Vloerverwarming regelen samen met lucht lucht warmtepomp

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ranaber2712
  • Registratie: Augustus 2022
  • Laatst online: 31-05-2023
Gezien de gestegen gas prijzen ben ik aan het kijken om meer de airco (lucht lucht warmtepomp) deze winter te gebruiken als verwarming voor ons huis.

het betreft een geschakelde woning met op de 1e verdieping 1 slaapkamer met als verwarming en koeling een airco. hier is verder geen verwarming aanwezig.

op de begane grond is een grote hal, berging, badkamer, slaapkamer en woon/eetkamer met open keuken aanwezig.
de gehele beneden verdieping is voorzien van conventionele vloerverwarming die verwarmt wordt door een Remeha Quinta 28c CV ketel welke ook zorgt voor warm water.

nu hangt er voor de warme maanden een 5kW airco in de woonkamer.
ik zou deze meer willen gaan gebruiken voor het verwarmen van de woonkamer, maar ik wil de hal en badkamer ook niet geheel koud hebben.
ik zou dan ook een basis warmte willen maken met de vloerverwarming zodat alle ruimtes in ieder geval
niet ijskoud worden (graad of 18) en dan met de airco een woon/eetkamer temperatuur van 20 a 21 graden creëren.

ik heb geen zone regeling omdat 6 van de 8 groepen eigenlijk allemaal dezelfde kamer verwarmen, alleen de badkamer is een aparte groep en de slaapkamer is de groep volledig dicht (de warmte uit de hal is voldoende voor ons voor de slaapkamer).


zijn er mensen met soortgelijke situaties en hoe hebben jullie dit opgelost, ik heb zitten te denken aan een modulerende thermostaat met een vloersensor, maar tot nu toe kan ik die niet vinden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bravo
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 21:18

Bravo

Second Best

Je zou de L/L wp kunnen inzetten voor de woonkamer en de rest van het huis op de cv kunnen laten draaien. Hiervoor moet de thermostaat dan wel naar een ruimte verplaatst worden waar de L/L geen invloed heeft en moet een passende setpoint worden gekozen om de rest van het huis warm te houden.
Als de vloerverwarming in de woonkamer dan nog teveel warmte afgeeft (en de L/L dus nauwelijks hoeft te verwarmen) zou je de vloerverwarmingslussen in de woonkamer kunnen knijpen, zodat de warmte naar de rest van de benedenverdieping gaat.

Flickr | Canon 6D | 17-40mm f/4 + 50mm f/1.8 II + 70-200mm f/4 | 2x 430EX II | Sirui T005 + C10
Ioniq 6 LR Lounge 20"
2700Wp SSW 30° @ SE2200 | 1720Wp SSW 5° @ HM-1500


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ranaber2712
  • Registratie: Augustus 2022
  • Laatst online: 31-05-2023
ja daar had ik ook aan zitten te denken, alleen zit je dan met ruimtes waar de temperaturen nogal kunen verschillen.
de berging (maar de deur naar buiten gaat daar nog wel eens open en dan zakt de temperatuur daar enorm.
de gang is ook onderhevig aan het openen van de voordeur (en de trap naar boven).
de badkamer is ook niet ideaal lijkt mij.

daarom zou ik graag iets regelen met de temperatuur van de vloer (indien mogelijk).

anders inderdaad een draadloze thermostaat plaatsen in de gang lijkt mij dan de beste keuze.