Uitval GPU door drivers WIN11

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tommy2005
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 12-07 20:30
Goedemorgen,

Ik heb een vraag over wat mij gisteren tijdens het gamen overkwam. Ik speelde WOW en plotseling viel mijn monitor uit. De PC bleef “aan”, maar gaf geen signaal meer naar de monitor.

Ik heb toen de display kabel naar Port 2 gezet.

PC opnieuw opgestart en toen zag ik dat er in de resolutie iets mis was. Ik kreeg op foutmeldingen bij het opstarten van WOW. “Memory access error “gerelateerd.

Uit controle bleek toen dat de AMD adrenaline niet meer draaide. Bij driver check op de AMD site, kreeg ik de melding dat de drivers “oud” waren en dat deze vervangen waren door Windows drivers. Bij systeem controle bleek dit te kloppen.

Alle AMD gerelateerde software moest helemaal opnieuw worden geïnstalleerd. Daarna werkte het pas weer.

Tijdens het uitvallen was de GPU warm, dat je de hand er nog wel gewoon op kon houden.

SSD drive gaf geen error bij controle.

Systeem:

Ryzen 7 5700x
AMD 6800xt
Iiyama G-master 3467wqsu
32gb

WIN11 home

Weet iemand hoe dit komt en hoe ik dit in de toekomst kan voorkomen?

Alvast dank voor de hulp!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dhrax
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 10:41

Dhrax

Prog Lord

WoW is een behoorlijke shit show op dit moment (op mijn pc). Het regent error 132 meldingen, welke in 3 smaakjes komen;

* memory could not be executed
* memory could not be written
* memory could not be read

Daarnaast veel crash naar desktop, system freezes e.d. Vaak moet ik de grafische instellingen binnen WoW weer opnieuw instellen omdat deze soms ook reset worden.

De memory errors zijn terug te vinden als dump files en hier kun je wel wat mee troubleshooten. Hard locks e.d. troubleshooten vanuit het Windows Logboek.

Met andere games heb ik eigenlijk nooit issues dus ik wijt het volledig aan WoW. Switch maar eens naar DX11 (om te testen) en de kans is groot dat je nooit meer een crash gaat krijgen. Ik weiger een game onder DX11 te draaien die gewoon volledige DX12 support heeft.

[ Voor 6% gewijzigd door Dhrax op 08-01-2023 00:56 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Nemesizz
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 12:38

Nemesizz

Untouchable

Klinkt een beetje als het zelfde 'probleem' wat ik een tijdje terug had, dat Windows update zelf maar besluit om de videokaart drivers te updaten omdat de gebruikte versie ouder is dan in de update van Windows.

Vervelende is, dat die dat dus ook kan doen terwijl de videokaart nog in gebruik is (game, of film kijken). Bij mij gebeurde het 2 maand geleden ook tijdens het gamen. Loop even weg wat te drinken halen, kom terug en zie m'n desktop ipv de game, vensters allemaal resized, en dingen als MSI Afterburner (ik gebruik een custom fan profiel) ook allemaal gecrashed. Na kortstondig zoeken bleek dat Windows besloten had de drivers te updaten.

Zelf update videokaart drivers niet zo vaak (don't fix it if it ain't broken), meeste updates doen toch dingen waar ik niks mee doe, en soms heeft een nieuwe driver juist problemen.

Het is dus een feature van Windows zelf...helaas (ergens ingevoerd bij zo'n major update in Windows 10 vorig jaar of het jaar daarvoor, dat Windows zelf drivers kan updaten van hardware, Win11 heeft die 'feature' out of the box al). Het is wel uit te schakelen, echter update die alle andere drivers dan ook niet meer (chipset, netwerkchip, soundcard, enz) en krijg je best veel errors in je eventviewer.

Misschien dat het mogelijk is alleen automatische videokaart driverupdates te blocken, maar ik zou zo niet weten hoe (het is dus alles of niets), en vaak gaat het dan ook gepaard met andere problemen (block je automatische updates, kan het zijn als je het vervolgens handmatig een keer wil dat die dan ook gaat klagen... weet het niet zeker nog niet geprobeerd).

Bij mij was het overigens 'het andere merk' chip, en een andere game, maar wel op z'n minst al met 2 PC's dat probleem gehad (ongeveer dezelfde dag, ene crashte bij video kijken, andere tijdens gamen).

WoW kan misschien wel de nodige problemen hebben, heb er zelf eerlijk gezegd nog weinig van gemerkt (meerdere PC's, op één crash na met de pre-launch patch , verder geen problemen gehad nog, zelfs niet op de Intel IGP chip ;) ).