Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Saekerhett
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 00:13
Op dit moment heb ik een USB-verlengkabel van 5 meter in gebruik om m.b.v. een el cheapo USB-hub wat randapparatuur aan te sluiten:

- Logitech Flight Yoke System
- Logitech Rudder Pedals
- Logitech F310 gamepad
- Microsoft Sidewinder Joystick
- Logitech Unifying dongle

Dit werkt vaker niet dan wel. Vaak als ik de pc start, krijg ik elke halve seconde dat geluid te horen dat er een USB-apparaat is ingeplugd en weer uitgeplugd. Ik gok dus dat die kabel de 5 meter niet haalt zonder aanzienlijke drop in power. De Yoke direct op de pc geeft geen enkel probleem.

Zelfde verhaal als ik mijn nieuwe Thrustmaster T248 via die kabel aansluit, hij lijkt het eerst te doen, wordt herkend etc, maar de Force Feedback doet heel erg raar. Veel te krachtig op de een of andere manier en tijdens het rijden in Forza Horizon 5 stuurt hij veel te zwaar en krijg ik geen FF op zandweggetjes e.d.... Ook hier weer getest door het stuur direct op de pc aan te sluiten en alles werkt ineens prima.

Lang verhaal kort: ik ben op zoek naar een goede USB-verlengkabel van het liefst 5 meter (tenzij dit door de lengte problemen geeft, dan is 3 meter wellicht ook nog in te passen), waar ik een hub met een stuk of zes (meer mag ook) USB-poorten op kan aansluiten en waarop ik alle bovengenoemde apparaten kan inpluggen.

Is USB 3.x beter dan 2.0 in dit geval? Ik zal denk ik een powered USB-hub moeten kopen? Graag tips, want door alle hubs en verlengkabels die er zijn, zie ik even door de bomen het bos niet meer :P

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 02-05 17:44

M2M

medicijnman

Een powered USB hub is een must. Je houd gewoon niet genoeg vermogen over aan het eind van de kabel. Een standaard USB verbinding kan slechts 500mA leveren en daar moeten nu 5 apparaten van leven.

De USB kabel zelf maakt minder verschil, vervang eerst de hub maar eens.

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Saekerhett
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 00:13
M2M schreef op donderdag 19 mei 2022 @ 13:57:
Een powered USB hub is een must. Je houd gewoon niet genoeg vermogen over aan het eind van de kabel. Een standaard USB verbinding kan slechts 500mA leveren en daar moeten nu 5 apparaten van leven.

De USB kabel zelf maakt minder verschil, vervang eerst de hub maar eens.
Thx, het rare is trouwens dat als ik de apparaten (de yoke en het stuur in elk geval) via de verlengkabel aansluit zonder de hub, dat ik dezelfde problemen heb. Misschien zijn zowel de kabel als de hub niet bijzonder goed.... Nog tips voor een goeie hub trouwens? :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HikariMisako
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 02-05 13:26
Ik gebruik zelf de TP-Link UH700 en dat werkt goed voor mijn setup.
Die is de helft van de tijd direct op mijn laptop aangesloten, en de andere helft via een usb 3 verlengkabel met mijn desktop verbonden.
Werkt voor de apparaten die ik gebruik zonder extra stroomtoevoer, maar er is een adapter bijgeleverd als dat nodig is.
De usb verlengkabel die ik heb is is van Vention, al weet ik niet zeker meer waar die vandaan komt (aliexpress?).