Rechtop staande externe hdd - riskant met omvallen?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • G. Zwienesteert
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 25-12-2022
Hallo allen,

Ik ben op zoek naar een tweetal 3,5 inch 6tb externe hard disks, en had mijn oog laten vallen op de WD My Book en WD Elements. Ik kom echter aan het twijfelen omdat ze rechtop staan.
Enerzijds lijkt het me raar dat ze bij bosjes omvallen, want dan waren ze vast niet erg populair geweest. Anderzijds vind ik het maar fragiel en riskant overkomen.

Wat zijn jullie ervaringen hiermee? Staan ze een beetje stabiel? Is het desastreus als ze omvallen tijdens gebruik (lijkt me toch niet wenselijk)?

Ik las al de tip om een soort 'stand' te maken van Lego, maar of ik dat nou zo mooi vind..

Ben benieuwd naar wat jullie er van vinden.

Groet, Geert

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • bombadil
  • Registratie: September 2000
  • Niet online

bombadil

Iarwain Benadar

Dan leg je de hdd toch op zn kant, kan ook niet omvallen.

Alleen ff opletten dat je niet alle ventilatie afdicht.

"De ouwe Tom Bombadil is een vrolijk kwastje,Zijn laarzen zijn geel en knalblauw is zijn jasje, Want Tom, die de meester is, heeft geen ooit gevangen, Zijn liedjes zijn sterker en zijn benen zijn langer". (LotR)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • G. Zwienesteert
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 25-12-2022
Ik lees uiteenlopende verhalen over de ventilatie. Veelal over oudere modellen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ben(V)
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 22-09 15:30

All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Toerq
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 02:35
Als je bang bent dat ze omvallen zou ik wat dubbelzijdig plakband/klitteband gebruiken om het zo vast te zetten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ramon
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 21:27
Of je zet ze in een boekenkast.

Check mijn V&A ads: https://tweakers.net/aanbod/user/9258/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stresstak
  • Registratie: April 2006
  • Niet online
Of je koopt een gewone harde schijf en een externe behuizing (van bijv Sharkoon) en schroeft 'm daar in.

Zo heb ik er 6. De behuizing heeft een verwijderbare voet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • G. Zwienesteert
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 25-12-2022
Bedankt voor de tips. Ik heb inmiddels bedacht dat een collega misschien een soort stand kan maken met zijn 3d printer.

@stresstak Is ook een leuk idee, wordt alleen wat duurder dan helaas. Losse schijven zijn -zoals je vast weet- een stuk duurder, en als ik een externe zou shucken zit ik alsnog met de extra kosten voor de behuizing. Ik onthou het wel even.

[ Voor 3% gewijzigd door G. Zwienesteert op 25-12-2022 05:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stresstak
  • Registratie: April 2006
  • Niet online
Daarentegen gaan die behuizingen wel lang mee. Op termijn kan er indien gewenst een grotere schijf in.
Eentje heb ik zonder omhulsel in gebruik als dock waar ik naar believen een schijf in leg.
Pagina: 1