Foto's
Vol op het zuiden. Ik heb een legplan uit een offerte gepakt voor een foto./f/image/7Bkzxo28a2gsdOu55uaOoWYH.png?f=fotoalbum_large)
Beschikbare (dak)ruimte
volgens maps 8,16 x 3,60...Schaduw
Geen schaduw, alleen de pijp van de houtkachelJaarverbruik
Huidig jaarverbruik gemiddeld van afgelopen 3 jaar zo'n 2400. Dit zal oplopen vanwege aanschaf multi-split airco en een elektrische kookplaat.Huidige elektriciteitsaansluiting
1 fase meterkast, ruimte voor extra groepBudget en doel
Enigszins zelfvoorzienend worden, sparen op de bank levert niets op. Budget is beetje afhankelijk of het een goed aanbod betreft.Wie gaat het project uitvoeren
UitbestedenBijhouden van data
Verbruik/opbrengst via een app kunnen inzienReeds verkregen offertes
Partij 1Omvormer SE3500H - 12 jr garantie (SE3500H vanwege mogelijke uitbreiding naar 12 panelen)
8x DM370M6-60HBB 370 WP full black - 12 jr garantie
2960 WP
Constructie Esdec
4378 exclusief
1,48 per wp
Partij 2, aanbieding 1
Omvormer SE3000H - 12 jr garantie
8x JAM60S20-385/MR
3080 WP
Constructie Valk
3465 exclusief
1,13 per wp
Partij 2, aanbieding 2
Omvormer SE3500H - 12 jr garantie
10x JAM60S20-385/MR
3850 WP
Constructie Valk
4185 exclusief
1,09 per wp
Partij 2, aanbieding 3
Micro-omvormer variant, 40E per paneel extra
Partij 3, aanbieding 1
Omvormer SE3000H - 12 jr garantie
8x Qcells QPEAK DUO BLK ML G9 385 - 25 jr garantie
3080 WP
Constructie Valk Pitched Clamp - 20 jr garantie
4086 exclusief
1,33 per wp
Partij 3, aanbieding 2
Enphase IQ7+-72-2-INT 25 jr garantie
Envoy S Metered - 5 jr garantie
8x Qcelss QPEAK DUO BLK ML G9+ 375 - 25 jr garantie
3000 WP
Constructie Valk Pitched Clamp - 20 jr garantie
4252 exclusief
1,42 per wp
Regio
Noord Brabant, tegen Zeeland aanOpmerkingen
Uitgangspunt 1: uitbreidbaar systeemNu kiezen voor een uitbreidbaar systeem zoals bijvoorbeeld micro-omvormers en later het dak vol leggen.
Hoogstwaarschijnlijk geniet je dan later bij aankoop van panelen niet meer van BTW-voordeel en saldering, dit gaat ten koste van je terugverdientijd.
Ik kan me voorstellen dat na x jaren de huidige installatie misschien niet meer backwards compatible is en je alsnog extra investeringen moet doen?
Uitgangspunt 2: niet-uitbreidbaar systeem, dak vol leggen
Kiezen voor een niet-uitbreidbaar systeem en de besparing hiervan gebruiken om het dak maximaal vol leggen
Je geniet volle bak van BTW-voordeel en saldering. Ik zag op het forum al paneelspijt voorbij komen
- Mocht het in een later stadium nog nodig zijn kunnen we altijd het plak dak van de garage (eveneens vol zuiden) ook gebruiken voor het leggen van zonnepanelen. Ik weet niet in hoeverre dit de keuze die ik nu ga maken beinvloed.
- De meterkast is redelijk gedateerd (woning uit 1970), is dit ook het moment om deze mee te pakken. Aangezien je hier ook van het BTW-voordeel kunt genieten? Mogelijk meteen naar 3-fase?
- Veiligheid is belangrijk aspect
- Sowieso keuze voor Tier 1
- Risico zoveel mogelijk verlagen door zo goed mogelijk garantie. Overgrote deel van de panelen zijn 25 jaar garantie, arbeid en voorrijkosten zitten er meestal niet bij. SolarEdge omvormer heeft 12 jaar garantie, dit kan worden verlengd met een meerprijs. Is dit aan te raden?
- Envoy heeft 'maar' 5 jaar garantie, geen idee of dit apparaat vaak defect gaat?
Ik verwacht op korte termijn nog een aantal offertes. Aangezien ik ook een leek ben op dit gebied, zou ik graag jullie mening willen horen over de offertes. Eventueel aanbevelingen voor installateurs, graag!