Ho, dat zijn al snel veel reacties! Dank daarvoor!
We moeten in elk geval jaarlijks de dakgoten schoonmaken en daarvoor moet de ladder dus al wel boven de eerste verdieping uitkomen. Vorig jaar hadden we een verstopte dakgoot bovenop de dakkapel (waardoor we er achterkwamen dat de dakbedekking daarvan lek was), dus wellicht dat ik ook jaarlijks bovenop die dakkapel moet klimmen. Heb zo even geen getallen bij de hand, maar @
bartvl een 2x12 ladder zal niet hoog genoeg komen. Ook die van @
Sethro zal het niet redden, verwacht ik. Als ik straks twee nieuwe batterijen voor de lasermeter kan vinden, zal ik eens kijken of het goed te meten valt.
Die A-stand i.p.v. uitschuiven zou juist voor die dakgoten goed van pas kunnen komen: dan hoeft de ladder niet tegen de dakgoten zelf aan te leunen - ben toch wat bang dat die er misschien niet goed tegen kunnen.
Wat schilderen betreft: wellicht dat dat wat te optimistisch is van mij, maar als ik na 1 keer klimmen dat niet zie zitten kan ik altijd nog besluiten daarvoor een steiger te huren. De prijs van een steiger valt mij nog mee, maar ik denk dat voor jaarlijkse dakgootklusjes een steiger ook wat veel werk is om op te zetten.
Hmmm, no way, dat laatste ga ik echt niet doen. Sta je bovenaan de ladder en dan begint een pootje een beetje weg te zakken...
sypie schreef op zondag 20 februari 2022 @ 19:00:
De Mounter heeft in ieder geval een vergrendeling, om 'm in de A-stand te zetten, waar je geen last van hebt tijdens het oplopen van de trap. De Nevada zet een beugeltje op je sport waar je om moet denken bij het op- en aflopen van de trap.
Verder is de Mounter iets lichter omdat die aan de zijkanten geen kokerprofiel heeft maar een I-profiel. Hierdoor is deze ladder 6 kilo lichter. Ook dat kan je wat waard zijn bij zo'n apparaat van 35 of 41 kilo.
Dat gewicht is een duidelijk voordeel, maar weet nog niet of dat voldoende voordeel is.
De Mounter heeft ook nog eens een stabilisatiebalk die de Nevada niet standaard heeft. Met een werkhoogte van 10+ meter zou ik me in ieder geval iets prettiger voelen met een stabilisatiebalk onderaan de ladder.
Dat is inderdaad wel een duidelijk verschil. Ik had het idee dat het niet veel zou uitmaken: de Nevada heeft in de breedte uitwaaierende poten die zo op het oog de onderkant van de ladder net zo breed maken als de Mounter en alleen de twee rubberen pootjes van de stabilisatiebalk maken contact met de grond, lijkt mij. Maakt die dwarsbalk dan alsnog verschil?
De Mounter heeft ook een iets kortere opberglengte, 3,90 vs 4,15, dus ja, dat komt ook weer ergens terug.
Mja, de uitschuiflengte is dan ook weer 10cm korter.

Hier is de Mounter in ieder geval €180 goedkoper dan de adviesprijs van Altrex.
Ah, dat is een bruikbare tip.

Verschil tussen de twee wordt dan ~210 euro ipv 300.