Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nldls
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 19:16
Mijn huidige Acer Spin 5 laptop zit bijna op de 5 jaar en heeft al wat langer problemen. Wordt erg warm, is traag, 8 GB ram zit met win 11 structureel vol, accu wordt uiteraard slechter en diverse knoppen werken niet meer zoals het nieuw wel werkte. Al met al tijd om eens te gaan kijken naar een opvolger.

Via mijn ABN Credit Card krijg ik korting bij HP en aangezien ik daar zakelijk wel wat ervaring mee heb, was dat mijn vertrek punt.

Ook heb ik nog wel gekeken naar een jong gebruikte Macbook air of pro. Deze voldoen zeker aan de meeste van mijn wensen, echter door al die USB C verloopjes heb ik daar niet echt zin in. Kan niets zo in de laptop duwen en dat vind ik wel jammer.

Wat ga je met je laptop doen?
Thuis gebruik. Beetje spelletjes, Youtube, wat office, mailen, internetten

Wat is je budget?
Sub 1000.

Ben je van plan je laptop veel mee te nemen?
Nee. Thuis gebruik. Boven staat nog een goede PC, dus vooral beneden op de bank / eettafel.

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren
Heb 2 interessante (tegengestelde) opties gevonden.

HP Elitebook 645 G9 met 8GB ram (Upgradebaar) en 256 GB SSD. Bij mij bekend als zeer goede laptops, lange accu duur, zullen het een hele tijd vol houden. Ik kan deze nieuw krijgen voor ca. 650 euro.
(Via korting met credit card en cashback van 200 op mijn 5 jaar oude Acer Spin 5).

Echter ik kwam ook nog een andere interessante optie tegen in mijn (overmatige) zoek proces. Asus Vivobook pro 15 met OLED display. Heeft 16 GB ram (gesoldeerd), RTX 3050 en OLED scherm. Deze kost nu ca. 909 euro.

Wat zou voor jullie meer doorslaggevend zijn? Wat gaming opties (alternatief in huis is Steamlink / remote play, wat ook prima kan).

[ Voor 25% gewijzigd door nldls op 17-01-2023 07:45 ]

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Md11man
  • Registratie: Oktober 2020
  • Laatst online: 21:19
Ik typ nu op een Asus Vivobook pro 15 en ben bekend met elitebooks. De elitebooks zijn zeer degelijk en hebben een zeer goede bouwkwaliteit. Deze ga je bij deze vivobook niet vinden. Zo is het scherm bij de mijne al een beetje gebogen, niet storend maar wel jammer. Daarnaast moet je rekening houden met het feit dat OLED glanzend is, wat ik regelmatig als storend ervaar. Elitebooks hebben zover ik weet een mat paneel.

Ik zou eigenlijk vooral afvragen of je de performance van de vivobook nodig hebt, anders lijkt mij de elitebook voor 650 een zeer degelijke deal. Wel de RAM dan upgraden natuurlijk als je voor de elitebook gaat _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Haruhi
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 17-06 10:15
De HP Elitebook is een goede keus voor wat je nodig hebt.
Ik zou wel minimaal 16 GB werkgeheugen aanraden, 8GB voelt traag, zelfs op de nieuwste machines.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nldls
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 19:16
Mijn idee was deze bestellen en dan een 8GB stick erbij bestellen. Ik kan hem helaas niet upgraden in de webshop.