Peter71 schreef op vrijdag 25 april 2025 @ 05:55:
Een al wat ouder topic maar ook ik heb in '22 een BEKO aangeschaft. Vanaf dag 1 best wel herrie met centrifugeren. Ondanks dat deze is geïnstalleerd door de bezorgers(waterpas, bouten en piepschuim verwijderd).
En het werd alleen maar erger. Rubberen voetjes er onder hielpen niet(staat op een betonnen vloer).
Onlangs maar de schokdempers vervangen, want zelfs buitenshuis was deze te horen.
Wat blijkt. De schokdempers werken gewoon op lucht en zijn zeer makkelijk in te drukken/uit te trekken. Hebben dus amper tot geen demping.
Na vervanging is het trillen tijdens centrifugeren ietwat...echt ietwat, afgenomen.
Natuurlijk ook weer waterpas afgesteld. De wasmachine staat op de overloop, en bij het centrifugeren, ook de wasmachine juist geladen, hoor je dit door heel het huis.
Voor mij geen BEKO meer.
Helaas is Beko absoluut geen aanrader meer. Tot ongeveer 2018 was Beko het ideale budget merk. A-kwaliteit voor een heel lage prijs. 5 mensen in mijn familie, allemaal met kinderen, hebben hun Beko nu 8-12 jaar. Bij 2 heb ik een setje koolborstels vervangen, dat was het. Maar wat ze vanaf 2018 zijn gaan maken is rommel, hoewel ze toen ook de prijzen gingen verhogen. De nieuwe ideale budget keuzes zijn Inventum en Frilec. zij leveren wasmachines van Midea, met 5 jaar garantie. Midea doet nu wat Beko vroeger deed, markt veroveren met lage prijzen hoge kwaliteit en lange garantie. Je kan ook naar Everglades kijken, levert wasmachines van Hisense met 5 jaar garantie. Iets minder goed, vooral centrifuge resultaat is minder. Heinner levert zowel wasmachines van Midea en Hisense, ook met 5 jaar garantie. Wil je de goedkoopste optie, kijk dan naar Chiq, 2 jaar garantie maar ook een veelbelovende nieuwkomer.