DaddyBear schreef op woensdag 28 september 2022 @ 10:16:
[...]
Ik heb meerdere jaren in dit vakgebied. Ik heb 2 jaar stage gelopen bij verschillende bedrijven, veel mensen zien dit niet als ervaring omdat je aan het leren bent. Maar als je andere collega's verschillende technieken les moet geven, noem ik dat niet echt 'stage'. Ik werd ook vaak gezien en benoemd als een werknemer.
Een geldwolf kun je mij misschien wel noemen, eerlijk gezegd wil ik genoeg verdienen zodat ik een huis ooit kan kopen en niet constant op geld moet letten. Mijn collega's in hetzelfde vakgebied werken ook minder en verdienen volgens mij veel meer.
Hoho dan heb ik het verkeerd neergezet (was wat snel) of interpreteer je het verkeerd. Ik observeer en zie positieve en negatieve voorbeelden voorbij komen, ik suggereer niet dat jij het negatieve voorbeeld bent. Het is meer dat ik duidelijk wil maken dat je zo niet gezien wil worden (of nou juist wel, dat is aan jou haha ). Totaal niet als verwijt bedoeld dus.
Dat uit de weg nog iets over je ervaring en je wensen.
Het is fijn dat je kennis meeneemt als starter, maar stages tellen niet helemaal als werkervaring. Jij kunt vinden van wel en stiekem is het natuurlijk ook zo als je echt mee hebt gewerkt bij bedrijven, maar HR afdelingen, collega's die je CV zien, leidinggevende doen dit niet als ze het hebben over je 'ervaring' bij salarisonderhandelingen. We kunnen het eens zijn, maar de realiteit is soms anders toch?
Heel veel topics komen er ook voorbij waar ik het argument 'ik als starter moet het de rest gaan uitleggen' lees en heb het ook een tijdje zelf heb gedacht (stom genoeg). Er zijn medewerkers die bijna altijd de slimste zijn in het werk an sich. Dan komt een 22 jarige Messi voorbeeld om de hoek kijken:
1. Messi is voetballend de beste op zijn positie, maar dat is heel iets anders dan de senior zijn binnen het team zoals Xavi/Puyol dat waren. Dat voetbal op die positie (werk) is maar een klein stukje van het grote geheel.
2. Messi is de beste in dribbelen, maar 11 messi op het veld en je hebt een super slecht team. De anderen moeten goed kunnen verdedigen, koppen, keepen. Collega's leren beter dribbelen van je, maar jij kan van hen beter leren koppen.
Hoop dat het voorbeeld helder is (ik twijfel maar vond hem wel leuk) en dat je er, net zo als ik, over een tijdje achter komt dat die meer senior collega's stiekem toch ook nog wel veel dingen doen waar je van kunt leren (denk ook aan de soft skills).
Die wensen zijn super goed te begrijpen en het is rot dat de tijden niet mee zitten voor de jonge mensen. Het gevaarlijke is alleen dat je gehaast wil groeien, groeien, groeien in salaris ten koste van de werkgeluk en je ontwikkeling als vormgever. Hierdoor ook mij voorbeeld, als je constant focust op geld en voorwaarden, word je vanzelf gezien als iemand die daar alleen maar focus op hebt (geldwolf), terwijl je alleen maar zo snel mogelijk een huis wil kunnen kopen. Wat ik dus merk is dat als je de focus houd op die zelfontwikkeling en je op plekken blijft waar je goed kunt blijven door ontwikkelen dat het salaris over het algemeen goed meegroeit. Natuurlijk met een schuin oog zorgen dat je weet wat je waard bent door af en toe te solliciteren en je werkervaring/functie vergelijkt met anderen. Maar als ik snel google:
"Minimum en maximum salaris voor Grafisch ontwerpers en multimediaontwerpers - van € 1.868 tot € 3.914 per maand - 2022. Het aanvangssalaris van een Grafisch ontwerpers en multimediaontwerpers bedraag meestal tussen de € 1.868 en € 2.371 bruto per maand."
Dan zit je toch niet heel slecht met 1 jaar (officiele) werkervaring?
Laatste tip is om je als jonge gast niet teveel met anderen te vergelijken. E.g. iemand is 28, heeft al een huis en kinderen, 3 jaar werkervaring en werkt 32 uur. Wat je alleen niet weet is dat hij misschien wel vanaf zijn 18e alles opzij legde, een jubelton kreeg van zijn ouders en 4 jaar geleden in betere tijd dat huis kocht. Iedereen kan zich waarschijnlijk wel betrappen op die gedachtes 'waar doen ze het van', maar het is wijs als je direct daarna kunt relativeren dat je het niet helemaal kunt weten en dus niet echt relevant voor jou en je eigen situatie is.
Dus ga misschien eens solliciteren en kom erachter hoe je staat in de markt met je huidige CV zou een optie zijn. Voor de rest hoop ik dat je snel die rust vind. Op je geld letten is overigens gezond om altijd te doen en je komt altijd tekort