Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aravr
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 06-05 17:46
Beste tweakers,

Ik zit in 6 vwo en heb net zoals elke iedereen keuzestress. Ik merk van mezelf dat ik qua studie heel erg neig naar informatica en misschien artificial intelligence. Ik programmeer namelijk zelf al en vind het best wel leuk. Ik heb nu wiskunde b en d en natuur en scheikunde en vind alle technische vakken best wel te doen en leuk. Ik wil het liefst in de randstad studeren, maar elke universiteit is anders.

Welke universiteit(en) in de randstad is/zijn het beste voor informatica?

Alvast bedankt voor al het advies!

[ Voor 7% gewijzigd door Aravr op 22-10-2022 14:28 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • peter-rm
  • Registratie: Juni 2015
  • Laatst online: 23:06
computable houdt lijstjes bij
dit is de meest recente, er zal binnenkort wel een nieuwe komen:

https://www.computable.nl...tudies-van-nederland.html

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • MAX3400
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 09-05 19:07

MAX3400

XBL: OctagonQontrol

Tja, wat is "randstad" en wat is "het beste"; zoals je zelf al aangeeft, heb je nog geen idee of je daarin dan als specialisatie AI wil doen (of misschien toch wat anders). Eerder dit jaar was je nog bezig met natuurkunde en programmeren dus dan zou je ook kunnen beargumenteren dat de TU Delft interessant is omdat daar ook (relatief) veel studies zijn in natuurwetenschappen.

Echter, en allicht een tip voor je eigen ontwikkeling, je laat je hier op Tweakers al 2 jaar leiden door anderen. Het is handig (en zeker ook nuttig) om eerst zelf onderzoek te doen, dan ons te vertellen wat je al gevonden hebt en welke eisen / wensen ervoor gelden en dan te vragen of we aanvullingen, verbeteringen etc hebben :)

Ikzelf ben bijvoorbeeld opgegroeid in Leiden en Den Haag. Zou ik er nu willen studeren? Nee, absoluut niet. Maar ik heb "nu" andere inzichten over die steden en het leven dan dat ik misschien 10 jaar geleden had. Wil dat zeggen dat hun opleidingen onder de maat zijn? Nee, dat hoeft niet. Maar het zijn wel afwegingen of je wil studeren in een stad waar je niets aan vindt :)

Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Aravr
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 06-05 17:46
Ik heb zelf inderdaad het als een open vraag geformuleerd om misschien verrast te kunnen worden met nieuwe inzichten. Ik zelf heb al met meerdere mensen gesproken erover en neig naar tu delft, leiden of uva. Maar ik weet niet of ik dan iets mis of dat een universiteit een echt duidelijk verschil heeft los van de spcialisaties.

En natuurlijk zal ik voor de afweging ook de sfeer en stad meenemen, maar eigenlijk heb ik daarvan al een vrij duidelijk beeld, het enige wat ik mis is een duidelijk beeld van de kwaliteit en/of bijzonderheden.

Bedankt voor het bericht!

[ Voor 22% gewijzigd door Aravr op 22-10-2022 15:25 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • peter-rm
  • Registratie: Juni 2015
  • Laatst online: 23:06
de keuze of je elka dag erheen wilt reizen, of dat je een kamer zoekt, kan ook een overweging zijn.
de kamernood verschilt nogal per universiteitsstad

tijdens mijn studie(1970) was informatica nog geen zelfstandige richting, heb toen maar elektro en wiskunde gedaan

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • RedFox
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 22:19

RedFox

Heb je een OV ofzo?

Belangrijkste tip die ik kan geven is naar een open dag of zelfs een meeloopdag gaan. Ik heb destijds zelf getwijfeld tussen de VU en de UvA. Waar de VU alles centraal op 1 campus heeft zit de UvA verspreid door de hele stad. Als je daar een dagje rondloopt krijg je een goed idee of het je aanspreekt. Qua locatie, maar ook qua sfeer en mensen.

You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • AntiPasta
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 21-05 09:00

AntiPasta

d1 m0z4rella

Ik heb zelf de redelijk ongebruikelijke keuze gemaakt om WO-Informatica te gaan studeren in Leiden; een studie waarvan veel mensen zelfs niet eens weten dat 'ie bestaat. Waarom? Ik vond het toenmalig belangrijk dat ze met C++ werkten en niet met Java of Haskell (ughgh), en de sfeer stond me meer aan dan Enschede of Delft. Leiden is natuurlijk géén studentenstad "voor bèta's", maar dat kan je ervaren als een voor- of nadeel. Zelfde geldt natuurlijk voor Informatica in Amsterdam of Utrecht.

Uiteindelijk maakte C++ niet zoveel uit (natuurlijk), maar het bleek uiteindelijk een gouden keus omdat ik nog een tweede bachelor + sloot keuzevakken + andere master heb gevolgd, en toen was Leiden wel een leuke basis. UvA en EUR waren beiden lekker dichtbij.

Welke les moet je hier nu uit trekken? Eh geen idee, misschien dat het eigenlijk niet zoveel uitmaakt :)

Dual Hitachi SH2 @ 28mhz + SH1 @ 20mhz / 6 mb RAM / 1.5 mb VRAM / 2x VDP video / 68k+DSP+SCSP sound / 2x speed CD-ROM / 28K8 netlink modem / nifty white case saying "Sega Saturn" :P


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F_J_K
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

F_J_K

Moderator CSA/PB

Front verplichte underscores

https://www.studiekeuze123.nl :)
RedFox schreef op zaterdag 22 oktober 2022 @ 16:14:
Belangrijkste tip die ik kan geven is naar een open dag of zelfs een meeloopdag gaan. Ik heb destijds zelf getwijfeld tussen de VU en de UvA. Waar de VU alles centraal op 1 campus heeft zit de UvA verspreid door de hele stad. Als je daar een dagje rondloopt krijg je een goed idee of het je aanspreekt. Qua locatie, maar ook qua sfeer en mensen.
Verder dat ja.

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • martidinho
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 24-05-2024
Als je naar de beste toe wil, ga dan lekker naar oxford/harvard/massachusetts etc. (al is het ook de vraag of daar het niveau veel hoger is dan bij ''lager'' gerankte universiteiten)

Voor de rest boeit het werkelijk waar niets naar welke uni je toegaat. Ik was naar een exchange van mijn studie geweest welke hoger stond in ranking dan mijn home universiteit. De universiteit van mijn exchange was echter van een veel lager niveau dan de universiteit waar ik op zat.

Mijn tip is simpel; kies je gevoel en waar je echte liefde naar toe gaat. Stad boeit werkelijk waar helemaal geen flikker en ontwikkel jezelf, maak vrienden. Het is niet alsof de ene stad weer heel anders is als de andere stad.

Als je jezelf niet toe bent om op kamers te gaan, kies de uni welke het meest dichtbij is. Als jezelf zelfstandig wil ontwikkelen, ga op kamers.

Het is natuurlijk wel handig om een studie te kiezen die bij je past. Maar dat is wel voor je duidelijk.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • proef
  • Registratie: November 2015
  • Laatst online: 18:36
Ik zie dat er best wel verschil zit in de curricula van de verschillende universiteiten in hetzelfde vakgebied. Vergelijk bijv. deze twee maar eens, met name het aantal wiskundevakken:

https://www.universiteitl...rmatica/over-de-opleiding
https://vu.nl/nl/onderwijs/bachelor/computer-science/inhoud

En wat betreft je vraag welke universiteit de beste is: dat is m.i. heel subjectief.

[ Voor 14% gewijzigd door proef op 25-10-2022 16:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arathorn8
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 28-04 18:27
Ik ben erg tevreden met m'n opleiding informatica aan de VU.

"I came here to chew gum and kick ass... and I'm all out of gum." -- They Live


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Aravr
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 06-05 17:46
Heel erg bedankt voor alle reacties!

Ik zie nu inderdaad dat over het algemeen het niveau over ongeveer hetzelfde is en het echt ligt aan welke specialiteiten mij aanspreken. Ik ga daarom ook naar een paar meeloopdagen van delft,leiden,uva en utrecht.
Pagina: 1