Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
Goedenavond Tweakers,

Ten eerste; hoe was je weekend? ;)

TLDR: Functies in ziekenhuizen zijn in FWG's ingedeeld. Ik krijg 2 FWG's lager dan bij mijn functie hoort. Kan/mag dit zomaar en wat vinden jullie hiervan?

Ik heb 2,5-3 maanden geleden een topic gestart omdat ik een jaargesprek had nadat ik een jaar werkzaam was bij mijn werkgever (Ziekenhuis) en ben inmiddels vast in dienst. Ik ben toen super geholpen vandaar dat ik weer graag jullie meningen wil horen! Ik had gebruik gemaakt van een aantal tips van jullie plus ik ben mijzelf gebleven. Mijn werkgever en ikzelf hadden een super gesprek en zijn gedurende het gesprek geen enkel moment afgeweken van mijn formulier en aantekeningen. Ik heb destijds gevraagd om er een salarisschaal bij te krijgen, dit vond de manager prima en zou een verzoek indienen.

Ik ben vorig jaar aangenomen als Sr. specialist technische infrastructuur, zonder heel relevante papiertjes (MBO 4 Systeembeheer) die aansloten bij de werkzaamheden en ik zat toen een tijdje thuis, had 120 plus sollicitaties verstuurd en wou ontzettend graag weer aan de bak. Tijdens mijn arbeidsvoorwaardengesprek werd dit dan ook als argument gebruikt van de werkgever om mij twee salarisschalen lager in te delen dan mijn functieomschrijving en omdat het werk me heel leuk leek ben ik hier mee akkoord gegaan. Ik had immers op dat moment geen tegen argumenten en had was meer dan wat ik op dat moment had (ziektewet).

Over 4 weken vervang ik een collega en ben ik alleen (over 1,5 maand komt iemand stage lopen met de intentie om laterna als collega in dienst te komen). Mijn primaire werkzaamheden zijn applicatiebeheerder voor een Oracle Forms omgeving, database beheerstaken (hier ben ik druk mee bezig meer kennis in te vergaren), projectmedewerker en aanspreekpunt/1e t/m laatste lijns support van deze omgeving. Ik compileer dus Formpjes, maak nieuwe tables aan, beheer de applicatie, vervang het e.e.a. in triggers of packages, doe enigsinds wat beheer van Oracle Linux servers, beheer koppelingen met andere systemen zoals Topdesk, SAP, planningmodule etc., instrueer gebruikers, help twee functioneel beheerders, werk projectmatig mee met vernieuwingen zoals een app, nieuwe .NET omgeving etc. Dit zijn dus wat voorbeelden van mijn werkzaamheden. Misschien schept dat een beter beeld (ik heb zelf altijd graag voorbeelden haha).

Zoals ik dus aangaf krijg ik twee salarisschalen minder dan wat bij mijn functie hoort. Dit is landelijk vast gelegd in het CAO ziekenhuizen in FWG's (Functie Waardering Gezondheidszorg). Ik kan mijn voor mijn functie ook een omschrijving op ons intranet opzoeken en hier staat die FWG bij (55, ik verdien op het moment 45). Ik vind dat ik mij het afgelopen jaar bewezen heb en heb dus tenminste een salarisschaal als verhoging aangevraagd, hier heb ik nog niets van gehoord en toen ik mijn manager 1,5 week geleden hier naar vroeg keek hij me aan als of hij spoken zag. Ik heb de papiertjes misschien niet en nog niet "alle" kennis maar ik ben wel de verantwoordelijke en ik moet alles wel zien op te lossen, ik doe het werk dus wel.

Ik heb zelf niets in het CAO kunnen vinden waar in staat dat ze mij niet of wel lager mogen inschalen dan wat bij mijn functie hoort. Wel heb ik enigsinds verkapt informatie gevonden op: cao site. Artikel 7.1.1 1 en 4. Mijn gevoel zegt eigenlijk dat dit niet zomaar mag, wat is het nut dan van landelijk vastgestelde FWG's.

Wat vinden jullie hiervan, hebben jullie advies voor me en moet ik dit bespreken met mijn manager, moet ik naar een vakbond stappen, moet ik dit rechtstreeks met P&O (hun gaan over de salarisverhogingen) op pakken?

Alvast bedankt voor jullie reacties!

Roël

[ Voor 6% gewijzigd door itaalol op 03-04-2022 21:48 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Glewellyn
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 18-05 19:03

Glewellyn

is er ook weer.

Naar de vakbond stappen klinkt alsof je denkt dat zij het voor je gaan oplossen, maar dat lijkt mij onwaarschijnlijk.

Aan de andere kant zou ik ze zeker even bellen, zij hebben adviseurs die je hierbij wel op weg kunnen helpen.

*zucht*


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • sig69
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 00:31
Ik zou eerst eens gewoon een gesprek aangaan met je manager. Als je de functie vervuld is het niet vreemd om daarnaar betaald te worden en wellicht staan ze daar gewoon voor open. Niet meteen alles op het spit drijven.

Roomba E5 te koop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wlmpie
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 22:36
Bij de rijksoverheid kun je een functiewaarderingsonderzoek aanvragen als je vind dat je te laag bent ingeschaald. Wellicht kan dit ook in de ziekenhuiswereld?
Verder wat @Glewellyn zegt, vraag je vakbond om advies.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
Ja misschien komt het een beetje over dat ik er nu op het werk een heel gedoe van ga maken en anders op stap oid. Dat is niet het geval en wil dit inderdaad niet op het spit drijven.

@wlmpie Volgens mij is dat voor wanneer je vindt dat jou functie te laag is ingedeeld? Dat vind ik niet.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • charrel
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 18-05 16:02

charrel

Cortisol4life..

De functiewaardering is al gebeurd in het functiehuis, die zit dus in schaal 55. In schaal 45 heb je minder verantwoordelijkheid. Ik zou het zoals nu bij p&o aankaarten dat de verantwoordelijkheid nu bij jou ligt maar dat je daar niet de salariëring voor krijgt wat daarbij passend is volgens het functiehuis. Mocht dat niet lukken zou ik is informeren bij de ondernemingsraad. Misschien kunnen je die ook nog advies gegeven.
Verder zou ik stapsgewijs je functie even naast de fwg leggen en kijken wat je werkzaamheden precies zijn, wij hebben als verpleegkundige/ sociotherapeuten het een keer andersom gehad. Hierbij wilde directie ons lager inschalen, hierop bezwaar gemaakt via de FWG met de functieomschrijving/ fwg punten en de score punten die ons werk betrof/ die we tegenkwamen in ons dagelijks werk en dit is toen toegekend door de bezwaar commissie.
Nou is jouw situatie even anders maar in principe ligt alles vast in de fwg/ functiehuis dus ik zou puntsgewijs die doorlopen wat precies je werkzaamheden zijn en daarmee naar p&o.

[ Voor 45% gewijzigd door charrel op 03-04-2022 22:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wlmpie
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 22:36
Jullie hebben gelijk de functie is dus gewoon goed gewaardeerd, alleen je krijgt er niet naar betaald. Lijkt mij niet onredelijk om dit gewoon aan te kaarten. Vraag een schriftelijke motivatie waarom jij minder salaris krijgt dan waarop je bent ingeschaald. Voor een manager is het dan lastiger om die motivatie te gaan bedenken dan om gewoon je schaal naar het juiste niveau te trekken. En managers zijn ook liever lui dan moe.
Kortom vraag in een nette beleefde brief om salarisverhoging en vraag daarbij vooral ook om schriftelijke motivatie achter jouw salaris en inschaling. Dat is waarschijnlijk effectiever dan mondeling, zeker als je manager zich overvallen voelt, want dan gaat hij duiken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
@charrel Misschien is navraag doen bij de ondernemingsraad inderdaad een idee! Ik zal de functie ook naast de fwg leggen.

Vervelend dat de directie dit destijds bij jullie heeft willen doen. Fijn om te lezen dat de bezwarencommissie jullie gelijk heeft gegeven.

@wlmpie Dat is een goed idee ja! Dan hoor ik in ieder geval niet weer "komt goed" zoals 1,5-2 weken geleden en zal er een concrete reactie moeten komen. Denk dat wanneer ik goede argumenten zwart op wit zet en hun uit nodig te vermelden waarom ik niet naar de functie betaald zou moeten worden ze niet veel kunnen zeggen.

Het enige wat ik me kan bedenken is dat de manager het op zijn budget gooit. En er dan geen plek is voor een hogere salariëring. Daar heb ik zo 123 geen antwoord op en zou me moeten bedenken wat ik dan doe.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarcoC
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 23:38
Allereerst: rustig :o . Je doet alsof jouw groot onrecht aangedaan wordt en je gerechtigheid eist. Dat gaat allemaal wat ver. Er is een meningsverschil omtrent verantwoordelijkheden salariëring. Ga daar gewoon rustig het gesprek met de manager over aan, en stel gewoon eens de vraag: hoe zit het?

Een schaal gaat niet enkel om salaris, het gaat ook om verantwoordelijkheden. Vergelijk jouw verantwoordelijkheden met de verantwoordelijkheden volgens jouw schaal, en neem dit vervolgens mee naar het gesprek met je manager. Geef aan dat er naar jouw mening een verschil zit tussen jouw verantwoordelijkheden, en de verantwoordelijkheden die bij jouw functie horen volgens je huidige salarisschaal. Dan zijn er drie mogelijke uitkomsten:
  • Je manager is het oneens met jouw argumentatie en vindt dat je huidige school hoort bij je verantwoordelijkheden en zal dat dan moeten toelichten.
  • Je manager geeft je gelijk en past jouw schaal (en dus salaris) aan naar jouw huidige verantwoordelijkheden.
  • Je manager geeft je gelijk en besluit dat je daarom bepaalde werkzaamheden moet overdragen (onwaarschijnlijk).
In elk van de gevallen heb je duidelijkheid.

[ Voor 51% gewijzigd door MarcoC op 03-04-2022 23:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RocketKoen
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-05 12:57
itaalol schreef op zondag 3 april 2022 @ 23:29:
@charrel Misschien is navraag doen bij de ondernemingsraad inderdaad een idee! Ik zal de functie ook naast de fwg leggen.

Vervelend dat de directie dit destijds bij jullie heeft willen doen. Fijn om te lezen dat de bezwarencommissie jullie gelijk heeft gegeven.

@wlmpie Dat is een goed idee ja! Dan hoor ik in ieder geval niet weer "komt goed" zoals 1,5-2 weken geleden en zal er een concrete reactie moeten komen. Denk dat wanneer ik goede argumenten zwart op wit zet en hun uit nodig te vermelden waarom ik niet naar de functie betaald zou moeten worden ze niet veel kunnen zeggen.

Het enige wat ik me kan bedenken is dat de manager het op zijn budget gooit. En er dan geen plek is voor een hogere salariëring. Daar heb ik zo 123 geen antwoord op en zou me moeten bedenken wat ik dan doe.
Als ze jou lange termijn willen houden moeten ze je gewoon betalen naar de functie die je hebt. Anders vind jij uiteindelijk een andere baan en dan moeten ze niet alleen alsnog de volle mep betalen voor een vervanger, maar die moet ook ingewerkt worden en daar zitten wervingskosten aan.
Oftewel: "er is geen budget" is een leugen.

Als je het niet krijgt heb je 2 mogelijkheden:
1) Gaan zoeken naar een vergelijkbare functie elders. In dat geval kun je tijdens je zoektocht beter je huidige functietitel houden. Dat je de baan al hebt staat heel goed op je CV.
2) Je functie laten aanpassen aan het salarisniveau. Het is onzin als je verantwoordelijkheden en verplichtingen hebt die bij een hogere functie horen, maar niet het loon dat daar bij hoort.

TheS4ndm4n#1919


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • MagniArtistique
  • Registratie: Juni 2020
  • Laatst online: 17-05 21:32
Ik heb het idee dat ik een stuk informatie mis.

Een FWG schaal is een wettelijk vastgesteld minimum per functie. Dat ze dit niet betalen mag niet. Punt. Aankaarten bij P&O en aangeven dat je te weinig krijgt. En dan kijken met hoeveel maanden terugwerkende kracht ze je een vergoeding mogen doen voor het verschil.

Tenzij je natuurlijk een functie hebt die niet in het functie huis zit en daarom vrij ingedeeld mag worden. Of leerling bent oid.

En ik zou er lekker strak in gaan zitten: functioneel beheerders en ITers vinden is drama op het moment, zeker in de zorg. In het ergste geval heb je morgen een nieuwe baan.

Maat wat ik al zeg; dat laatste gegeven in combinatie met dat je ze gewoon voor t gerecht zou kunnen slepen als je verhaal klopt.. volgens mij mist er iets.

[ Voor 30% gewijzigd door MagniArtistique op 03-04-2022 23:57 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
@MarcoC Klaarblijkelijk heb ik die indruk bij je gewekt. Dit is niet mijn bedoeling en dus ook niet het geval. Ik vind het wel unfair. Het is inderdaad niet alleen salaris en ik ben nooit een persoon geweest die het uiterste uit de kan wilt halen. Ik vind mij zelf juist altijd te safe en terughoudend. Thanks voor je drie bullets, daar zit wat in ja! Duidelijkheid is waar ik naar op zoek ben. Toezeggingen als "komt wel goed" kan ik vrij weinig mee.

@RocketKoen Dankjewel voor die andere blik op het budget argument. Zo heb ik het echt nog nooit bekeken en er zit wel veel logica in inderdaad! Ze hebben al de grootste moeite gehad een stagiair te vinden laat staan iemand die per direct fulltime kan beginnen.

@MagniArtistique Ik weet niet wat voor informatie je mogelijk zou missen. Ik heb mijn bericht daarom zo relevant mogelijk gemaakt. Is dit wettelijk zo ja? Ik kon namelijk niets vinden. Mocht dit inderdaad zo zijn zou mij dit gelijk in een héél sterke positie zetten! Wat mist er volgens jou? Misschien kan ik me verder toelichten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FlowSnake
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 15-05 10:36
MagniArtistique schreef op zondag 3 april 2022 @ 23:54:
Ik heb het idee dat ik een stuk informatie mis.

Een FWG schaal is een wettelijk vastgesteld minimum per functie. Dat ze dit niet betalen mag niet. Punt. Aankaarten bij P&O en aangeven dat je te weinig krijgt. En dan kijken met hoeveel maanden terugwerkende kracht ze je een vergoeding mogen doen voor het verschil.

Tenzij je natuurlijk een functie hebt die niet in het functie huis zit en daarom vrij ingedeeld mag worden. Of leerling bent oid.

En ik zou er lekker strak in gaan zitten: functioneel beheerders en ITers vinden is drama op het moment, zeker in de zorg. In het ergste geval heb je morgen een nieuwe baan.

Maat wat ik al zeg; dat laatste gegeven in combinatie met dat je ze gewoon voor t gerecht zou kunnen slepen als je verhaal klopt.. volgens mij mist er iets.
FWG mag dan wettelijk minimum zijn, als manager en werknemer andere interpretaties hebben van wat de werknemer nu werkelijk doet ten opzichte van het salarishuis, dan heeft dat argument weinig zin.

Laat TS nu eerst eens rustig de verantwoordelijkheid die TS nu draagt vergelijken met de FWG, en dat bij P&O, en/of de manager neerleggen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Croga
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 16-05 14:01

Croga

The Unreasonable Man

MagniArtistique schreef op zondag 3 april 2022 @ 23:54:
Een FWG schaal is een wettelijk vastgesteld minimum per functie.
Is dat zo? Zou je me de wet kunnen laten zien waar dit vast gelegd is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ViNcE
  • Registratie: Juli 1999
  • Niet online

ViNcE

Nog 3, nog 2, nog 1, .....

>Ik vind dat ik mij het afgelopen jaar bewezen heb en heb dus tenminste een salarisschaal als verhoging aangevraagd,
Wat vind je manager hiervan? Je bent als junior binnen gekomen en je geeft zelf ook aan dat je nog aan het ontwikkelen bent. Dat je een functieschaal hoger bent, geeft alleen maar aan dat er groeimogelijkheden zijn. Vraag gewoon eens aan je manager waar je aan moet voldoen om op die schaal betaald te worden. Misschien is het je opleidingsniveau of je zelfstandigheid (of een van de andere mogelijkheden).
Als je het vraagt weet je waar je aan toe bent.

"Sometimes I really think people ought to have to pass a proper exam before they're allowed to be parents. Not just the practical, I mean." - Terry Pratchett, Thief of Time
Mijn BGG profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

ViNcE schreef op maandag 4 april 2022 @ 08:05:
>Ik vind dat ik mij het afgelopen jaar bewezen heb en heb dus tenminste een salarisschaal als verhoging aangevraagd,
Wat vind je manager hiervan? Je bent als junior binnen gekomen en je geeft zelf ook aan dat je nog aan het ontwikkelen bent. Dat je een functieschaal hoger bent, geeft alleen maar aan dat er groeimogelijkheden zijn. Vraag gewoon eens aan je manager waar je aan moet voldoen om op die schaal betaald te worden. Misschien is het je opleidingsniveau of je zelfstandigheid (of een van de andere mogelijkheden).
Als je het vraagt weet je waar je aan toe bent.
Het is chronologisch wat moeilijk te lezen, maar blijkbaar was dat al gedaan:
Ik heb destijds gevraagd om er een salarisschaal bij te krijgen, dit vond de manager prima en zou een verzoek indienen.
En TS zou daardoor dus nog maar 1 salarisschaal onder de beschrijving moeten zitten sinds 3 maanden?
Echter in de rest van het verhaal komt dit niet meer terug.

Lijkt me dat dit het eerste is om achter aan te gaan :?

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • defusion
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Bij gemeentes staat wel vaak iets in de vacatures over een aanloopschaal als men nog niet helemaal voldoet aan de eisen voor die functie. Maar zodra dat wel het geval is, dienen ze je wel normaal te belonen.
Lijkt mij voor ziekenhuis niet anders.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SpamLame
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19:48

SpamLame

niks

YakuzA schreef op maandag 4 april 2022 @ 08:24:


En TS zou daardoor dus nog maar 1 salarisschaal onder de beschrijving moeten zitten sinds 3 maanden?
Echter in de rest van het verhaal komt dit niet meer terug.

Lijkt me dat dit het eerste is om achter aan te gaan :?
Staat in de TS
Ik vind dat ik mij het afgelopen jaar bewezen heb en heb dus tenminste een salarisschaal als verhoging aangevraagd, hier heb ik nog niets van gehoord en toen ik mijn manager 1,5 week geleden hier naar vroeg keek hij me aan als of hij spoken zag. Ik heb de papiertjes misschien niet en nog niet "alle" kennis maar ik ben wel de verantwoordelijke en ik moet alles wel zien op te lossen, ik doe het werk dus wel.
1.5 week geleden deed de manager voorkomen die beloofte niet meer te weten (zo lees ik het althans).
Verder opvolging hierop staat niet in het verhaal.
@itaalol Heb je die beloofte op papier? Je jaargesprek doet voorkomen als een formeel iets waarbij je kan/mag verwachten dat eea op papier staat EN beiden partijen tekenen voor gezien/akkoord.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iamerwin
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 21:45
itaalol schreef op zondag 3 april 2022 @ 21:46:

Ik ben vorig jaar aangenomen als Sr. specialist technische infrastructuur, zonder heel relevante papiertjes (MBO 4 Systeembeheer) die aansloten bij de werkzaamheden

(...)

Ik heb de papiertjes misschien niet en nog niet "alle" kennis
Je bent dus aangenomen zonder de relevante opleiding en daarom lager ingeschaald. Heb je die opleiding nu wel en/of ben je er mee begonnen? :)
maar ik ben wel de verantwoordelijke en ik moet alles wel zien op te lossen, ik doe het werk dus wel.
Bén je de officieel de verantwoordelijke of vóel je je verantwoordelijk?

Ik snap dat het unfair voelt en misschien is dat het ook wel, maar check ook even bij jezelf of daar niet iets mis gaat. Het is leuk dat je "on the job" dingen leert, maar als de CAO/het loongebouw (of hoe dat ook heet) een diploma vraagt voor de gewenste loonschaal...vis je achter het net.

Maar, een goed gesprek met je manager maakt vast een hoop duidelijk.

Hello. Is it me you're looking for?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • namliam_eht
  • Registratie: Februari 2017
  • Laatst online: 16-05 16:18
De schaal van een functie is lang niet altijd 1 op 1 naar een functie te herleiden, is vaak / meestal afhankelijk van kennis en ervaring.
Als ik zo lees mis je beiden wel en is het dus logisch dat je niet in de maximale schaal zit.... is ook geen ramp.
Mijn functie gaat van 50 t/m 60 met zelfs een aanloop in 45, de functie is in principe wel ingedeeld in 60.
Als je in 45 start, start je dan wel in de "hogere IP" die ook in de onderkant van 50 vallen. Dit geldt natuurlijk voor o.a. een junior junior of misschien iemand die al langer "uit de roulatie" is geweest (zoals jij)

Wat belangrijker is dan FWG is je IP nr.
IP nr 24 valt zowel in FWG 45 als 55 en past in principe ook in FWG 50.
FWG 45 is gemaximeerd op IP 29 en heeft 5 stappen van 24 naar 29
FWG 55 is gemaximeerd op IP 41 en is IP 24 het minimum, met 5 stappen zou je daar in IP 34 zitten (dus hoger salaris in dezelfde 5 stappen).

Als je dit jaar nog FWG 45 IP 24 zit, kan je volgend jaar best naar 50 IP 25 bijvoorbeeld en dan 2 jaar later niet naar 50 IP 28 maar 55 IP 28....
of na 4 jaar niet naar 50 IP 30 maar 55 IP 30... Dit zonder dat je echt inkomen verliest...

Blijft natuurlijk een beetje een zaak van "eer" naar werken, maar er is feitelijk niemand die echt je FWG ziet behalve je leidinggevende en daarboven... en HRM natuurlijk, zolang het salaris daar zit waar het moet zijn (= IP 20+) betekend e.a. niet meer dan "er is nog (veel) ruimte voor groei"

Zolang als je op IP 20 + == 2.831 euro bruto per maand (=39.634 bruto per jaar), voor 36 uur zit je wat dat betreft denk ik goed genoeg.
De stappen omhoog komen dan vanzelf goed lijkt mij.

[ Voor 11% gewijzigd door namliam_eht op 04-04-2022 10:07 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • frumper
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 18-05 10:34
itaalol schreef op zondag 3 april 2022 @ 23:29:
@charrel Misschien is navraag doen bij de ondernemingsraad inderdaad een idee! Ik zal de functie ook naast de fwg leggen.
Een ondernemingsraad gaat niet over individuele gevallen, dit zul je echt met je leidinggevende en/of PZ moeten regelen.

Life is what happens while you're busy making other plans


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • charrel
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 18-05 16:02

charrel

Cortisol4life..

frumper schreef op maandag 4 april 2022 @ 10:10:
[...]


Een ondernemingsraad gaat niet over individuele gevallen, dit zul je echt met je leidinggevende en/of PZ moeten regelen.
Klopt maar die zullen je wel op weg kunnen helpen met het stukje fwg/ functie omschrijving. Ze kunnen/gaan het niet oppakken, meer wat sturing geven. Maar je weet niet of het vaker gebeurt, misschien hebben ze meer signalen gehad.

[ Voor 10% gewijzigd door charrel op 04-04-2022 11:10 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wheel
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 07:00
defusion schreef op maandag 4 april 2022 @ 08:31:
Bij gemeentes staat wel vaak iets in de vacatures over een aanloopschaal als men nog niet helemaal voldoet aan de eisen voor die functie. Maar zodra dat wel het geval is, dienen ze je wel normaal te belonen.
Lijkt mij voor ziekenhuis niet anders.
Ja, maar een aanloopschaal die 2 schalen lager ligt dan de functieschaal lijkt me wat veel van het goede.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
@ViNcE Mijn manger was het met mij eens. Ik ben op papier niet als junior binnen gekomen. Hier zijn andere functietitels voor namelijk Specialist i.p.v. Senior specialist. Het is vast gelegd hoe je van Specialist naar Senior specialist naar Expert kan uitgroeien. Misschien ben ik niet duidelijk geweest maar ik ben nog geen salarisschaal hoger.

@SpamLame Die indruk maakte de manager inderdaad op mij, dat hij dit vergeten was. In het jaarverslag staat dat ik graag hoger in salaris gewaardeerd wil worden en de manager een aanvraag gaat doen. Getekend op 19 januari door ons beide.

@iamerwin Nee ik heb de opleiding niet, ik ben wel begonnen met verdieping door middel van cursussen en de manager staat er voor open dat ik een persoonlijk ontwikkelplan opstel. Ik ben de officieel verantwoordelijke ja. Ik begrijp volkomen dat er bij functies bepaalde diploma's gevraagd worden. Ik ben dan wel van mening dat ik dan als andere functie aangenomen had kunnen worden minus de verantwoordelijkheden. Het komt nu een beetje op mij over (schiet me af als ik dit verkeerd zie) dat ze goedkoop iemand hebben aangenomen en als het goed zou gaan ze een minder bedrag aan salaris kwijt zijn.

@namliam_eht Als er duidelijkheid over een aanloopschaal o.i.d. zou zijn dan hoorde je mij uiteraard niet. Ik denk dat de organisatie dit getackeld heeft door onderscheid te maken in junior, senior en expert. Als er een aanloopschaal zou staan zou ik dit in de functieomschrijving verwachten, niet? Of dat ze mij als junior aangenomen zouden hebben. Ze hebben dus iets in mij gezien. En ik ben ook eerlijk, ik heb het werk een beetje onderschat en merk nu dat het toch wel een hoge werkdruk is. Te hoog voor een junior functie. Ik zit toevallig sinds deze maand door een nieuw CAO en een ervaringsjaar in IP 20. Waar ik tevreden mee ben wat betreft salaris, alleen niet als ik het tegenover de werkdruk houd. Maar dit is een kwestie van dit aankaarten. Thanks voor je toelichting!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • namliam_eht
  • Registratie: Februari 2017
  • Laatst online: 16-05 16:18
itaalol schreef op maandag 4 april 2022 @ 12:01:
@ViNcETe hoog voor een junior functie. Ik zit toevallig sinds deze maand door een nieuw CAO en een ervaringsjaar in IP 20.
Of de functie formeel gesplitst is in junior, medior, senior, expert, koekenbakker, randjes-er-af-loper, spijbelaar, etc doet er helemaal niet zo toe. Ik heb in het verleden "junior" functies vervuld die meer betaalde dan de "senior" functie elders... een naam is maar een naam en zegt op zichzelf weinig.

Wat er wel toe doet is dat de FWG 55 bij IP 24 begint, in principe zou je nog FWG 40 en zelfs 35 kunnen zitten en "bijna" hetzelfde kunnen verdienen als in FWG 55 alleen zal je in die lagere FWG sneller tegen het maximum aanlopen van de FWG en gaat je salaris sneller omhoog als in in FWG 55 IP 24 zit dan FWG 40 IP 24 en dan nog kan je daar afspraken over maken.

Je kan bijvoorbeeld prima FWG 45 IP 29 + 454 persoonlijke toeslag als salaris krijgen, wat gelijk staat aan de jou gewenste FWG 55 IP 35... het heet anders, maar maakt geen enkel verschil.

Het is daarnaast ook niet heel reëel als je instapt op 45 IP 18 (= ~2600 euro per maand geweest) , om dan te verwachten dat je een jaar later op 55 IP 40 ( = nu 4300 euro p/m) zal zitten.

En ja, het bedrijf ziekenhuis (ik werk ook bij een) heeft wel een risico genomen met jou in dienst nemen... Blijkbaar wilde andere bedrijven niet dat risico nemen.
Daarbij investeren zij waarschijnlijk ook in jou opleiding... dus is een kwestie van geven en nemen.... Als jij vindt dat jij vooral geeft en hun te veel nemen, dan moet jij de schoenen aantrekken een beslissing nemen om elders je geluk te beproeven.

En te hoge werkdruk vind ik een drogreden, werkdruk is altijd overal te hoog.... is een kwestie van prioriteiten en tijd... wat niet past dat past niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • biglia
  • Registratie: Februari 2012
  • Laatst online: 16-04 09:04
Misschien doe je meer dan je functie voorschrijft?

Als je bijvoorbeeld aangenomen bent als junior developer en na 5 jaar onder dezelfde voorwaarden, stuur je misschien een team van developers aan. Maar dat maakt je nog geen teamleader want op papier ben je nog steeds een junior developer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SpamLame
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19:48

SpamLame

niks

itaalol schreef op maandag 4 april 2022 @ 12:01:

@SpamLame Die indruk maakte de manager inderdaad op mij, dat hij dit vergeten was. In het jaarverslag staat dat ik graag hoger in salaris gewaardeerd wil worden en de manager een aanvraag gaat doen. Getekend op 19 januari door ons beide.
Wijs (letterlijk op het scherm of printje) hem/haar dan op de afspraak die hopelijk wat "smart"er is , "ik ga een aanvraag doen"
Maar goed als die afspraak niet smart (WWWWWH) is, dan kan je hem/haar ter plekke om vragen;
-Wanneer ga je (Wie) dat doen?
-Hoe gaat dat in zijn werk, doorlooptijd?
-Wat kan ik doen om je te helpen bij het invullen
-

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
@namliam_eht Zo'n hoge IP verwachten is inderdaad niet reëel, dat verwacht ik ook helemaal niet. Mogen ze me wel geven maar denk dat ik dan nog 10+ jaar kan wachten ;).

Dat ze een risico hebben genomen is zo, geef ik je gelijk in. Het risico is goed uitgepakt anders was ik nu niet vast in dienst. Misschien moet ik optimaal gebruik gaan maken van de opleidingsmogelijkheden en i.p.v. een training hier en daar een daadwerkelijke (verkorte of gedeeltelijke) HBO opleiding gaan volgen.

Ik zie mijn niet ergens anders werken (tenminste voorlopig niet). Ik heb het naar mijn zin hier. En tsja.. Hoge werkdruk... Misschien moet ik dan wat sneller nee dat gaat niet meer zeggen.

Maar denk inderdaad niet nu ik wat reacties heb gekregen kan verwachten ik meteen twee schalen omhoog zal schieten. Denk dat me dit ook te veel gedoe en vooral touw trekken zal zijn.

@SpamLame Helaas is dat niet smart'er dan dat nee. Ik zie hem morgen weer en dan ga ik dat met hem bespreken om dit concreet te maken. Blijft hij weer zo vaag doen neem ik contact met P&O op.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Mr. Stom
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 21:30
Allerlei argumenten kunnen worden aangedragen - en afgeschoten - waarom je meer zou moeten verdienen in een hogere schaal. Maar:

Je kunt het ook omdraaien en bij P&O, die er klaarblijkelijk over gaat, vragen waarom je nu in de schaal zit waar je zit. Gewoon een simpele casual vraag: "Beste, ik heb vernomen uit de CAO dat mijn functie is ingedeeld in schaal X. Ik zit echter in schaal Y. Waarom is dat? Groetjes, itaalol"

Het moge duidelijk zijn dat argumenteren waarom je in een hogere schaal hoort moeilijk is, maar dan is het omgekeerde ook waar: waarom zit je in de huidige schaal?

Dat levert je in het minst gunstige geval duidelijkheid op, maar het gunstige geval leveren ze kul-argumenten waar jij dan op kan schieten.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
@Mr. Stom Hey, daar zit heel wat logica in! Waarom ben ik daar zelf niet op gekomen? Ik ben van plan morgen met de manager het er over te hebben en aan te geven dat ik deze vraag ook aan P&O ga stellen.

Thanks!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dyrc
  • Registratie: Januari 2010
  • Niet online
als je op de inpassingstabel in IP 24 of hoger zit dan kan je makkelijk horizontaal over, dan blijft 't salaris gelijk maar je schaal verandert.
zit je lager dan ga je er in salaris op vooruit, en zal er misschien nog iemand iets van (moeten) vinden.
(lees: regelwerk bovenop het huidige regelwerk)

indien je lager dan FWG55 zit als ziekenhuis ICTer, dan kan 't echt lonen om even om je heen te kijken wat 't volgende dichtbijzijnde ziekenhuis is, 55 en 60 lijken ondertussen de norm voor wat gespecialiseerder personeel, anders zijn ze zo ook weer weg. (of schaal 9,10,11 voor UMC's)

[ Voor 5% gewijzigd door dyrc op 04-04-2022 16:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phyrozi
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 17-05 01:04
En, hoe ging het?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
@Phyrozi Nou, heel irritant maar ik ben hem of de hele tijd mis gelopen en vandaag is hij telefonisch onbereikbaar dus ik ga hem maar een bericht sturen...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iamerwin
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 21:45
Mr. Stom schreef op maandag 4 april 2022 @ 14:46:
Je kunt het ook omdraaien en bij P&O, die er klaarblijkelijk over gaat, vragen waarom je nu in de schaal zit waar je zit. Gewoon een simpele casual vraag: "Beste, ik heb vernomen uit de CAO dat mijn functie is ingedeeld in schaal X. Ik zit echter in schaal Y. Waarom is dat? Groetjes, itaalol"
Jep, ik ben ook fan van de "ik doe alsof ik gek ben" tactiek. Werkt vaak goed. 👌🏻

Hello. Is it me you're looking for?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
Ik heb hem eindelijk te pakken gekregen.. Ik heb hem gevraagd wat de status nu is van mijn aanvraag voor een hogere salarisschaal aangezien ik vind dat er erg lang radiostilte heerst. Hij gaf aan dat de aanvraag geïnitieerd was en bij het management hoger op lag. Dat ik nog niets had gehoord had te maken met budgetten en dat ze hogerop "aan het kijken" zijn. Dus ik vroeg, doen ze moeilijk dan? Ja gaf hij aan.

Hij zegt me maandag meer toelichten maar ik heb aangegeven dat als ze moeilijk doen ik graag rechtstreeks in contact wou komen, dan kan ik jullie tips mooi gebruiken ;).

Gisteren nog met een collega het hier over gehad en die gaf aan dat dit zo bij meerdere personen binnen de hele afdeling gaande is die bijvoorbeeld meer verantwoordelijkheden of een andere (hogere) functie hebben gekregen en hun toegezegd is geworden dat ze ook meer zouden krijgen. Dat viel mij eigenlijk wel verkeerd. Geeft een beetje aan dat dit dus een veel voorkomend dingetje is...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sNielz123
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 22:50
Een goede manager zou voor je in de bres moeten springen. Het lijkt erop dat hij niet echt heel stevig in zijn schoenen staat en zich laat afwimpelen door zijn managers.
Solliciteer eens bij een ziekenhuis in de buurt. Als je wil blijven duw je ze dat aanbod onder de neus en anders ga je gewoon weg.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

Anoniem: 677216

Dit komt in allerlei organisaties voor. Al dit soort HR processen zijn bewust zo ingericht om het onoverzichtelijk en traag te maken. Management wijst door naar HR 'want die gaan er over'. HR kan niets doen 'want zo is het vastgelegd in het HR beleid'. En het HR beleid wordt vastgesteld op een niveau waar je als werknemer niet mee in contact komt. Uiteindelijk ben je het zat en geef je het op. Doel bereikt.

De enige die een doorbraak kan forceren is uiteindelijk toch je manager. Als die het gevoel heeft dat een schaalverhoging nodig is om je binnen te houden, kan dat gewoon geregeld worden (zo lang de HR kaders niet al te ver gerekt worden).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phyrozi
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 17-05 01:04
Vervelend om te horen. Zoals hierboven wordt aangegeven; het is vaak onoverzichtelijk en veel mensen vinden het dan al te veel moeite.

Uit jouw openingspost valt te halen dat jij straks de belangrijke kennis van het bedrijf hebt en ook de verantwoordelijkheden draagt.

Vanuit operationeel oogpunt is er niks duurder, dan die werknemer met alle kennis (en dan ben je ook nog de enige!!) verliezen.

Je hebt dus een ijzersterke positie en ik zal - als ik jou was - hier dan ook goed gebruik van maken.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • itaalol
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 13-09-2024
Ik heb de leidinggevende nog gesproken deze week. Ik heb hem rustig uitgelegd dat ik het vervelend vind dat ik niets hoor en mijn visie op het "we moeten kijken met het budget" antwoord gegeven, hierbij gezegd dat de collega met 3 salarisschalen hoger met pensioen gaat dus er genoeg budget moet zijn. De leidinggevende heeft mij uitgelegd dat vanaf augustus het nieuwe budget vrij komt en hij het zelf ook heel vervelend vind dat hij mij nu niets kan geven, hij hoort zelf ook niet veel van de verantwoordelijke personen.

Ik heb nogmaals verteld dat ik vind dat ik de beloning verdien die bij mijn functie pas, ik doe tenslotte het werk, ook heb ik redenen gegeven die in dit topic ook door jullie als tip zijn gegeven. Hier was de leidinggevende het echt oprecht mee eens en hij stak me het hart onder de riem in dat dit goed ging komen maar ik nog even geduld moet hebben.

Ik ben mij aan het verdiepen om vanaf september eventueel een deeltijd Associate Degree ICT studie te gaan volgen. En/of in de zomer nog een certificering te behalen (Oracle SQL certified associate). Mocht ik besloten hebben dit te doen is het een bijkomend voordeel dat ik dit ook als argument kan gebruiken. Ik heb mezelf voorgenomen dat ik vanaf augustus dan de schaal die bij mijn functie past heel hard zal eisen.

Bedankt allemaal voor jullie input, andere kijk op zaken en ervaringen! :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • de Peer
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 22:18

de Peer

under peer review

itaalol schreef op donderdag 21 april 2022 @ 10:33:
Ik heb de leidinggevende nog gesproken deze week. Ik heb hem rustig uitgelegd dat ik het vervelend vind dat ik niets hoor en mijn visie op het "we moeten kijken met het budget" antwoord gegeven, hierbij gezegd dat de collega met 3 salarisschalen hoger met pensioen gaat dus er genoeg budget moet zijn. De leidinggevende heeft mij uitgelegd dat vanaf augustus het nieuwe budget vrij komt en hij het zelf ook heel vervelend vind dat hij mij nu niets kan geven, hij hoort zelf ook niet veel van de verantwoordelijke personen.

Ik heb nogmaals verteld dat ik vind dat ik de beloning verdien die bij mijn functie pas, ik doe tenslotte het werk, ook heb ik redenen gegeven die in dit topic ook door jullie als tip zijn gegeven. Hier was de leidinggevende het echt oprecht mee eens en hij stak me het hart onder de riem in dat dit goed ging komen maar ik nog even geduld moet hebben.

Ik ben mij aan het verdiepen om vanaf september eventueel een deeltijd Associate Degree ICT studie te gaan volgen. En/of in de zomer nog een certificering te behalen (Oracle SQL certified associate). Mocht ik besloten hebben dit te doen is het een bijkomend voordeel dat ik dit ook als argument kan gebruiken. Ik heb mezelf voorgenomen dat ik vanaf augustus dan de schaal die bij mijn functie past heel hard zal eisen.

Bedankt allemaal voor jullie input, andere kijk op zaken en ervaringen! :D
Ik vind het niet hoopvol klinken. Bereid je voor om eventueel ontslag te nemen als het je echt hoog zit.
Ik heb dit ook meegemaakt. Manager heel meegaand en welwillend maar hij had uiteindelijk niets te zeggen. En HR en hoger management waren snoeihard en wilden mij ook lekker ónder mijn salarisschaal houden. Uiteindelijk maar ontslag genomen...
het 'systeem' stond niet toe mij marktconform te betalen. Dus ik moest maar uit het systeem.

20600 Wp, Atlantic Explorer V3, 3x Daikin airco, Opel Ampera-e, VW ID3, Gasloos sinds 2018


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Phyrozi
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 17-05 01:04
Ik vind het ook niet hoopvol klinken.
Jouw leidinggevende wil op die positie zitten om mensen (jou) aan te sturen, dan moet hij/zij ook mans genoeg zijn om naar boven te communiceren.

Dat je die AD gaat doen zie ik niet als een legitieme reden voor salaris erbij. Je moet tenslotte je aandacht verdelen tussen werk en studie. Ik zou dus zeker zorgen voor een verhoging voordat je hieraan begint.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • de Peer
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 22:18

de Peer

under peer review

itaalol schreef op donderdag 21 april 2022 @ 10:33:
Ik ben mij aan het verdiepen om vanaf september eventueel een deeltijd Associate Degree ICT studie te gaan volgen. En/of in de zomer nog een certificering te behalen (Oracle SQL certified associate). Mocht ik besloten hebben dit te doen is het een bijkomend voordeel dat ik dit ook als argument kan gebruiken. Ik heb mezelf voorgenomen dat ik vanaf augustus dan de schaal die bij mijn functie past heel hard zal eisen.
Betaalt de werkgever die studie?
Kijk dan ook goed of de kosten op jou verhaald worden als je opstapt.

20600 Wp, Atlantic Explorer V3, 3x Daikin airco, Opel Ampera-e, VW ID3, Gasloos sinds 2018


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • corporalnl
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 18-05 15:42
itaalol schreef op donderdag 21 april 2022 @ 10:33:
Ik heb de leidinggevende nog gesproken deze week. Ik heb hem rustig uitgelegd dat ik het vervelend vind dat ik niets hoor en mijn visie op het "we moeten kijken met het budget" antwoord gegeven, hierbij gezegd dat de collega met 3 salarisschalen hoger met pensioen gaat dus er genoeg budget moet zijn. De leidinggevende heeft mij uitgelegd dat vanaf augustus het nieuwe budget vrij komt en hij het zelf ook heel vervelend vind dat hij mij nu niets kan geven, hij hoort zelf ook niet veel van de verantwoordelijke personen.

Ik heb nogmaals verteld dat ik vind dat ik de beloning verdien die bij mijn functie pas, ik doe tenslotte het werk, ook heb ik redenen gegeven die in dit topic ook door jullie als tip zijn gegeven. Hier was de leidinggevende het echt oprecht mee eens en hij stak me het hart onder de riem in dat dit goed ging komen maar ik nog even geduld moet hebben.

Ik ben mij aan het verdiepen om vanaf september eventueel een deeltijd Associate Degree ICT studie te gaan volgen. En/of in de zomer nog een certificering te behalen (Oracle SQL certified associate). Mocht ik besloten hebben dit te doen is het een bijkomend voordeel dat ik dit ook als argument kan gebruiken. Ik heb mezelf voorgenomen dat ik vanaf augustus dan de schaal die bij mijn functie past heel hard zal eisen.

Bedankt allemaal voor jullie input, andere kijk op zaken en ervaringen! :D
Budget heeft hier niks mee te maken, het heeft te maken waar je recht op heb.

Zelf heb ik hier ook mee te maken gehad, heeft mij een x aantal maanden gekost.
Werd gegooid onder budget en is maar een advies blablabla.
Uiteindelijk bleek dat de hele afdeling ( behalve manager natuurlijk ) onder CAO salarisschaal betaald te krijgen.
En ik heb gelijk gekregen + voor de gehele afdeling. ( + 1 jaar terugwerkende kracht )

Kon wel meer uithalen maar het bedrijf is een paar maanden later failliet gegaan. ( vermoeden hadden we al )

Mijn tip, is blijven praten en af en toe het vuur opstoken.
Pagina: 1