Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Vraag


Verwijderd

Topicstarter
Ik ben geïnteresseerd in een WP maar twijfel nog tussen een lucht-lucht en een lucht-water model. Op zich verbruiken we nu niet veel gas, slechts 400 m³ per jaar, maar met een warmtepomp heb je wel het comfort van koeling in de zomer, dit is vooral voordelig omdat er in de lente zonnepanelen zullen komen.

Momenteel hebben we radiatoren type 22 (oranje) en verwarmen we enkel de woonruimte en de keuken (rood). We zouden dus slechts 1 binnenunit (groen) nodig hebben om te verwarmen en zouden een tweede in de slaapkamer plaatsen om te koelen in de zomer. We zitten meestal in het blauwe deel van de woonruimte. De keuken is nu altijd warmer omdat er minder buitenmuren en een kleiner raam is. Met 1 binnenunit zal de warmte wel moeilijker tot daar raken. Onze radiatoren zouden volstaan voor een warmtepomp, want nu staat het water van de gasketel op 45 graden.

Het koelen is echter een ander verhaal: bovenop de hogere prijs voor een LW - zelfs na de subsidie van 5000 euro in België - zouden we met een LW ook nog 1 of 2 ventilo-convecteren moeten plaatsen (woonruimte en/of slaapkamer). Dat is weer 1000 of 2000 euro extra om condenserend te kunnen koelen.

Als we een LL kiezen zouden we wel nog gas nodig hebben voor SWW en om te koken. Dit maakt nu 40% van de gasfactuur uit, verwarming is bij ons in verhouding blijkbaar nogal weinig.

We kunnen wel meteen of later een elektrische boiler en een inductieplaat kopen - resp. 800 en 500 euro. Die inductieplaat zouden we met een LW ook moeten kopen als we van het gas af willen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Knr4ig58bOvnX32joeEHjD_10Rk=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/uKNTtfN7HjJMI4wFggKIIgsj.jpg?f=user_large

Voor de LW's heb ik al een offerte ontvangen, de LL is een schatting. Voor mijn ouders is het 2700 euro met 1 binnenunit.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/-hvPXLlKFMPnT7TQk2hQ7PSKhaE=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/JDyB8YGUqpRhziq50GSDKLHT.jpg?f=user_large

Zoals je kan zien is de eindprijs ondanks de hoge subsidie toch nog een groot verschil. Zelfs als we een LW zouden kopen en verder geen koeling zouden voorzien, is de LL toch nog voordeliger. Een elektrische boiler verbruikt wel meer dan een LW-boiler, maar die zouden we enkel laten opwarmen als het dag is (zonnepanelen). Zien jullie nog argumenten pro-LW?

Alle reacties


  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 10:16
Je hebt nog een derde optie
Lucht-Lucht gecombineerd met een ventilatiewarmtepomp voor warm water
De laatste is een vat met water welke met een warmtepomp wordt opgewarmd. Moet je wel een goede luchtbron hebben. kan via een pijp van buitenaf.

  • Ronald
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 13:02
Een elektrische boiler verbruikt wel meer dan een LW-boiler, maar die zouden we enkel laten opwarmen als het dag is (zonnepanelen).
Ik gooi heb er maar weer in: zonnestroom is niet gratis. Het heeft een marktwaarde, wel afhankelijk van je leverancier, maar kan nog steeds oplopen tot boven de 40ct/kWh.

Elke COP 1 oplossing is daardoor in het algemeen vroeger of later duurder.

Verder is het ethisch bankroet: we hebben ondanks alle nieuwtjes die anders doen denken nog geen seconde de fossiele centrales uit gehad. Elke W die je onnodig verbruikt vertegenwoordigt dus fossiel gebruik. Direct op gas verwarmen kost dus voorlopig de helft van het gas als COP 1 elektrisch: de efficiëntie van een moderne gascentrale.

PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.


  • ZuinigeRijder
  • Registratie: Oktober 2009
  • Niet online

Verwijderd

Topicstarter
D-dark schreef op vrijdag 30 september 2022 @ 14:16:
Je hebt nog een derde optie
Lucht-Lucht gecombineerd met een ventilatiewarmtepomp voor warm water
De laatste is een vat met water welke met een warmtepomp wordt opgewarmd. Moet je wel een goede luchtbron hebben. kan via een pijp van buitenaf.
Kan zo'n pijp via de schoorsteen? Misschien toch maar eerst de gasketel als backup gebruiken en enkel nog voor SWW gebruiken en eventueel ook nog op gas koken. Daarna zien we wel voor een WPB.

[ Voor 15% gewijzigd door Verwijderd op 30-09-2022 20:28 ]


  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 10:16
Verwijderd schreef op vrijdag 30 september 2022 @ 20:21:
[...]

Kan zo'n pijp via de schoorsteen? Misschien toch maar eerst de gasketel als backup gebruiken en enkel nog voor SWW gebruiken en eventueel ook nog op gas koken. Dan zien we wel voor een WPB.
Helaas niet. de lucht moet zowel worden aangezogen als afgevoerd.
Wat meestal gebeurt is aansluiten op de afvoer van de mechanische ventilatie en de lucht als die is afgekoeld via het afvoerkanaal naar buiten transporteren.
Pagina: 1