:strip_exif()/f/image/f7jJWUpgsdRIx2Ot0q0Mkg9A.jpg?f=fotoalbum_large)
Graag willen ik jullie voorstellen aan een door mij ontwikkeld bedieningselement/thermostaat met programmeerbare knoppen en voelbare ‘tactile’ klik.Het is een alternatief voor de professionele KNX schakelaars/thermostaten, maar dan werkend met Wifi en MQTT. Aangesloten op een van de vele mainstream domotica-platformen bedien je bijvoorbeeld Philips Hue lampen, Somfy zonweringen of Sonos audio. Getoonde foto betreft een prototype van het product dat ik op de markt wil zetten.
Als naam heb ik eerst gekozen voor Button+ maar ik hoop een betere te vinden. Ik heb een start gemaakt met een website voor alle informatie en beheer van buttons onder de url:
https://button.plus
Hier vind je ook een simulator waarmee het element direct kun uitproberen.
Knoppen (niet zo maar knoppen)
Elke knop is voorzien van een tactile schakelaar en een mini kleuren TFT-schermpje. Zo weet je altijd wat een knop doet. De knoppen hebben ook een programmeerbaar status LED.Display
Het element is voorzien van een vrij programmeerbaar 320x240 TFT-informatiescherm. Hier kun je waarden van MQTT-topics tonen van een broker in je huis en/of openbare brokers. Een paar voorbeelden van openbare topics: huidige tijd in CET-tijdzone (system/time/amsterdam) of het laatste nieuws van BBC Tech (buttonplus/rss/bbctech).Thermostaat
Voor het regelen van de temperatuur in een ruimte heb je echt geen dure Google Nest thermostaat nodig. Gebruik de ingebouwde PID-regeling van dit element of gebruik de regeling in het domotica-systeem, gebruikmakend van de temperatuursensor in het element en servomotoren op ventielen van radiotoren of vloerverwarming.En verder
- Configuratie vindt plaats via de ingebouwde webserver. De configuratie kan worden geladen via een JSON-object
- Ingebouwde configuratieprogramma in de vorm van een responsive website. Geen app nodig.
- Op afstand bedienbaar via hetzelfde configuratieprogramma.
- Gebaseerd op de ESP32 microcontroller met Bluetooth en Wifi.
- Niet afhankelijk van een cloud of een abonnement.
- Modulaire opzet: basisplaat met 5 connectoren en ‘bars’ met 2 knoppen of een display. Verschillende combinaties mogelijk.
- Kan worden voorzien van andere sensoren via I2C connector.
Doelen
- In elke verblijfsruimte een element, in ieder huis met serieuze domotica
- Dit product krijgt een high-end design
- Dit product moet betaalbaar zijn (doel is rond de 100 Euro)
- Eerste producten moeten leverbaar zijn vanaf begin 2023
- Geen niche product worden maar een mainstream product
- Een goed businessmodel om de ontwikkeling te stimuleren, geen plaats voor externe investeerders die snel rijk willen worden
Wie wil een prototype testen?
Ik heb binnenkort 5 tot 10 prototypes beschikbaar die kunnen worden getest. Welke tweaker wil er een proberen?Je hebt nodig:
- Stabiele Wifi
- Een werkend domotica platform en een MQTT-broker
- Je bent als tweaker handig met verschillende domotica-producten en MQTT
- De bereidheid om een artikel te schrijven over jouw toepassing van het element
Probeer de simulator
Het configuratieprogramma is tevens een simulator. In de browser wordt met javascript verbinding gemaakt met de gedefinieerde MQTT brokers en zo kunnen de MQTT berichten worden ontvangen en verzonden.Het is de moeite waard dit eens uit te proberen. Er zijn al enkele publieke items beschikbaar. Probeer mijn Toilomeo lamp eens aan of uit te zetten of verhoog de Likes.
Ook kun je een eigen lokale MQTT broker definiëren en bijvoorbeeld eigen lampen schakelen. Als je een account hebt kun je zelfs je configuratie opslaan.
Wat vinden jullie ervan?
Misschien wil je nog niet meteen meedoen, maar heb je wel een mening? Kritiek mag ook.- Zou je bereid zijn dit product te kopen als het is uitontwikkeld?
- Wat mis je aan functies, of welke functies vind je overbodig?