Ik heb deze zomer ook een ATAG I36ECZ opgehangen en zie hetzelfde effect maar nog extremer.
-Atag I36ECZ ketel
-Honeywell evohome thermostaat.
- Vloer verwarming in de huiskamer, Badkamer, Garage
-Radiatoren in de slaapkamers, kantoor en zolder geregeld door de evohome.
-Domoticz met verschillende temperatuur sensoren in het huis om de vloerverwarming en CV ketel te monitoren.
-Opentherm Gateway (OTGW) zodat ik de CV ketel kan monitoren en thermostaat.
De thermostaat geeft een constant setpunt wat fluctueert afhankelijk van de warmte vraag van de evohome en ik kan dit goed volgen met het programma. Dit is de rode lijn in de grafiek en komt van de OTGW.
De temperatuur van aanvoer en retour van de ketel word gemeten door apparte temperatuur sensoren op de leidingen en komen overeen met wat de CV zelf aangeeft. De groene lijn is het uitgaande water en geel retour vanuit het huis.
de blauwe lijn de berekende Delta-T
de ketel pendelt bijna constant, onafhankelijk of ik meer of minder warmte kwijt kan in de installatie. De garage vloer verwarming staat uit, maar als ik dit circuit er bij zet zodat de ketel zijn vermogen goed kwijt kan maakt dit niks uit.
Ik heb al met allerlei parameters gespeeld zoals pomp snelheid en max water temperatuur, max CV vermogen, gradient het maakt niks uit. Verschillende keren eens reset gegeven van de ketel om met de orginele parameters te beginnen, maar niks baat. Ik sta op het punt om ATAG om een verklaring te vragen en zoek eigenlijk andere gebruikers met hetzelfde probleem wat volgens mij komt dit uit de ketel