[DIY] Modulaire Fotografie Wagen

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11
TLTR: Zie laatste kopje Hulp / vragen / feedback:

Inleiding:

Als fotograaf ben ik vaak met veel (zware) apparatuur op stap. Momenteel laad ik zodra ik bij de klant ben deze op twee "simpele" opvouwbare transport karren. Als het gaat om 1 malig spullen van het busje naar de locatie te brengen en visa versa gaat dit prima op 2 wagentjes, zelfs in het extreemste geval waneer het volgende mee gaat.

Wagen 1:
2x Rugtas (550 x 260 x 330 mm) p.st ~ 15KG
2x Case (559 x 229 351 mm) p.st ~ 20KG
2x Tas (560 x 290 x 210 mm) p.st ~15KG

Totaal gewicht +/- 100 kg
Netjes verdeeld in 2 stapels van 3 hoog met een spanband er omheen.

Wagen 2:
3x Lamp statieven tas á 3 statieven per stuk ( ~250⌀ x1040 mm) p.st ~ 2,5KG
1x camera statief ( ~300⌀ x1100 mm) p.st ~ 15KG
~x Overige accessoires ( verschillende afmetingen) ~ 25KG

Totaal gewicht +/- 75 kg
Alles in de lengte plat op de kar inclusief een spanbanden

Probleem:

Het probleem is echter het dat ik continu als een soort van Nomade aan het werk ben en eenmaal bij op locatie vaak moet verplaatsen 6-12 keer per dag. Dit vertaalt zich in meerdere locaties (binnen een klant locatie) waar iedere keer de apparatuur moet worden op en afgebouwd voor iedere scene. Eenmaal aangekomen op "locatie 1" - "scene 1" moet meeste van het karretje af om toegang te hebben tot de juiste tas of koffer. Met deze bovenstaande karretjes is het in de huidige vorm van de opdrachten die ik doe niet meer handig en efficiënt om zo door te werken. Kortom er moet een nieuwe oplossing komen daar dit erg slecht voor de rug is en niet meer efficiënt qua handelingen.

Wens:

Om dit process beter te kunnen stroomlijnen ben ik op zoek naar een transportwagen met de volgende specs:
- Maximale afmetingen 900 x 700 x 900 *
- Maximale totale last van 200KG
- 2 verdiepingen (bodem 150kg, top 50KG) Meer is beter.
- Modulair**
- Inklapbaar***
- Goede rubber- of lucht- banden.

*
- Maten zijn gekozen omdat ik overal door een standaard breedte van een deur wil kunnen komen. Dit zelfde geld voor minimale lift afmetingen van 1m x 1,35m.
- Daarnaast zou het mooi zijn als de maten bescheiden blijven zodat hij ook nog zo in het bestelbusje kan worden gereden d.m.v. 2 opklapbare losse oprijplaten. Afmetingen busje 1600 x 1150 x 1200 mm.


**
Daar behoeftes veranderen over tijd, niet elke opdracht hetzelfde. Extra modulariteit is dus altijd welkom zodat ik iets nieuws kan ontwerpen en bevestigen aan de kar.


***
Ruimtebesparing is altijd een pre, daar wanneer niet in gebruik moet hij niet het hele laadruim van de bus in beslag nemen. Het makkelijk in en uit elkaar klappen van de kar is dan ook een pre. Mag best 5 a 10 minuten duren. Echter hoe sneller en simpeler hoe beter. Natuurlijk wel in achtname dat dit niet te veel afdoet aan stabiliteit en stevigheid.


Onderste laadvlak:
Alle items van kar 1 zoals bovenstaand beschreven (tassen en koffers vol met apparatuur). handigste en beste zou zijn als deze in 3 stapels van 2 kunnen worden geplaatst.

Bovenste laadvlak:
De ingebruik genomen apparatuur zoals camera, optionele lenzen, laptop, mini charge station en items die gedurende de scènes nodig zijn. Door deze hier te plaatsen zijn ze altijd voorhanden en is het in en uitpak werk al voor een groot deel verminderd.

Statief rek voorkant:
Door een statief rek te maken aan de voorkant zouden er 4 lamp astatieven en 1 foto statief kunnen worden bevestigd. Waneer aanwezig kunnen de statieven direct vanuit de bus worden geplaatst op de kar waardoor ze voor de rest van de dag voor handen zijn, en tussen de scènes door makkelijk weg te zetten zijn. Hier zou een quick release systeem van statieven top zijn. Wellicht is het zo te maken dat ze stevig genoeg vast staan dat een ingeklapt statief inclusief lamp hier te plaatsen / bevestigen. (zorgt er voor dat ook deze maar 1 keer in en uit de tas moet.)

Inspiratie / oplossing?:

Afbeeldingslocatie: https://i.ytimg.com/vi/KBBgZBHWmUc/maxresdefault.jpg
Google: Video camera production cart

Het concept van een video / fotografie productie kar is uiteraard niks nieuws, je ziet deze ook vaak voorbij komen bij grotere foto en of film producties. Deze hebben over het algemeen exact mijn wensen centraal staan waardoor de bovenstaande wens / werkwijze zou worden behaald (en mijn rug wordt bespaard).

Al een tijdje kijk ik uit naar zo een kar, maar tot nu toe kon ik het niet over mijn hart verkrijgen om minstens 1200-1500 euro te besteden (zonder accessoires). Om jullie ook een idee en context te geven heb ik enkele kant en klare modellen gevonden.

€3.389 - Proaim atlas
€3.250 - Magliner
€2.250 - Tilta
€2000 - Mule
€1700 - Proaim victor
€1700 - Rainy City Camera
€1639 - Adicam
€1560 - theconcart
€1200 - Lince


Zoals je ziet 1200 - 1500 euro is niks als het gaat om zulke karretjes! Wat mij betreft mega prijzen (uiteraard: garantie, R&D, uurloon, marketing etc) maar dat terzijde dat moet toch wel goedkoper kunnen?

Daar deze "custom foto karren" erg veel kosten dacht ik er zal vast wel een bestaande kar bestaan die lijkt op wat deze foto karren bieden. Na wat zoeken kwam ik uit op een kar van Fetra die best eenvoudig in en uit elkaar te halen zou zijn op het oog. Kosten ~725 euro.

DIY oplossing:

Daar we niet voor niets Tweakers zijn, dacht ik waarom geen zelfbouw? Daar ik niet vies ben van zulke projecten ben ik aan de slag gegaan met een ontwerp dat bestaat uit voornamelijk "off the shelf" onderdelen. As inspiratie de bovenstaande karretjes, met als hoofd inspiratie de kar van Lince Cart die voor een groot gedeelte uit T-slot aluminum extrusions bestaat (en tevens als goedkoopste uit de bus komt).

Het ontwerp is volledig in 3D hier te bekijken:
https://a360.co/3vxCfUR * [update 21 april]

*Er zullen vast en zeker nog wat (alignment) foutjes in het ontwerp zitten. Tevens zijn schroef verbindingen zoals van profiel met andere onderdelen niet meegenomen om het allemaal wat te versimpelen en sneller te kunnen ontwerpen.

Maatvoering is tevens terug te vinden in het ontwerp; totaal maat kar / frame zijn 900x700x~700 mm en met wielen er bij komt dit op +/- 900mm


Kar "uitgeklapt":
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/rKbqaJRI2LSUWHSqbombDqFdv4M=/800x/filters:strip_exif()/f/image/BmIJJj3wWbrDtLRiIgiZMJfp.png?f=fotoalbum_large
[update 21 april]

Kar basis + lose boven plaat:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/LUG6jMpGgdyO3Eq648zogEF7mOQ=/800x/filters:strip_exif()/f/image/qz2Yo059A1cNvzFvuueZioRK.png?f=fotoalbum_large
[oude render]

Kar "ingeklapt":
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/-lGMYySL6DLV7ZRa3b5SgBDqy9o=/800x/filters:strip_exif()/f/image/nLMiZeE6zHReKCzSpvYJHf7B.png?f=fotoalbum_large
[oude render]

Meer gedetailleerde omschrijving:
Om iets meer inzicht te geven over de keuzes & hoe alles in elkaar zit onderstaand wat meer info beginnend bij de onderkant.

Wielen:
2x Penn Elcom zwenkwielen van 125mm met rem
2x Penn Elcom zwenkwielen van 125mm zonder rem
4x Penn Elcom quick release bevestigingsplaat (Wielen kunnen dus om hem compact te maken met een klip losgemaakt worden. Dit scheelt dus al snel 20cm!)

Draagkracht per wiel: 180 kg

Plaatmateriaal:
n.t.b. in ontwerp is gebruik gemaakt van een 3mm alu plaat + geperforeerd maar dat is waarschijnlijk geen optie met het gewicht dat er op zal komen. Boven op deze platen zal ik een zachte inlay (bijvoorbeeld tapijt) worden gelegd om beschadigingen van apparatuur tegen te gaan.

Aluminium profiel en bijbehorende connectoren:
Voor het ontwerp is er gebruik gemaakt van Aluminium profiel 40x40L I-Type sleuf 8 met al de daarbij behorende 40x40 connectoren en toebehoren.

Schanier keuze:
Scharnier 40 I-type sleuf 8 + extra benodigde klemhefboom

Bevestiging van boven plaat aan de "schanier poten:"
Het idee is dat de scharnier poten kunnen worden opengeklapt naar buiten. Totdat deze de 5mm alu "T plaat" raakt aan de buiten kant van het frame. Hierdoor zou de poot haaks moeten staan met het frame waarna deze kan worden vastgezet met de klemhefboom.

Tevens zouden deze "T plaat" er voor moeten zorgen dat de constructie / scharnieren niet door het duwen aan het bovenblad "overstrekken" in gebruik, met alle gevolgen van dien! Wellicht dat ik hier nog wat extra lengte moet geven aan de stam van de T om dit effect te verbeteren, of nog luxer de I van de T te laten zetten in een U zodat de poot er letterlijk in valt. Echter zal er dan een kleine inkeping moeten worden gemaakt voor de klemhefboom.

Wat niet goed in het ontwerp is te zien (niet goed is opgenomen in ontwerp) is dat de bovenste kopse kant de poot zal worden voorzien van 55mm uitstekend draadeinde. Deze kan dan later in het voorgeboorde gat in het bovenliggende bovenplaat profiel worden gestoken.

De Hoek 40 I-Typ sleuf 8 aan de onderkant van de bovenplaat dienen dan als "geleiders" om de bovenplaat te plaatsen op de poten. Zodra deze los ligt kan het uitstekende draadeinde gebruikt worden om het geheel vast te zetten met op elke hoek een Ster greep met binnendraad.

Handvat
Handvat zal nog even naar gezocht moeten worden deze komt zo uit de fusion 360 lib, zal vast wel ergens een mooie te vinden zijn :).

Statief houder
Aan de voorkant heb ik een begin gemaakt aan de statief houder, deze is work in progress en is nu meer aanwezig in zijn vorm als placeholder.

Kosten:

Als ik alle kosten optel van de kar zou ik bij het gebruik van 40x40 T-slot aluminum extrusions en 8mm HDPE platen inclusief alle andere benodigdheden uitkomen op een prijs van ~ 500 euro exclusief verzendkosten.

Hulp / vragen / feedback:

Voor ik alles bestel heb ik echter nog wel wat vragen betreft het ontwerp en de belasting die het krijgt te verduren zoals boven omschreven.

Is een aluminium profiel van 40x40L voldoende stevig voor deze constructie?

Scharnier constructie betrouwbaar genoeg? Danwel betere oplossing?

Materiaal en dikte van de bodemplaat 900mm x 700mm:
Momenteel zit ik te kijken naar de volgende opties, echter hulp nodig bij materiaal dikte en keuze.
Fijnste zou zijn zo ligt mogelijk voor een goede prijs.

- Betonplex á 9mm = 37euro
- HDPE á 8mm = 57 euro
- Aluminium á 3mm = 67 euro
- Trespa?
- ?

Algemene feedback
Verder sta ik altijd open voor overige ontwerp ideeën en comments op het huidige ontwerp. Mocht je iets zien waarvan je denkt ai dat gaat fout! Dan hoor ik het graag!

[ Voor 255% gewijzigd door Macsylver op 21-04-2022 21:59 ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Illusion
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 01:16

Illusion

(the art of)

Al eens op fetra.de gekeken? (Edit: ja dus. Overheen gelezen).
Bijvoorbeeld de alu-klapptischwagen: https://www.fetra.de/klap...schwagen-1180?number=1180

Ook 600€ ex btw, maar nog steeds flink goedkoper dan je alternatieven. Er staat ook vaak wat fetra spul op marktplaats.

Zelfbouw is leuk, maar onderschat niet hoeveel kleinmateriaal daar nog in gaat zitten: boutje, hoekstukjes, greepjes. En het zal nooit zo licht/stabiel zijn als iets dat een fabrikant precies goed voor je kan lassen.

[ Voor 32% gewijzigd door Illusion op 18-04-2022 23:59 ]

Soms ben ik er wel, en soms ook weer niet.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11
Illusion schreef op maandag 18 april 2022 @ 23:56:
Al eens op fetra.de gekeken? (Edit: ja dus. Overheen gelezen).
Bijvoorbeeld de alu-klapptischwagen: https://www.fetra.de/klap...schwagen-1180?number=1180

Ook 600€ ex btw, maar nog steeds flink goedkoper dan je alternatieven. Er staat ook vaak wat fetra spul op marktplaats.

Zelfbouw is leuk, maar onderschat niet hoeveel kleinmateriaal daar nog in gaat zitten: boutje, hoekstukjes, greepjes. En het zal nooit zo licht/stabiel zijn als iets dat een fabrikant precies goed voor je kan lassen.
Ik had hem in de catalogus gezien, en je hebt helemaal gelijk! Deze was ik eigenlijk helemaal in het verhaal vergeten toe te voegen en is zeker kandidaat. Marktplaats of andere 2dehands opties zijn wat mij betreft zeker een optie. Zeker als blijkt dat het design dat ik gemaakt heb structureel niet klopt, en er te veel extra kosten bij komen om het wel te laten werken.

Daar ben ik het zeker mee eens, er gaat beduidend veel klein materiaal in zitten, deze zijn tevens meegenomen in de berekening. Alles wat te zien is in het ontwerp + extra dingen zoals schroefjes boutjes moertjes en andere benodigdheden zijn in de prijs opgenomen. Redelijk zou zijn wellicht 10-20% extra kosten mee te rekenen. Dat zou dan een prijs maken van 550 - 600 inclusief btw voor bovenstaande DIY ontwerp.

Tevens het punt van totaal gewicht en stabiliteit, dat is inderdaad het punt waarop het DIY ontwerp valt of staat, mede tweakers die een blik en een mening hier op kunnen loslaten zullen me enorm helpen.

Uiteindelijk zal ik dan ook een berekening kunnen doen qua wat het in totaal zelf weegt :o Kijkend naar de foto carts zijn deze tussen de 45-50KG. Voor de Fetra kar die ik in gedachte had 61KG en de opvouwbare kar 27KG (vrijwel gelijk aan mijn 2 huidige karren van 13KG per stuk).

[ Voor 45% gewijzigd door Macsylver op 19-04-2022 00:15 ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Illusion
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 01:16

Illusion

(the art of)

Is een dichte gaaskar eigenlijk ook een idee? Die kan je tenminste even op slot zetten als je gaat lunchen. Daarmee Houd je in ieder geval de gelegenheidsdief tegen.

Soms ben ik er wel, en soms ook weer niet.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11
Illusion schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 00:17:
Is een dichte gaaskar eigenlijk ook een idee? Die kan je tenminste even op slot zetten als je gaat lunchen. Daarmee Houd je in ieder geval de gelegenheidsdief tegen.
https://www.fetra.de/nl/pakketwagens/pakketwagen-8481-3
Zulk soort karren heb ik ook in me lijstje qua opties gehad voor ik naar DIY oplossing ging. Helaas zijn ze van fetra, allemaal te hoog (voorzover ik kan zien in de catalogus). Tevens van wat ik kan zien makkelijk in en uit elkaar te halen. Extra planken in zo een systeem zijn ook geen probleem. Echter kom ik dan wel weer op punt van ja het is het toch allemaal net niet, tans zo voelt het.

Zeg nooit nooit, maar dat is in de 15 jaar dat ik werk gelukkig nog niet voorgekomen. Wellicht komt dit door feit dat de kar of apparatuur ook niet onbeheerd door mij of degene waarmee ik werk wordt achtergelaten.

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Navi
  • Registratie: Maart 2007
  • Niet online
Let erop dat bij dit soort karretjes de spullen er heel snel afglijden als de grond ook maar een klein beetje schuin loopt, opritje, drempeltje etc.

Zorg voor goede randjes, anti-slip of een makkelijke manier om e.e.a vast te klikken.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tarquin
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 08-05 12:58
Supergaaf project!

Zéér uitgebreide omschrijving ook.

Wat ik mis zijn de features en met name de usecases. Ik kan niet helemaal uit je verhaal halen of het nu belangrijk is dat je een kar in kunt klappen of dat hij gewoon altijd alles meeneemt; of die statieven eraan je veel werk besparen; of je hiermee je 2e kar uitspaart (en of dat ook een doel is).

Wat me opvalt aan die foto van de kar die je postte: Daar staan nog een paar dure Pelican cases op. Als je bij die apparatuur wilt moeten die ook eerst open.
Kom je niet in de buurt met een soort gereedschapswagen? Bijvoorbeeld met het systainer systeem van Festool?
Dan kun je wat meer customizen en je kunt snel bij verschillende appatuur.

[ Voor 32% gewijzigd door Tarquin op 19-04-2022 11:17 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • FRANQ
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 23:52
Een magazijnkar lijkt enorm op wat je zoekt, alleen zijn hier natuurlijk niet direct accesoires voor te vinden.

Deze is gebruikt, en net als nieuwe de verkeerde kleur.
https://www.kruizinga.nl/...2RYwPcEAQYBSABEgKep_D_BwE

Je zou zoiets wel kunnen opknappen, met nieuwe wielen en een satin zwarte laklaag.


Voor de zelfbouw oplossing met Aluminium extrusie profielen denk ik dat @Twijfels je verder kan helpen.

Als ik dit zo zie kan hij wel goed met die profielen overweg :P
https://gathering.tweaker...message/68299622#68299622

Mogelijk heeft hij een oplossing die ook zo direct je busje in rijd zonder moeilijk gedoe.

[ Voor 28% gewijzigd door FRANQ op 19-04-2022 11:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11
Navi schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 09:12:
Let erop dat bij dit soort karretjes de spullen er heel snel afglijden als de grond ook maar een klein beetje schuin loopt, opritje, drempeltje etc.

Zorg voor goede randjes, anti-slip of een makkelijke manier om e.e.a vast te klikken.
Dank voor je reactie. Dit betreft zeker een zeer belangrijk punt! Dit hoop ik te hebben opgelost door het plaatmateriaal aan de onderkant van het 40x40mm alu profiel te bevestigen. Hierdoor is er 40mm aan opstaande rand van 40mm dik. Tevens is het idee om een tapijt aan de bovenkant van de plaat aan te brengen. Jouw idee van een antislip matje is wellicht beter, of wellicht is er een compromi tussen stof / rubber dat ongeveer dezelfde functie heeft.
Tarquin schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 11:06:
Supergaaf project!

Zéér uitgebreide omschrijving ook.

Wat ik mis zijn de features en met name de usecases. Ik kan niet helemaal uit je verhaal halen of het nu belangrijk is dat je een kar in kunt klappen of dat hij gewoon altijd alles meeneemt; of die statieven eraan je veel werk besparen; of je hiermee je 2e kar uitspaart (en of dat ook een doel is).

Wat me opvalt aan die foto van de kar die je postte: Daar staan nog een paar dure Pelican cases op. Als je bij die apparatuur wilt moeten die ook eerst open.
Kom je niet in de buurt met een soort gereedschapswagen? Bijvoorbeeld met het systainer systeem van Festool?
Dan kun je wat meer customizen en je kunt snel bij verschillende apparatuur.
Kijkend naar het systainer systeem van Festool daar hebben ze super goed over nagedacht!

Inzoomen op de Usercases:

Inklapbaar: Ruimtebesparing is een pre! Wanneer niet in gebruik moet hij niet het hele laadruim van de bestelbus in beslag nemen. Altijd een gehele kar van 900x700x900 mm in het kleine laadruim is gewoon onhandig. Het proces van in en uit elkaar halen mag best 5 a 10 minuten duren. Echter hoe sneller en simpeler hoe beter.

Wanneer aangekomen op locatie is het idee dat de kar uit de bestelbus wordt geladen en wordt opgebouwd.
eenmaal uitgeklapt kunnen de volgende dingen op het onderste plateau plaatsnemen:

2x reflectie scherm + softbox tassen
Rugtas #1 - Laptop & elektronische gear Tas #1 - flits set 1 & accessoiresPelicase #1 - lenzen
Rugtas #2 - accessoires & kabels & laders Tas #2 - flits set 2 & accessoiresPelicase #2 - camera's & accessoires


Zodra alles op de kar staat is het tijd om richting locatie 1 / scene 1 te rijden. Eenmaal aangekomen zal ik beginnen met het uitladen van de zo genoemde basis apparatuur, accessoires. Hierbij kun je denken aan de camera(s), optionele lenzen, laptop, mini charge station en items die gedurende de werkdag nodig zijn. Door deze hier te plaatsen zijn ze altijd voorhanden en is het in en uitpak werk al voor een groot deel verminderd.

Dit houd dus tevens in dat ik hoogstwaarschijnlijk nog maar een enkele keer per dag in mijn pelicase / rugtas 1 en of 2 hoef te zitten wanneer ik iets onvoorziens nodig heb.

Vanuit deze basis kan vervolgens de set opgebouwd worden, de statieven kunnen worden gepakt van de kar en geplaatst worden in de scene en uit tas 1 & 2 kunnen de (draadloze) flitskoppen worden uitgenomen.

Wanneer er dan van scène 1 naar scène 2 verplaatst moet worden dan zou idealiter de softbox en of andere licht modifiers verwijderd worden van de lamp. Deze kunnen dan of gedragen worden door assistent danwel terug gelegd worden boven op de koffers en tassen op het onderste plateau. Het statief met flitskop zou idealiter dan worden vast geklikt op de voorkant van de kar zodat deze direct bij de volgende scène kan worden opgepakt. Dit houd dan bijna in dat alle items op het onderste plateau er zijn voor storage / backup.

Het doel is dus eigenlijk een mobiele fotografie workstation, die aan begin van dag wordt opgebouwd en einde dag wordt afgebouwd. Door dit zo aan te pakken hoeft de basis en wellicht meerdere gear zoals benoemd niet telkens volledig worden ingepakt en te worden verdeeld over 2 karretjes. Door dit te doen zou ik aan 1 kar genoeg hebben.

Volgens mij zijn hier ook andere fotografen op Tweakers die waarschijnlijk ook met eenzelfde probleem zitten wanneer ze werken op locatie? @Nomad @Hahn ? Benieuwd of jullie nog ideeën of inbreng hebben voor deze build en of use case.
FRANQ schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 11:38:
Een magazijnkar lijkt enorm op wat je zoekt, alleen zijn hier natuurlijk niet direct accesoires voor te vinden.

Deze is gebruikt, en net als nieuwe de verkeerde kleur.
https://www.kruizinga.nl/...2RYwPcEAQYBSABEgKep_D_BwE

Je zou zoiets wel kunnen opknappen, met nieuwe wielen en een satin zwarte laklaag.


Voor de zelfbouw oplossing met Aluminium extrusie profielen denk ik dat @Twijfels je verder kan helpen.

Als ik dit zo zie kan hij wel goed met die profielen overweg :P
https://gathering.tweaker...message/68299622#68299622

Mogelijk heeft hij een oplossing die ook zo direct je busje in rijd zonder moeilijk gedoe.
Zeker een optie, alleen dan zit ik nog met het belangrijkste element het moet inklapbaar zijn / ruimte besparen daar mijn bestelbusje. Stel ik neem al mijn gear mee + een niet opklapbare kar. Dan ben ik bijna verplicht de kar in de bestelbus te zetten deze in de bestelbus te vullen. Vrij onhandig verwacht ik, vandaar maar even 5 min in of uit elkaar halen.

Wat betreft aandragen van @Twijfels wow geen twijfels aan dat hij weet wat hij doet! _/-\o_ Wat een verschrikkelijk mooie werkbanken en opstellingen!

[ Voor 15% gewijzigd door Macsylver op 19-04-2022 12:42 ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FRANQ
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 23:52
@Macsylver


Waarom wil je eigenlijk alles weer uit de kar hebben?
Het zou toch veel praktischer zijn als je kar gewoon ingepakt blijft?

In een formaat transporter bus lijkt me dat ook geen enkel probleem.
Maar ik vermoed dat je een caddy formaat bus hebt.
En dat daarom alles uitgepakt moet worden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bottom line
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 16:34
FRANQ schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:06:
@Macsylver


Waarom wil je eigenlijk alles weer uit de kar hebben?
Het zou toch veel praktischer zijn als je kar gewoon ingepakt blijft?

In een formaat transporter bus lijkt me dat ook geen enkel probleem.
Maar ik vermoed dat je een caddy formaat bus hebt.
En dat daarom alles uitgepakt moet worden.
Hoe wil jij op je eentje, een karretje van 200kg in je werkbus heffen?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Stoney3K
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 08-05 12:40

Stoney3K

Flatsehats!

Werk je vooral binnen of ook veel buiten over zand/gras/grindpaden? Dan gaan die 125mm Penn Elcom wielen waarschijnlijk niet genoeg zijn.

Ik heb genoeg fotografen op Elfia zien rollen met een bolderkar met kleine luchtbandjes en die rijden zich regelmatig zelfs in het gras of in de grindpaden gewoon vast.

@FRANQ Als je de kar niet te hoog maakt kun je die prima ook in een Caddy rollen met een klein rijplaatje.

Zet het daar maar neer! -- It's time to party like it's 1984 -- Soundcloud


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11
FRANQ schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:06:
@Macsylver


Waarom wil je eigenlijk alles weer uit de kar hebben?
Het zou toch veel praktischer zijn als je kar gewoon ingepakt blijft?

In een formaat transporter bus lijkt me dat ook geen enkel probleem.
Maar ik vermoed dat je een caddy formaat bus hebt.
En dat daarom alles uitgepakt moet worden.
Hier had ik wat specifieker moeten zijn. Daarom even iets meer context.
Bus betreft een ford transit connect L1 uit 2018, hierin zou kar op zich met rijplaten vast wel in kunnen worden gereden als hij volledig beladen is.

Probleem is echter dat ik geen lift heb en zelf op 1 hoog woon. Bus parkeer ik waar mogelijk altijd zo dicht bij huis waarna ik de 2 rugtassen, 2 tassen & 2 rolkoffers richting de bus verplaatst, wens is voor volgende woning om gewoon met kar en al van huis richting bus / klant te kunnen gaan.
Stoney3K schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:10:
Werk je vooral binnen of ook veel buiten over zand/gras/grindpaden? Dan gaan die 125mm Penn Elcom wielen waarschijnlijk niet genoeg zijn.

Ik heb genoeg fotografen op Elfia zien rollen met een bolderkar met kleine luchtbandjes en die rijden zich regelmatig zelfs in het gras of in de grindpaden gewoon vast.

@FRANQ Als je de kar niet te hoog maakt kun je die prima ook in een Caddy rollen met een klein rijplaatje.
Wat het meeste voorkomt is 95% verhard binnen dan wel buiten. Ideaal zou wellicht zijn om lucht bandjes te hebben. Echter dan zou ik even een oplossing moeten vinden qua quick release plates. Deze zijn Penn Elcom specifiek zover ik kon zien; Wielplaat moet een bevestigings plaat hebben van 85,5 x 106,5 x 4mm. Wellicht dat ik goede luchtbandjes kan kopen en hierop een eigen bevestigingsplaat kan maken die deze afmetingen heeft? Geen ervaring mee dus vandaar Penn Elcom wielen opgenomen in de buylist. Mocht iemand daar ideeën over hebben sta ik open voor de oplossing.

[ Voor 37% gewijzigd door Macsylver op 19-04-2022 13:16 ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • FRANQ
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 23:52
Macsylver schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:11:
[...]


Hier had ik wat specifieker moeten zijn. Daarom even iets meer context.
Bus betreft een ford transit connect L1 uit 2018, hierin zou kar op zich met rijplaten vast wel in kunnen worden gereden als hij volledig beladen is.

Probleem is echter dat ik geen lift heb en zelf op 1 hoog woon. Bus parkeer ik waar mogelijk altijd zo dicht bij huis waarna ik de 2 rugtassen, 2 tassen & 2 rolkoffers richting de bus verplaatst, wens is voor volgende woning om gewoon met kar en al van huis richting bus / klant te kunnen gaan.
Oei, vooral thuis de trappen op is dus het probleem.
Ik snap dat alles in de auto laten liggen ook geen optie is. Vanwege diefstal maar ook kou en condens niet wenselijk.

Je moet even je monitor kantelen.
Maar ik zou zoiets doen waarbij je de legplanken uit de kar kan halen en zodoende de scharnierende framedelen kan inklappen.
Zo is hij binnen een minuut weer in of uitgeklapt.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ivhztNvNW2HurTUQYE5peF3yMX4=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/jVqOKrVLjyzKSBMw7YFGSj8z.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 22:49

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

Macsylver schreef op maandag 18 april 2022 @ 23:22:
[...]
Zoals je ziet 1200 - 1500 euro is niks als het gaat om zulke karretjes! Wat mij betreft mega prijzen (uiteraard: garantie, R&D, uurloon, marketing etc) maar dat terzijde dat moet toch wel goedkoper kunnen?
Niet goedkoop, maar uiteindelijk alsnog maar een fractie van de kosten van de apparatuur die je er mee vervoert?

Kosten:

Als ik alle kosten optel van de kar zou ik bij het gebruik van 40x40 T-slot aluminum extrusions en 8mm HDPE platen inclusief alle andere benodigdheden uitkomen op een prijs van ~ 500 euro exclusief verzendkosten.
Ik gok dat als je al de uren die je er in stopt ook rekent, de kans klein is dat je goedkoper uit bent dan wanneer je een van de karren koopt die je had gevonden.

Maar laat dat je vooral niet tegenhouden om er een helemaal zelf te bouwen als je dat tof vindt om te doen en/of op die manier wensen/eisen kan realiseren waaraan andere producten niet kunnen voldoen. Gaaf project d:)b

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Twijfels
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 17-04 09:11
@FRANQ dank voor de tag :9
En een transit connect is inderdaad formaatje Caddy.

@Macsylver ik wil je met alle liefde helpen / wat voor je maken. Het is inmiddels fulltime werk voor mij om met de aluminium profielen werkplaats / businrichtingen te maken, ben er dus enigszins mee bekend :+ Mocht je willen sparren of verdere hulp nodig hebben schiet je maar een PM mijn kant op!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11
FRANQ schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:17:
[...]


Oei, vooral thuis de trappen op is dus het probleem.
Ik snap dat alles in de auto laten liggen ook geen optie is. Vanwege diefstal maar ook kou en condens niet wenselijk.

Je moet even je monitor kantelen.
Maar ik zou zoiets doen waarbij je de legplanken uit de kar kan halen en zodoende de scharnierende framedelen kan inklappen.
Zo is hij binnen een minuut weer in of uitgeklapt.

[Afbeelding]
Dank voor deze outside de box schanier indeling! Op de zo te zeggen horizontale as in plaats van de verticale as. Deze ga ik meenemen in het vervolg ontwerp mocht blijken dat deze niet voldoet. _/-\o_

EDIT: Kijkend nu naar het ontwerp zou het nog simpeler kunnen met 2 staanders aan de kopse kant met de wielen. De twee laadplanken zouden dan hierop kunnen worden ingehaakt en vastgeschroefd! dan bestaat het geheel gewoon uit 4 delen.
Orion84 schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:18:
[...]
Niet goedkoop, maar uiteindelijk alsnog maar een fractie van de kosten van de apparatuur die je er mee vervoert?

[...]

Ik gok dat als je al de uren die je er in stopt ook rekent, de kans klein is dat je goedkoper uit bent dan wanneer je een van de karren koopt die je had gevonden.

Maar laat dat je vooral niet tegenhouden om er een helemaal zelf te bouwen als je dat tof vindt om te doen en/of op die manier wensen/eisen kan realiseren waaraan andere producten niet kunnen voldoen. Gaaf project d:)b
Dat het een fractie is van de kosten die de apparatuur die moet worden vervoert is zeker waar. Echter geloof ik er ook in als ik 50% van het bedrag kan besparen kan dit geld aan andere dingen worden uitgegeven. ;)

Daar het een tweede hobby is om dingen te ontwerpen en bouwen in "vrije tijd" is het wat mij betreft kostenbesparend + geeft het me nieuwe kennis en inzichten en skills.

Daarnaast denk ik dat als ik het goed aanpak een betere realisatie kan plaatsvinden voor een lager dan zelfde bedrag. Maar wellicht is dat te naïef O-)
Twijfels schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:18:
@FRANQ dank voor de tag :9
En een transit connect is inderdaad formaatje Caddy.

@Macsylver ik wil je met alle liefde helpen / wat voor je maken. Het is inmiddels fulltime werk voor mij om met de aluminium profielen werkplaats / businrichtingen te maken, ben er dus enigszins mee bekend :+ Mocht je willen sparren of verdere hulp nodig hebben schiet je maar een PM mijn kant op!
Dank, Dit wordt erg gewaardeerd! Erg tof om de werkplaats te zien die je hebt gemaakt, dit zal een droom zijn voor de meeste mensen. Betreft initiële hulp vraag ik me af of de 40x40 profielen gebruikt in ontwerp sterk genoeg zijn voor de huidige toepassing. En welk plaat materiaal + dikte een juiste keuze zal zijn.

[ Voor 57% gewijzigd door Macsylver op 19-04-2022 13:32 ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Nomad
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 22:43

Nomad

Moderator Foto & Video

a.k.a. Martijn

@Macsylver Goede en herkenbare vraag :D.
Ik ben er wel achter dat een perfecte oplossing niet bestaat. Een kar waaruit je kan werken zonder alles eruit te tillen is zo lomp/zwaar dat ik er niet meer mee kan manouvreren door gebouwen/deuren etc. Daarnaast is mijn zakelijke wagen een Skoda Octavia station (rijd er ook prive mee en wil geen bus).
Zodoende heb ik de grootste vouwbare/stevige boulderkar gekocht die ik kon vinden. Gewicht is geen issue (max 150kg) en bouwkwaliteit bevalt goed. Ik heb 2 koffers en 7 statieven max erop, met een 4 tal softboxen die semi op de rug zitten (wegen weinig) en semi in de kar..En dan nog wat losse gewichten onderin om statieven mee te "verankeren". Tegelijk is de kar opgevouwen heel compact (formaat van 1 koffer)
Ik heb deze kar:
https://www.amazon.de/gp/...tle_o05_s00?ie=UTF8&psc=1

Commercieel fotograaf - Zakelijke portretten


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Twijfels
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 17-04 09:11
Macsylver schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:22:

[...]


Dank, Dit wordt erg gewaardeerd! Erg tof om de werkplaats te zien die je hebt gemaakt, dit zal een droom zijn voor de meeste mensen. Betreft initiële hulp vraag ik me af of de 40x40 profielen gebruikt in ontwerp sterk genoeg zijn voor de huidige toepassing. En welk plaat materiaal + dikte een juiste keuze zal zijn.
De 40x40 profielen zijn meer dan sterk genoeg, daar zit het probleem niet in.
Je 'probleem' zit hem in de verbinders, de scharnieren kunnen een stuk minder hebben dan een staand profiel bijvoorbeeld. Nu verwacht ik overigens met 50kg op de bovenkant niet dat je daar ooit last van gaat hebben.

HDPE als plaatmateriaal is best sterk en taai spul. 8mm kan best aardig wat hebben, mocht je er toch twijfels bij hebben is POM-C mooier materiaal (bij laseren bijvoorbeeld geeft HDPE ook af aan de lasersnede, POM niet). Maar POM-C is ook gelijk 4x zo duur :+ Alternatief: simpelweg hout gebruiken? 18mm multiplex bijvoorbeeld, als je er een rubber antislip mat op legt zie je er ook niks meer van dus qua looks maakt het weinig uit.

@Nomad heeft hierboven overigens wel een goed punt met het gewicht en dat lompzwaar niet meer te verplaatsen is. Ik heb hier werktafels staan die met alle meuk erin richting de 500kg gaan, die zijn echt niet meer lekker te verplaatsen :o Nou zit je met 200kg wel een stuk lager, maar toch kan dat al wat onhandig manoeuvreren worden soms.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11
Nomad schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:42:
@Macsylver Goede en herkenbare vraag :D.
Ik ben er wel achter dat een perfecte oplossing niet bestaat. Een kar waaruit je kan werken zonder alles eruit te tillen is zo lomp/zwaar dat ik er niet meer mee kan manouvreren door gebouwen/deuren etc. Daarnaast is mijn zakelijke wagen een Skoda Octavia station (rijd er ook prive mee en wil geen bus).
Zodoende heb ik de grootste vouwbare/stevige boulderkar gekocht die ik kon vinden. Gewicht is geen issue (max 150kg) en bouwkwaliteit bevalt goed. Ik heb 2 koffers en 7 statieven max erop, met een 4 tal softboxen die semi op de rug zitten (wegen weinig) en semi in de kar..En dan nog wat losse gewichten onderin om statieven mee te "verankeren". Tegelijk is de kar opgevouwen heel compact (formaat van 1 koffer)
Ik heb deze kar:
https://www.amazon.de/gp/...tle_o05_s00?ie=UTF8&psc=1
Thanks voor je input, ik zag een topic voorbij komen van een tijdje geleden waarin ook jij opzoek was naar een karretje. Mijn 2 opklapbare wagens zouden wellicht vervangen kunnen worden voor jou karretje, echter dan zit ik nog steeds met alles in en uitpakken. Dit was in eerste instantie mijn go to toen ik je topic voorbij zag komen! En ik denk ook voor vele andere fotografen die je met dat topic hebt geholpen.

Echter zoals je omschrijft de perfecte oplossing bestaat niet, en daarom wou ik kijken naar een DIY build die zo dicht bij mogelijk komt met wat ik zoek. Doordat ik zelf een bestelbus heb is er dus iets meer werk ruimte aanwezig voor een grotere kar.

De eyeopener voor mij was om een dedicated foto kar aan te schaffen toen ik bij verschillende klanten de beschikbaarheid had over een magazijnwagen die op locatie aanwezig is. De handigheid waarmee ik hier opdrachten kon uitvoeren zoals in situatieschets was hier dus opeens in handbereik. Het enige wat miste was dat de statieftassen los door iemand gedragen werden of even boven op andere dingen van de kar werden gelegd.

Ondanks het gewicht van de apparatuur + kar en de afmetingen kon ik alsnog makkelijk door deuren en gangen manoeuvreren. Kijkend naar minimum lift afmetingen zou deze zelfs hier plaats in kunnen nemen.
Twijfels schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 13:47:
[...]


De 40x40 profielen zijn meer dan sterk genoeg, daar zit het probleem niet in.
Je 'probleem' zit hem in de verbinders, de scharnieren kunnen een stuk minder hebben dan een staand profiel bijvoorbeeld. Nu verwacht ik overigens met 50kg op de bovenkant niet dat je daar ooit last van gaat hebben.

HDPE als plaatmateriaal is best sterk en taai spul. 8mm kan best aardig wat hebben, mocht je er toch twijfels bij hebben is POM-C mooier materiaal (bij laseren bijvoorbeeld geeft HDPE ook af aan de lasersnede, POM niet). Maar POM-C is ook gelijk 4x zo duur :+ Alternatief: simpelweg hout gebruiken? 18mm multiplex bijvoorbeeld, als je er een rubber antislip mat op legt zie je er ook niks meer van dus qua looks maakt het weinig uit.

@Nomad heeft hierboven overigens wel een goed punt met het gewicht en dat lomp zwaar niet meer te verplaatsen is. Ik heb hier werktafels staan die met alle meuk erin richting de 500kg gaan, die zijn echt niet meer lekker te verplaatsen :o Nou zit je met 200kg wel een stuk lager, maar toch kan dat al wat onhandig manoeuvreren worden soms.
Geweldig dan zit ik in ieder geval safe met de gekozen extruded alu profielen. Qua plaat zal ik dan gaan voor een HDPE prijs vs gewicht, dikte & looks.

Wat nu dan openstaat is in het huidige ontwerp het scharnierpunt als bottleneck. Ik heb wellicht een idee hoe ik dit kan verbeteren in het huidige ontwerp. Ik zal straks even dat ontwerp uitwerken en plaatsen.

Daarnaast is het wellicht handig om nog wat andere designs en of iteraties te maken van deze kar en daaruit de beste te kiezen. Idee van @FRANQ om hem op een andere "as" te scharnieren neem ik daar ook in mee.

[ Voor 26% gewijzigd door Macsylver op 19-04-2022 14:12 ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tarquin
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 08-05 12:58
Google en Youtube ook vooral op werkplaats inrichting, ook in het Engels.
Mijn idee van die Systainers zou zijn dat je een stapel van die dingen hebt (ze klikken aan elkaar). In de moderne variant kun je ook midden in een stapel een box openen, zonder dat de boxen van elkaar af hoeven.
Er bestaan ook ladensystemen waar die boxen in kunnen schuiven. Dat zou ook op je kar kunnen maar ik denk dat dat overkill is. Als jij precies de box kunt pakken met 'Flitskoppen 2' , dan werkt dat ook.

In beide gevallen kun je je kar customizen door een bepaalde box wel of niet mee te nemen.
Eenmaal thuis stapel je de hele stapel vast op elkaar op een steekwagentje en je rijdt het in één keer naar binnen toe. Neem dan een steekwagentje dat ook trappen doet (zo eentje met 2x3 wielen).

Je werk-wagen moet je dan inklappen op een manier die hierboven bedacht is.

Je kunt zelfs zo'n box ombouwen tot powerstation, met een 220v snoer en al je laadapparatuur bij elkaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11

Design Update:

Kleine design updates zijn toegepast op het voorgaande ontwerp.

https://a360.co/3vxCfUR *
* inclusief de onderstaande opties qua scharnieren / verbindings opties.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/rKbqaJRI2LSUWHSqbombDqFdv4M=/800x/filters:strip_exif()/f/image/BmIJJj3wWbrDtLRiIgiZMJfp.png?f=fotoalbum_large
Scharnier:
Daar de verstevigings bracket van het scharnier relatief het duurste zullen zijn om te produceren, ben ik gaan kijken of er andere manieren zijn om hetzelfde te bereiken. Hierin heb ik geprobeerd de volgende punten van aandacht te bewaren: constructief, makkelijk en goedkoop te produceren, ergonomisch in gebruik wanneer deze in en uit elkaar zal worden geklapt. Hierbij ben ik op 4 ontwerpen gekomen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Nx9cNp-tS2jtMgomh3QUa3R4hsA=/800x/filters:strip_exif()/f/image/xLxdDYkS9KECV5URyQF7SRZY.png?f=fotoalbum_large
* designs zijn tevens te zien in bovenstaande fusion link.

Ontwerp 1:
Versimpeling overgenomen van ontwerp 2, echter hierbij wordt het borgen gedaan door een sluitspanner.

Ontwerp 2:
Versimpelen van het ontwerp waardoor deze makkelijker is te produceren. Scharnier zal wanneer opengeklapt en in gebruik druk uitoefenen naar buiten richting de plaat waardoor deze niet kan overstrekken met de gevolgen van dien. Tevens kan de poot geborgd worden met een draadeind met schroefkop.

Ontwerp 3:
Idee gelijk aan ontwerp 4, echter is dit nu gemaakt uit 3 onderdelen.

Ontwerp 4:
Verbetering van het eerste ontwerp waarbij nu 3 zijden van het scharnier worden "ondersteund". Hierbij is er tevens plek gemaakt voor een borging om de constructie te verstevigen / borgen. Gehele ontwerp is uit 1 plaat.
Bevestiging bovenplaat:
Door het nieuwe ontwerp zijn er in de houten onderplaat van 18mm, 4 inkepingen aanwezig waar de poten exact invallen. Hierdoor is er direct "geleiding" die moet zorgen dat de plaat op de juiste positie wordt gemonteerd. Hierdoor zijn de hoek verbindingsstukjes niet meer nodig. Echter leek mij dat er ook hier nu bevestigings verbeteringen kunnen plaatsvinden.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/jn18UTkqqGcjbsN5AP9A07CQWi4=/800x/filters:strip_exif()/f/image/xiFuSjF5sJc1Bcln0TIUgs2C.png?f=fotoalbum_large
* designs zijn tevens te zien in bovenstaande fusion link.

Ontwerp 1:
Daar bij dit ontwerp de geleiding al aanwezig is kan deze snel en efficiënt worden vast geklikt met op elke hoek 1 sluitspanner.

Ontwerp 2:
Het initiële oude idee waarbij de poten in de bovenkant draadeinde hebben, dit draadeinde wordt dan doorgestoken in het profiel van het bovenste "blad" die hiervoor gaten aanwezig heeft. Wanneer het "blad" geplaatst is kan dit vast gezet worden met 4 schroefkoppen 1 op elke hoek.

Ontwerp 3:
Daar bij dit ontwerp de geleiding al aanwezig is kan deze snel en efficiënt worden geborgd door aan de onderkant op de houten plaat elke poot te voorzien van een "steel pinet bolt".

Keuze:

Volgende stap is nu keuze maken in de verbindings en koppelings opties zoals onder beschreven.

Welke verbindings techniek zouden jullie voorkeur hebben?
mijn keuze neigt voor beide opties naar ontwerp 1.

Keuze optimale afmetingen kar breedte:
Momenteel twijfel ik nog aan de huidige kar breedte van 700mm, en zit er aan te denken om deze te verkleinen naar 650 - 660 mm door gebruik te maken van 40x20mm alu profiel op de lengte zijde in plaats van 40x40mm alu profiel (mits dit niet te veel onder doet aan sterkte.)

Minimale item breedte = 600mm
Profiel breedte = 40mm
Minimale speelruimte per zijde = 10mm
Totale breedte = 700mm totaal

Minimale item breedte = 600mm
Profiel breedte = 20mm
Minimale speelruimte per zijde = 10mm
Totale breedte = 660mm totaal

Minimale item breedte = 600mm
Profiel breedte = 20mm
Minimale speelruimte per zijde = 5mm (verkleinen van marge in speelruimte)
Totale breedte = 650mm totaal

Tevens benieuwd hoe jullie denken over deze keuze m.b.t. breedte kar en keuze in profiel.

[ Voor 13% gewijzigd door Macsylver op 22-04-2022 15:17 ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Macsylver
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 22:11
Tarquin schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 23:19:
Google en Youtube ook vooral op werkplaats inrichting, ook in het Engels.
Mijn idee van die Systainers zou zijn dat je een stapel van die dingen hebt (ze klikken aan elkaar). In de moderne variant kun je ook midden in een stapel een box openen, zonder dat de boxen van elkaar af hoeven.
Er bestaan ook ladensystemen waar die boxen in kunnen schuiven. Dat zou ook op je kar kunnen maar ik denk dat dat overkill is. Als jij precies de box kunt pakken met 'Flitskoppen 2' , dan werkt dat ook.

In beide gevallen kun je je kar customizen door een bepaalde box wel of niet mee te nemen.
Eenmaal thuis stapel je de hele stapel vast op elkaar op een steekwagentje en je rijdt het in één keer naar binnen toe. Neem dan een steekwagentje dat ook trappen doet (zo eentje met 2x3 wielen).

Je werk-wagen moet je dan inklappen op een manier die hierboven bedacht is.

Je kunt zelfs zo'n box ombouwen tot powerstation, met een 220v snoer en al je laadapparatuur bij elkaar.
Dank wederom voor meedenken.

Klinkt als een erg fijn systeem, dan zou ik echter wel over moeten stappen naar deze containers. Zullen vast meerdere maten beschikbaar zijn om ook mijn fotografie spullen te kunnen opbergen echter klinkt dit als een erg dure switch van mijn huidige koffers en tassen naast het kopen van de steekkar en of wagentje.

Betreft de steek kar I like it echter woon ik in een grote stad, in een woning uit 1900. Trappen zijn erg stijl en zeer smal met een knik, verwacht dat dit nogal wat issues gaat opleveren + ruimte is schaars dus dan zou ook deze steek kar naast de kar in de auto of in huis zijn plek moeten vinden.

Je aandrage is echt top, echter doordat ik niet alle informatie ter handen heb gedeelt is het in context soms net even wat onhandig.
Dat ziet er wel heel erg veelbelovend uit! Zo op het eerste gezicht mist het wat mij betreft alleen 2 laadplanken om de breedte van de kar van 35cm naar 60-70cm te krijgen. Kijkend naar de accessoires zie ik dat er multimedia planken aanwezig zijn voor 115 euro per stuk. (dit kan uiteraard ook zelf gemaakt worden inclusief opstaande rand) Zelf maken met opstaande rand zou niet meer moeten kosten dan zeg 150 euro voor 2 stuks. Dan zou de totaalprijs uitkomen op 450 euro! Optie voor modulair statief houder zou ook hier op kunnen worden verwerkt.

[EDIT] met wat verder zoeken een merk gevonden LaVa Cart dat gebruik maakt van de Rocknroller r12 en hier accessoires voor maakt / gehele karretjes: https://www.lava-cart.com

Dank voor deze surgestie, deze optie gaat direct op de lijst! Mocht de zelfbouw te duur en gecompliceerd worden dan staat deze op nummer 1, en vervallen de eerder benoemde (fetra) opties.

[ Voor 24% gewijzigd door Macsylver op 21-04-2022 16:38 ]

The Centrifuge Camera & Micrograph Stories & Imaginarium of Tears


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HyperTrophy
  • Registratie: December 2000
  • Niet online
ik had gezocht op offroad work bench, dit was een van de eerste resultaten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FRANQ
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 23:52
@Macsylver

Heb je ondertussen al een kar gekocht/gebouwd en wil je het resultaat met ons delen?

Ben erg benieuwd :)
Pagina: 1