Gmail voor scholen en bedrijven krijgt optie voor encryptie

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mojo80
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 19-05 12:21
https://tweakers.net/nieuws/204668/gmail-voor-scholen-en-bedrijven-krijgt-optie-voor-encryptie.html#r_18261660

@arnoudwokke
Het valt te bezien of die ooit zal komen, want relevante advertenties tonen op basis van de inhoud van mails is een verdienmodel van Google voor Gmail.
Workspace (vroegere G Suite) en consumer e-mails worden sinds 2017 niet meer gescand op inhoud voor reclame-doeleinden. Ik begrijp deze perceptie van Google en hun manier van werken maar gelukkig is niet alles "evil".

Bron: https://www.blog.google/products/gmail/g-suite-gains-traction-in-the-enterprise-g-suites-gmail-and-consumer-gmail-to-more-closely-align/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eamelink
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

eamelink

Droptikkels

Tsja, de context van die opmerking is "Ook reguliere gebruikers van de gratis maildienst krijgen de optie voorlopig niet."

Lijkt me dus te kloppen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mojo80
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 19-05 12:21
Die context lijkt er net op te duiden dat de encryptie kan verhinderen dat Google de inhoud van e-mails nog kan lezen maar ze doen dit al sinds 2017 niet meer.