeeltelijk geïsoleerd.

Zou ik er zo zijn:
Plaatisolatie luik kruipruimte: €100
Ik dacht aan een paar euro voor reststukje EPS of PIR. Maar alleen als het luik aan de onderkant echt vochtig is door condenserend vocht uit de kruipruimte.
Dakje isoleren kost inclsuief opnieuw stucen: €1350
Let op dat een plat dak isoleren op de juiste wijze moet gebeuren. Zie het topic op het forum.

In het ideale geval wordt er van buiten geïsoleerd als de dakbekleding wordt vervangen.

Wat hier mogelijk ook speelt is tocht want je zegt dat het koude lucht waait. Ideaal wordt dat ook aangepakt als de boel open ligt. Die lucht moet stil staan.

Mogelijk dat als tijdelijke maatregel het gat van het spotje tochtdicht gemaakt kan worden met wat steenwol (niet brandbaar).
Airco ophangen tbv warmte: €900 verhangen of nieuwe airco: €1500
Als je echt van het gas af wil dan zul je moeten toewerken naar verwarming goed verspreid door de woning. Dus niet verhangen maar toevoegen.
Tochtstrips deur: €10
Dat zal wel iets duurder worden maar inderdaad.
Zou het dan opgelost zijn? En 2. Ik moet toch ook ventileren, maar wie ventileert er nou een gang, dat zie ik niet vaak en hoe zou ik dat moeten doen?
Jouw gang ventileert zichzelf vooralsnog :P

Of het genoeg is is lastig te zeggen. Isoleren is vaak niet sexy maar volharden tot het goed en comfortabel is.
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 23:57:
De cv ketel aan is een oplossing, maar ik wil zoals gezegd van het gas af. Het enige wat ik wil is de gang vochtvrij en verwarmd. Dat kan ook prima met een airco denk ik. Het enige wat ik me afvraag is of de airco de gang wel gaat verwarmen omdat warmte wellicht door het trapgat naar boven stijgt, ik ben dan bang dat ik het niet warm krijg daar, maar misschien valt dat mee.
Een airco in die gang zou prima werken. Gewoon 24x7 laten draaien.

Een airco in een aanliggende ruimte ligt er maar net aan hoe vaak die aan staat en hoe lucht zich verplaatst.
Vaak kun je een gang prima mee verwarmen met een andere ruimte maar als de gang te koud is dan wordt dat zwaar oncomfortabel.
Ook wil ik weten of ik die kozijnen en dubbel glas moet vervangen voor nieuwe kozijnen en hr++ glas incl nieuwe voordeur voor €5250. Het zijn lastige keuzes omdat ik niet precies weet wat nou de oorzaak is van de kou... Misschien moet ik een energie adviseur laten komen. Ik had onlangs een warmtescan laten uitvoeren en op dat rapport wacht ik nog...
Die warmtescan gaat waarschijnlijk prima laten zien wat je moet doen aan deur en glas. Met de vlakke hand en IR-thermometer zou je zelf ook een eind moeten kunnen komen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • DutchKel
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21:00
Ik heb overigens in alle huizen waar ik ooit heb gewoond de gang geventileerd.

Dit gebeurde door een WTW of door een MV. Je hebt geen inlaat of uitlaat in de gang zelf maar het gaat o.a. via de slaapkamers naar binnen, daarna door de gang (onder de deuren) naar de badkamer waar het weer naar buiten gaat.

Bij de benedenverdieping gaat het via de woonkamer naar binnen en daarna onder de deur naar de hal waarna het via de wc weer naar buiten gaat.

Don't drive faster than your guardian angel can fly.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FRANQ
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 21:31
@Anoniem: 479106
De condens in de hal laat zien dat je isolatie en ventilatie daar ontoereikend is.

Ik zou een warmtebeeldcamera lenen/huren/kopen en dan kijken waar de problemen vandaan komen.
Je wilt eigenlijk een zo laag mogelijke buitentemperatuur daarbij dus mogelijk is het dit jaar al te laat.

Maar boven die spot zal de lucht in direct contact met de buitenlucht staan.
Misschien dat er boven je voordeur een boeiboord zit waar geen isolatie achter zit? Bij mijn schoonvader een keer zo'n boeiboord vervangen en toen kwamen we er achter dat je tot aan de andere kant van het huis kon kijken over het plafond heen.

Maar je moet de prioriteiten even op een rijtje krijgen.
Je moet isoleren, dat is stap 1.
Alle warmte die je niet naar buiten laat ontsnappen is warmte die niet elektrisch gegenereerd hoeft te worden.
Stap 2 is ventileren, anders krijg je teveel vocht in je huis en dat is ongezond.
Dus een wtw die afzuigt op je bestaande afzuigpunten. Badkamer toilet en keuken.
En inblaast in de slaapkamers en woonkamer.

Een wtw heeft bij 7 graden buiten 94% rendement, dus dat is nogal een verschil tegenover raamroosters.

Verwarmen kan dan via airco, of een lucht water warmtepomp. Ik denk dat de kosten voor meerdere split unit airco's of een lucht water warmtepomp redelijk vergelijkbaar zijn.
Echter moet je bij de lucht water warmtepomp ook je radiatoren en mogelijk leidingwerk vervangen/upgraden.
15mm leiding is te dun vanwege de hogere flow.
En bestaande radiatoren geven nauwelijks tot geen warmte meer af met cv water temperaturen onder de 45 graden.
Wr zijn ook radiatoren waarmee je kan koelen in de zomer.

Voordeel van de warmtepomp is dat je ook je tapwater gasloos maakt.


.aar zoals al meer gezegd in dit topic, zorg ervoor dat je isolatie van de schil in orde is.
Dus minimaal hr++ glas, als je gaat vervangen ga dan voor hr+++. Anders krijg je daar later spijt van.

Je vloerisolatie vind je spannend begrijp ik.

Beste is om te zorgen dat de ventilatie onder de vloer door gevelroosters in orde is.
De vochtige lucht moet eruit.

Dan op de bodem folie leggen (zoals tonzon) zodat je een soort badkuip/zwembad maakt.
Grondwater blijft eronder waardoor het niet kan verdampen.

Dan als de kruipruimte droog is de vloer isoleren met minerale wol. Dit zodat de vloer nog kan ademen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 479106

Topicstarter
@FRANQ
@Videokeizer
De condens in de hal laat zien dat je isolatie en ventilatie daar ontoereikend is.

Ik zou een warmtebeeldcamera lenen/huren/kopen en dan kijken waar de problemen vandaan komen.
Je wilt eigenlijk een zo laag mogelijke buitentemperatuur daarbij dus mogelijk is het dit jaar al te laat.
De beste man met de warmtescan is net geweest, eergisteren. Hij zou een rapport opmaken maar gaf verder geen enkele info "ik ben geen bouwkundige".

Maar je moet de prioriteiten even op een rijtje krijgen.
Je moet isoleren, dat is stap 1.
Alle warmte die je niet naar buiten laat ontsnappen is warmte die niet elektrisch gegenereerd hoeft te worden.
Vorig jaar hadden we verwarming aan in de gang en veel minder vocht en warmte problemen.

Stap 2 is ventileren, anders krijg je teveel vocht in je huis en dat is ongezond.
Dus een wtw die afzuigt op je bestaande afzuigpunten. Badkamer toilet en keuken.
En inblaast in de slaapkamers en woonkamer.
WTW ga ik niet doen, is me veel te veel gedoe en te duur en we hebben in de badkamer een groot raam wat open kan, boven verwarmen we amper en beneden in de woonkamer is temperatuur en luchtvochtigheid in orde, behalve dus in de gang.

Een wtw heeft bij 7 graden buiten 94% rendement, dus dat is nogal een verschil tegenover raamroosters.

Ik heb 3 airco's hangen, in kantoor beneden, in woonkamer en dus boven, die zou ik dan verhangen naar de gang. Hij hang nu in een toekomstig wasdrooghok. Daar moet dan dus het raam open. Als ik dan onder de airco in de gang aanzet en de deur van het nu kantoor straks was/drooghok open zet kan het doorluchten en drogen is mijn idee.

Voordeel van de warmtepomp is dat je ook je tapwater gasloos maakt.
Ik heb ook al een warmtepompboiler voor sww.

.aar zoals al meer gezegd in dit topic, zorg ervoor dat je isolatie van de schil in orde is.
Dus minimaal hr++ glas, als je gaat vervangen ga dan voor hr+++. Anders krijg je daar later spijt van.
We zouden de pui vervangen in de woonkamer maar aannemer zegt dat HR++ voldoende is...

Je vloerisolatie vind je spannend begrijp ik.

Beste is om te zorgen dat de ventilatie onder de vloer door gevelroosters in orde is.
De vochtige lucht moet eruit. Dit is in orde.

Dan op de bodem folie leggen (zoals tonzon) zodat je een soort badkuip/zwembad maakt.
Grondwater blijft eronder waardoor het niet kan verdampen.
Ik ben op aanraden van een tonzon man naar de buren gegaan iets verderop die Tonzon hadden liggen. Hij vertelde mij dat hij geen verschil merkt, was niet echt een aanrader. Ik heb gekeken en inderdaad was zijn vloer niet merkbaar anders dan de mijne in de woonkamer.

Dan als de kruipruimte droog is de vloer isoleren met minerale wol. Dit zodat de vloer nog kan ademen.
Ik blijf bang voor een vochtprobleem wat ik eventueel ga creeren. Als het weinig oplevert en wel veel risico brengt, neig ik ernaar dit niet te doen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RiDo78
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online
Je wilt van het gas af... prima, mooi en nobel streven. De mensen in Groningen zullen je oprecht dankbaar zijn.

Maar... ik heb het gevoel dat je te overhaast te werk gaat. Ik zou als de brandweer je CV weer aanzetten voor de situatie in de hal uit de klauwen loopt. Natuurlijk in Groningen raken huizen onbewoonbaar vanwege de aardbevingen door de gaswinning. Laten we nu eerst eens zorgen dat jouw woning niet onbewoonbaar wordt vanwege schimmelvorming doordat je verkeerde keuzes maakt.

Je gaat er nu vanuit dat de problemen in je hal veroorzaakt worden doordat je CV niet meer op staat, want vorig jaar had je er geen last van. Dat kan, maar dat hoeft niet zo te zijn. Er kan ook een lekkage ontstaan zijn in de tussentijd. Door (even) de oude situatie te herstellen kun je dat in elk geval uitsluiten.

Vanwege a series of unfortunate events heb ik een aantal jaar geleden de woonkamer van mijn appartement elektrisch moeten verwarmen. En dan kom je ineens tot een aantal (voor de hand liggende) inzichten. Aangezien die ook opgaan voor het verwarmen met een airco zal ik ze even met je delen:
  • Conventionele verwarming heeft een warmte element wat nog even warm blijft tussen het verwarmen door. Dat kan je radiator zijn of je vloer (in geval van vloerverwarming). Elektrische verwarming heeft dat vaak niet. Zodra je stopt met 'stoken' koelt het apparaat in no-time af en voegt het geen warmte meer toe.
  • De kou trekt in de muren. Bij conventionele verwarming heb je dat de lucht eigenlijk continu verwarmd wordt. (Zie punt 1) en bevat zo voldoende energie om de muren wat op te warmen. Bij Elektrische verwarming stopt het apparaat met verwarmen zodra de temperatuur bereikt is. Vervolgens heeft de kou in de muur vrij spel om je lucht weer af te koelen. Het opwarmen van de muren is haast een onbegonnen klus.
  • Maar hoe minder je huis geïsoleerd is (of hoe meer je gaat ventileren), hoe meer lucht er van buiten wordt aangevoerd. Die lucht moet ook verwarmd worden. Is er een element wat nog warmte heeft dan zal de verse lucht zich vermengen met de al aanwezige lucht en mee gaan doen in de thermiek (warme lucht stijgt, koude daalt). Heb je geen warmte element dan is het wachten tot de elektrische verwarming het weer koud krijgt en aan springt. Op dat moment wordt meteen een kunstmatige airflow gestart zodat wij het lekker snel weer als 'warm' ervaren. Tot je uit die luchtflow stapt in elk geval.
Ga je dus anders verwarmen? Prima, maar doe dat dan samen met iemand die er verstand van heeft. Of probeer je in te lezen en in te denken hoe de nieuwe warmtebron jouw huis comfortabel maakt. Een bepaalde verwarming in een potdicht geïsoleerd huis zal heel anders kunnen reageren dan exact dezelfde verwarming in een identiek huis zonder goede isolatie.

In jouw geval zou ik proberen om (de) radiatoren in gebruik te houden. Bijvoorbeeld door het CV water op een andere manier te verwarmen. Puur vertrouwen op verwarming zonder resistente warme zou ik enkel aandurven in een goed geïsoleerd huis zodat je zelf in control bent over de hoeveelheid verse lucht. Maar ik ben geen expert, en beschouw mezelf hooguit als ervaringsdeskundige.

Wil je doorgaan met je poging om van het gas af te gaan? Dan bewonder ik je moed. Maar ik hoop wel dat je goed nadenkt over de manier van verwarmen, hoe dat in te passen is in je huis en de verdere gevolgen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BigSurf
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 17:41
Anoniem: 479106 schreef op zaterdag 11 februari 2023 @ 23:39:
Plaatisolatie luik kruipruimte: €100
Was laatst bij de Hornbach en zag deze voor 37 euro..
https://www.hornbach.nl/p...mm-600x800x22-mm/6281221/
Pagina: 1