Klopt de 2,5% opbrengst voor die drie maanden? Ik ben namelijk al een tijdje op zoek naar een overzicht van welk percentage van de opbrengst je in welke maand opwekt.route99 schreef op donderdag 19 januari 2023 @ 17:31:
[...]
[future-reality-mode]Heb je al een schatting gemaakt van het toekomstig rendement en je energie maandlasten als de saldering helemaal ophoudt en je in dec t/m feb per maand ca 2,5% van je jaaropbrengst van je zonnepanelen maar kunt binnenhalen?[/future-reality-mode]
Als je dat nog in detail aangeeft hoe je huis (dus incl beschrijving v/h huis ) geïsoleerd is dan kunnen mss een aantal mensen er nog wat mee, anders is het een vette worst voor je neus die verkeerd op je maag valt als de kosten heel veel hoger worden als er geen salderen neer is.
Hier een overzichtje van mijn PVDuci schreef op vrijdag 20 januari 2023 @ 10:38:
[...]
Klopt de 2,5% opbrengst voor die drie maanden? Ik ben namelijk al een tijdje op zoek naar een overzicht van welk percentage van de opbrengst je in welke maand opwekt.
Begon met 18x270 op ZOO
Medio Maart '22 + 12x340 Z
Medio Juni'22 +4x340 Z
ik haal in de dalmaanden gemiddeld 10% van de piekmaanden
Mss iets te snel geschreven maar ca 2,5% per maand gemiddeld in die periode. Tis wrs iets meer dus ca 3% gemiddeld zie plaatjeDuci schreef op vrijdag 20 januari 2023 @ 10:38:
[...]Klopt de 2,5% opbrengst voor die drie maanden? Ik ben namelijk al een tijdje op zoek naar een overzicht van welk percentage van de opbrengst je in welke maand opwekt.
Dus de rest van het jaar moet je rest binnen halen, dus ca 87% nog.... die 4 maanden leveren dus maar 12-13% op van de totale jaar opbrengst. @paQ haalt dus dat niet eens 10% dus zoals hij hierboven laat zien. Aangezien ik weet dat het is kijk ik daar amper naar, vast in het begin wel. Ik bekijk de app vooral om te kijken of er niks in storing is. Er zijn mensen bekend die zelden keken om dan later te zijn dat de zekering de panelen 3 maanden ervoor al afgeschakeld had... uitgerekend de zomer maanden... das zuur....
Zoeken naar zulke plaatjes is op deze manier goed te doen:
https://www.google.com/se...+opbrengst+in+welke+maand
En kies dan voor "Afbeeldingen"
Dus de consequenties kunnen zijn heel groot voor wie maximaal op all-electric (incl IR-panelen) ingezet hebben als ze er van uit gegaan zijn dat het salderen zou blijven. Zij die ook nog flink op isoleren ingezet hebben komen er beter van af maar all-electric blijft COP=1 dus dan is het situationeel of een warmtepomp uit kan. Tis wel al snel een COP=3-4 bij zulke zachtere winters, alleen als de buiten-T dik onder de 7ºC duikt dan duikt de COP ook een flink stuk. Dan hangt het dus van de warmtevraag, het aantal kamers die je verwarmen wilt en de grootte van de WP-investering t.o.v. de IR-investering hoe het totale plaatje bij iemand uitpakt.
Dat het salderen onder discussie lag, dus afschaffen, was al heel lang bekend dus die factor negeren en later het volle tarief betalen in de winter, geeft geen realistische inschatting weer bij zo'n vergelijk WP <-> IR-panelen.
Voorbeelden uit 2015, dus ca 7 jaar geleden al, ook voor 2015 waren er al zulke geluiden.
Het was de periode dat we onze zonnepanelen kochten. We hebben het dus voor de lange termijn gekocht, klein steentje bijdragen aanduurzaamheid. Onze energiekosten waren net voor de zonnepanelen ook niet echt hoog (ca €140/maand, met 3-5 personen in die periode ervoor).
[Voor 56% gewijzigd door route99 op 20-01-2023 12:12]
Je eigen geluk bepaal je zelf!