Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Vloerverwarming of radiator bij slechte vloerisolatie

Pagina: 1
Acties:

  • Fam1
  • Registratie: November 2022
  • Laatst online: 30-03 11:48
Dag allen,

In februari verhuizen wij naar ons eerste koophuis. Het is een woning uit eind jaren 80 zonder kruipruimte, dus beton op zand. Deze vloer komt uit op een R waarde van 1,8. Er is eigenlijk geen opbouwhoogte mogelijk (dus extra isolatie in de vloer is lastig), en geld voor een volledige vloerrenovatie hebben we niet. We zijn aan het kijken wat voor ons het meest kostenefficient is: vloerverwarming of radiatoren. Mijn angst is dat alle warmte van een vloerverwarming verdwijnt in de betonvloer, maar wellicht is dat ook al het geval bij radiatoren?

Hebben jullie hier ervaringen mee? En wat is het meest kostenefficient (en zuinig)? Alvast bedankt!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 23:28
Hangt er ook beetje vanaf wat je wilt. Radiatoren uit die tijd zijn vaak groot en kunnen op lage temperaturen gestookt worden. Hangen er nu radiatoren? Dan zou ik die gewoon gaan gebruiken, tenzij je per se vloerverwarming wilt.

Als je vloerverwarming legt stook je door de isolatie heen het zand eronder op. Die warmte wordt opgeslagen in de bodem en afgegeven aan alles wat eromheen zit. Bij een kruipruimte waar je niet in kunt vanwege te beperkte hoogte vliegt die warmte gewoon weg via ventilatie.

Wat je nog wel kunt verbeteren is de funderingsmuren van buiten af isoleren zodat die warmte beter in je huis blijft.