Valt mee, dit is exact wat ik heb
Managed switch in meterkast, met twee modemrouters erop, elk op switchpoort met verschillende untagged VLAN. Trunk met dezelfde VLANs tagged naar switch boven. Daar untagged VLANs op poorten naar apparaten. Zo kan ik ieder apparaat toekennen aan verschillende internetverbinding. In de regel zitten ze allemaal op de VLAN van de hoofaansluiting. Stel dat die down gaat, dan kan ik op switch beneden de poorten omwisselen zodat alles wat op die VLAN zit via tweede aansluiting gaat.
Maar...
Dit.
Ik doe dit niet ivm redundancy, ik doe dit om dingen te testen. Ik test zooi op/met tweede verbinding. Afgelopen jaren heeft Ziggo er af en toe uit gelegen. Een keer omdat er een connector in een versterkerkast gecorrodeerd was. Drie (

) keer omdat er gegraven werd en iemand coaxkabels kapotgroef. Twee keer tijdens aanleg glasvezel, een keer tijdens uitbreiding stadsverwarming. In al die gevallen lagen beide modems hier plat.
Voor redundancy heb je twee modems van verschillende providers over verschillende infra nodig. Dan nog moet je je geen illusies maken. Als bijvoorbeeld stroom uitvalt in je wijk, gaat alles plat - zelfs als je een UPS hebt voor je modems, gaan ook de OLT's, coax nodes en 4G/5G masten uit (evt na korte periode op battery backup). Als je ook dat wilt overleven moet je kijken naar dingen als Starlink. En een forse UPS.