Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Quingoh
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 01-06-2023
Hallo

Ik heb recent aageachaft: levenslang cloudopslag (50 TB) van Degoo voor €300

De deal bleek in eerste instantie te goed om waar te zijn, maar na het doornemen van positieve reviews door O.a. Techradar, Pcmag en Tomsguide besloot ik er toch voor te gaan. Goede deal dacht ik.


Dat laatste blijkt echter niet het geval. Ik heb de de app gedownload op mijn iPhone en hoewel de app laat zien dat het aan het uploaden is, zit de app in de achtergrond excessief mijn bestanden (met name foto’s) te kopiëren/clonen. Hierdoor raakt het geheugen van mijn smartphone binnen een paar minuten vol.

Het gekke is nog: de app stopt op een gegeven moment met werken met als reden: te weinig geheugen. Oftewel, de app veroorzaakt zijn eigen vicieuze cirkel!! 8)7 8)7 8)7

Ik dacht op een gegeven moment, misschien doe ik iets verkeerd. Ik ben reddit afgegaan voor een mogelijke oplossing/verklaring. Kijken of mensen diezelfde ervaring delen.

En wat blijkt? Heel veel klachten. Degoo heeft verschillende klanten mails gestuurd mbt to inhoud van de ge-uploadde bestanden. Degoo dreigt met accounts sluiten, omdat ze copyright content zouden hebben gevonden binnen deze account. Maar hoe kunnen ze dat weten als De service ‘zero-knowledge’ / ‘end-to-end’ is?

https://www.reddit.com/r/...m=ios_app&utm_name=iossmf

Oftewel, deze app is gewoon een scam.


Ik heb een geschil geopend bij Paypal, maar de verkoper van de dienst (stacksocial) reagereert niet.

Im eerste instantie reageerden ze wel via email, maar daarna niet meer. Ik denk dat stacksocial en Degoo in samenwerking aan het oplichten zijn.

Mijn vraag is nu: wat gebeurt er als paypal het geschil weigert, en ik vervolgens het bedrag laat storneren via mijn bank?

Laat mij aub weten wat jullie zouden doen in deze situatie.

https://stacksocial.com/s...ifetime-subscription-50tb

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nelizmastr
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 18-09 15:45

nelizmastr

Goed wies kapot

Niet alle transacties kunnen gestorneerd worden. iDeal transacties zijn daar een mooi voorbeeld van, omdat ze een tussenrekening gebruiken en niet direct tussen bankrekeningen wordt gehandeld.

Kan zomaar zijn dat je PayPal transactie dat issue ook heeft. Informeren bij je bank kan uiteraard geen kwaad.

I reject your reality and substitute my own


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent7
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 12-12-2024
als zij niet reageren op het geschil dan is het toch uitkomst in jouw voordeel bij Paypal? Dat was vroeger wel zo imho

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • F_J_K
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

F_J_K

Moderator CSA/PB

Front verplichte underscores

300 euro? Oeff. Ik had eerlijk gezegd verwacht dat ze niet meer bestonden, was een paar jaar geleden al onbruikbaar. Zijn die recensies recent? Lijkt me kwalijk… Ik heb voor de volledigheid Iemand ervaringen met Degoo (100 GB gratis cloud storage)? gekickt met mijn ervaringen.

Ik gebruik geen Paypal wegens allerhande bezwaren, maar zou bij een geschil Paypal niet voor jou kiezen als ze niet reageren?

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent7
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 12-12-2024
kan je niet per map uploaden? Dat ie niet alles op hetzelfde moment doet maar in stappen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Valdore
  • Registratie: Juli 2022
  • Laatst online: 24-09-2023
Ik ken Paypal niet zo goed (gebruik het niet).
Voordelen met aankopen op internet met kredietkaarten zijn dat er een verzekering op zit voor "wanneer je in het zak gezet wordt".

Andere alternatieven zijn; misschien heb je een polis die rechtsbijstand biedt voor dit probleem. Ikzelf heb er alleszins twee verschillende (die elkaar niet overlappen) om dit soort problemen op te lossen. Bovendien betaal ik aankopen op internet vaak met mijn kredietkaart, waar ook nog eens een (gratis) verzekering op zit.

In al die jaren dat ik online aankopen doe, heb ik 1 keer zo'n verzekering nodig gehad.

Je bent er nu niks mee natuurlijk maar informeer eens rond; misschien heb je dan extra hulp in de toekomst, voor wanneer het (hopelijke niet) nog eens misloopt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Silent7
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 12-12-2024
het was altijd wel goed geregeld bij PP
Wat zegt je conflict status? PP geeft toch heldere deadlines, dus dan weet je tot wanneer Degoo de tijd heeft te reageren. Ze leggen het proces toch goed uit Paypal? IK gebruik het al een paar jaar niet meer dus het kan nu anders zijn.
@Quingoh je zit namelijk wel in een diepgrijs gebied imho, je hebt voor iets betaald, dat heb je een beetje gekregen en het lijkt meer een technisch probleem waar Degoo je tech support voor zou moeten geven.
Pagina: 1