:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/GZJuHjcDyc6uO43vERqLGZVV.jpg?f=user_large)
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/Ne91abX5HDmQtVjXoUo68m65.jpg?f=user_large)
Kunnen jullie met mij meedenken voor de juiste omvormer? Ik wil graag 1 van beide bovenstaande opstellingen gaan installeren bij mij zelf op het dak. 4 panelen op ZW en 2 panelen op ZO met in opstelling 2 de toevoeging van 3 panelen onder een dakkapel. Deze 2 zullen een deel van de dag in de schaduw staan van het dakkapel.
Ik ben nog niet erg bekend met het begrip MPPT en of ik er verstandig aan doe om 1,2 of zelfs 3 MPPT's in deze installaties te verwerken.
Dit zal een uitbreiding worden op een reeds bestaande installatie met een GOODWE omvormer, zou mijn voorkeur hebben om hetzelfde merk toe te passen ivm totaal integratie in Home Assistant.
Jullie adviezen zijn meer dan welkom, ook de keuze tussen opstelling 1 of 2.
Opstelling 1:
4x Paneel op ZW, ongeveer 1600Wp
2x Paneel op ZO, ongeveer 800Wp
Opstelling 2:
4x Paneel op ZW, ongeveer 1600Wp
2x Paneel op ZO, ongeveer 800Wp
3x Paneel op ZO, ongeveer 1200Wp. Deels schaduw