Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Koude kamers in de winter gelijkvloers - duurzame oplossing.

Pagina: 1
Acties:

  • parca
  • Registratie: Juni 2015
  • Laatst online: 26-05 11:38
Woning, jaren 70, éénverdieps met 3 slaapkamers die aan de noordkant liggen

Binnenin gerenoveerd, houten ramen zijn behouden (in heel goede staat), met dubbele beglazing overal, en op aanraden van elektricien is er gekozen voor vloerverwarming overal, behalve op de kamers, schrik dat ik hier een verkeerde keuze gemaakt heb voor het comfort, maar goed, geen weg terug.

Tussen de woonruimte(zuidkant)en de hal/gang met slaapkamers, zit een vrij goed isolerende scheidingsdeur, die ervoor zorgt dat het toch ietsje warmer is in de woonkamer dan in de gang, ook omdat hier een grotere oppervlakte wordt verhit, en ook omdat de temperatuursensor hier hangt voor automatische afregeling van de lucht/water warmtepomp.

In de zomer mogen we ons gelukkig prijzen, want we kunnen perfect zonder airco op de kamers, maar in de winter blijkt het nu toch wat te koud te zijn, ik vermoed rond de 15 graden.

Voor de lange termijn hebben we gedacht om op de studeerkamer en slaapkamer (noordoosten) een bijverwarming te plaatsen om aan te zetten bij gebruik van de studeerkamer/net voor het slapengaan Maar wat ik mij vooral afvroeg.

Hier is nog geen spouwmuurisolatie aangebracht tussen de muren, is dit te overwegen en zou dit iets uitmaken aan de binnentemperatuur op de kamers in de winter

Zou het misschien zin hebben om de tussendeur constant te laten openstaan zodat er toch warmte van de woonruimte kan overgaan naar de gang/kamers waardoor de vloerverwarming meer moet geven om de temperatuur in de woonruimte op 21 graden te houden? Plan hieronder getekend, gestreepte ruimtes zijn vloerverwarming, 1,2 en 3 geen verwarming.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/zkiNjRAyBD03-QFAbf9BrTZYS88=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ouFQBnhBOjvXGC61lZsbIx4p.jpg?f=fotoalbum_large

  • CaDje
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 10:06

CaDje

Framedrops for life

Even voor de duidelijkheid, je hebt helemaal geen verwarming in de 3 kamers, dus ook geen radiatoren?

Je kunt natuurlijk gewoon proberen om de deuren open te houden en kijken wat voor impact dit gaat hebben. Alleen even snel verwarmen gaat natuurlijk niet werken, en ik verwacht dat je een temperatuurverschil in de kamer(s) blijft naar mate je verder de kamer in gaat.

Isoleren zal altijd helpen.

  • parca
  • Registratie: Juni 2015
  • Laatst online: 26-05 11:38
CaDje schreef op dinsdag 6 december 2022 @ 09:25:
Even voor de duidelijkheid, je hebt helemaal geen verwarming in de 3 kamers, dus ook geen radiatoren?

Je kunt natuurlijk gewoon proberen om de deuren open te houden en kijken wat voor impact dit gaat hebben. Alleen even snel verwarmen gaat natuurlijk niet werken, en ik verwacht dat je een temperatuurverschil in de kamer(s) blijft naar mate je verder de kamer in gaat.

Isoleren zal altijd helpen.
Neen, helemaal geen verwarming op de kamers, om te slapen vind ik het ideaal, de vrouw des huizes wat minder :D